دبیر جشنواره شهید مدرس، با‌بیان‌اینکه ما در جشنواره شهید مدرس به دنبال انقلاب در مبانی فکری و اندیشه‌ها هستیم، تاکیدکرد که رویکرد ما اقناعی است و می‌کوشیم برای ایجاد فهم مشترک در شاخص‌های مجلس تراز انقلاب اسلامی تبیین شاخص‌های درست و گفتمان‌سازی را دنبال کنیم.
کد خبر: ۱۰۱۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵ 20 October 2020

دبیر جشنواره شهید مدرس، با‌بیان‌اینکه ما در جشنواره شهید مدرس به دنبال انقلاب در مبانی فکری و اندیشه‌ها هستیم، تاکیدکرد که رویکرد ما اقناعی است و می‌کوشیم برای ایجاد فهم مشترک در شاخص‌های مجلس تراز انقلاب اسلامی تبیین شاخص‌های درست و گفتمان‌سازی را دنبال کنیم.

رسالت جشنواره شهید مدرس، گفتمان‌سازی برای تحقق مجلس تراز انقلاب اسلامی است

مهدی شایسته در گفت و گو با خانه ملت، با یادآوری اینکه عنوان "مجلس انقلابی" عبارت ارزشمندی است که از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجلس یازدهم اطلاق شده است. گفت: مجلس انقلابی، مجلسی است که به دنبال تحول درونی خود بوده و در سطح کلان و رویکرد بیرونی، تحول‌خواه است و در هر تحول‌‎خواهی و توصیه به حقی، ابتدا باید خود عامل باشیم و تغییر را از خود شروع کنیم. لذا مجلس یازدهم برنامه‌های تحولی برای خود را در دستور کار قرار داده است.

مجلس یازدهم با رویکرد انقلابی به دنبال ایجاد تحولی قبل از تولید است

دبیر جشنواره شهید مدرس ادامه داد: برای دگرگون شدن ابتدا باید بنیان‌های فکری به هم زده شود و اصول و ارزش‌ها و بایدها و نبایدهای درست جایگزین شود و الا تحول واقعی شکل نخواهد گرفت و همان چهارچوب‌های غلط گذشته و به اصطلاح مشکلات ساختاری، ما را به همان سمت و سوی قبلی سوق خواهد داد. بنابراین مبنای این انقلاب، تحول و دگرگونی برای بهبود چرخه تولید مجلس یعنی نظارت و قانون گذاری بیشتر و کیفی‌تر نیست. این می‌شود انقلاب بر اساس نظام تولیدی و ابزار تولید که نتیجه آن یک تغییر محسوس و آبادانی بیشتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: آنچه مجلس یازدهم با رویکرد انقلابی به دنبال آن هست، ایجاد تحولی قبل از تولید است. تحولی در نظام فکری مجلس؛ که آن هم از طریق تفاهم قابل دستیابی است. لذا ضروری است مبانی فکری و اندیشه‌ای نسبت به مجلس انقلابی تبیین شود و یکی از ساز و کارهای دستیابی به انقلاب در حوزه‌های فکری و مبنایی، جشنواره رویداد محور شهید مدرس است که قصد دارد با تبیین شاخص‌های مجلس تراز انقلاب اسلامی و گفتمان‌سازی در این خصوص، مسیر تحول را برای مجلس انقلابی، هموار سازد.

شایسته یادآور شد: ما در جشنواره شهید مدرس به دنبال انقلاب در مبانی فکری و اندیشه‌ها هستیم و معتقدیم تحول موفق و در مسیر درست، بعد از آن و در این بستر شکل خواهد گرفت.

دبیر جشنواره شهید مدرس تاکید کرد: ما در جشنواره شهید مدرس به دنبال ایجاد تفاهم هستیم نه توافق؛ رویکرد ما اقناعی و ایجابی است و می‌کوشیم برای ایجاد هم فهمی در شاخص‌های مجلس تراز انقلاب اسلامی با کمک ظرفیت‌های درونی مجلس اعم از مرکز پژوهش‌ها و مرکز تحقیقات اسلامی قم و با کمک فکری خود نمایندگان محترم مجلس، تبیین شاخص‌های درست و گفتمان‌سازی را دنبال نماییم ؛ این‌گونه به تحقق عینی مجلس انقلابی کمک خواهیم کرد و از ۵ مرحله رسیدن به تمدن نوین اسلامی، گامی اساسی و مهم را خواهیم پیمود

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان غنی سازی اورانیوم دعای روز ششم رمضان سردار حجازی