بازدید 5652
۵
کد خبر: ۱۰۰۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴ 01 October 2020

پسر شرور که با خودروهای سرقتی و همدستی دو زندانی فراری به شکار دختران و زنان مسافر می‌رفت و آنها را قربانی سرقت‌های خشن خود می‌کرد در حالی دستگیر شده که یکی از شاکی‌ها مدعی است از سوی این باند مورد تعرض نیز قرار گرفته است.

به گزارش ایران، صبح دیروز در محوطه ساختمان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ هیاهوی عجیبی بر پا بود؛ 10 زن و یک مرد جوان برای شناسایی مرد تبهکاری آمده بودند که آنها را با خودرو به بهانه مسافرکشی ربوده و مورد سرقت و شکنجه قرار داده بود.

«سوار ماشین که شدم دیدم نه قفل دارد و نه بالابر شیشه »این را یکی از زنان شاکی می‌گوید و ادامه می‌دهد: وقتی سوار ماشین آنها شدم فکر کردم مسافرکشی می‌کنند اما وقتی از من خواستند که به خانواده‌ام زنگ بزنم و 10 میلیون تومان پول بخواهم تازه فهمیدم در دام سه شیطان افتاده‌ام. ترسیدم و برای اینکه خانواده‌ام وحشت نکنند به صاحب کارم زنگ زدم.

مادر این دختر گفت: 12 و نیم ظهر بود که صاحب کار دخترم با من تماس گرفت و گفت او را دزدیدند. این سه نفر دستبند و انگشتر وگردنبند دخترم را سرقت کردند کتکش زدند. چاقو زیر گردنش گذاشتند و گفتند هر چه پول داری به ما بده.

آنها دخترم را اوایل شهریور در پل مدیریت سوار خودروشان کرده بودند. تمام دست‌هایش خونی و زخمی بود. دخترم آسیب روحی شدیدی دیده است. به قدری این ماجرا تلخ بود که من با این سن و سال دیگر جرأت نمی‌کنم سوار ماشین مسافرکشی بشوم.

دختر جوان دوباره شروع به صحبت می‌کند: پل مدیریت به سمت میدان کاج سوار شدم. لهجه خاصی داشتند. هنوز رد کتک‌هایشان روی بدنم هست. دو ساعت و نیم داخل خودروشان بودم می‌خواستند مرا به سوله‌ای در شمال ببرند. التماسشان کردم به من آب بدهند وقتی در کنار خیابان نگه داشتند و راننده پیاده شد برای یک لحظه تمام نیروام را جمع کردم و به در لگد زدم. در باز شد و توانستم فرار کنم.

دختر جوان دیگری می‌گوید: بلوار دریا سوار ماشین شدم، تنها شانسی که آوردم یک گردنبند داشتم که دادم وگفتم دست از سرم بردارید. سه نفر بودند دیگر از آن زمان به بعد می‌ترسم سوار تاکسی شوم.

دختر جوان دیگری که او نیز شاکی است می‌گوید: از پل مدیریت سوار شدم زنجیر طلا و گوشی‌ام را سرقت کردند. اما کتکم می‌زدند. کمتر از 8 دقیقه داخل ماشین بودم.

یک مرد در میان 11 شاکی به چشم می‌خورد. مرد جوانی که او نیز در دام مردان خشن گرفتار شده و از ترس دیگر جرأت ندارد سوار خودروهای مسافربر عبوری شود. سرهنگ ضرغام آذین، رئیس کلانتری 134 شهرک غرب می‌گوید: اعضای این باند با خودروهایی که سرقت می‌کردند به شکار زنان و دختران می‌رفتند. قفل و دستگیره خودرو را تخریب می‌کردند، تا طعمه نتواند فرار کند.

او ادامه می‌دهد: اعضای این باند سه نفر هستند، راننده و یک سرنشین جلو و نفر سوم به عنوان مسافر روی صندلی عقب می‌نشست برای اینکه مسافران تصور کنند که او مسافر است خودش را به خواب می‌زد. آنها به غیر از سرقت در بعضی موارد، مسافرانشان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند. دو نفر از این متهمان سابقه زندان به خاطر آزار و اذیت دارند البته از زندان فرار کرده‌اند و در حال حاضر تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد.

رئیس کلانتری شهرک غرب می‌گوید: مردی به پلیس مراجعه کرد و گفت ماشینش را به زور سرقت کرده‌اند. این فرد بشدت آسیب دیده بود و زخمی شده بود. در چنین مواردی طرح مهار اجرا می‌شود و عوامل تجسس کلانتری حین گشت متوجه خودروی سرقتی شدند این در حالی بود که سارقان یک زن جوان را به عنوان طعمه سوار خودروشان کرده بودند. آنها با دیدن خودروی گشت با همان مسافرشان اقدام به فرار کردند در حین فرار با خودروی لکسوسی تصادف کرده و در نهایت با تلاش مأموران پلیس، یکی از متهمان دستگیر شد.

گفت‌و‌گو با متهم 17 ساله

جرمت چیست؟

می‌گویند مسافران را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادیم اما این کار را نکردم.

اما 11 شاکی تو را شناسایی کرده‌اند؟

من فقط در 3 مورد شرکت داشتم که اعتراف کردم.

شیوه و شگردتان چطور بود؟

دوستانم ماشین می‌آوردند و مرا هم با خودشان می‌بردند. می‌گفتند بیا باهم برویم زورگیری و من هم می‌رفتم. در خیابان‌های غرب تهران پرسه می‌زدیم و با دیدن زنان مسافر از آنها سرقت می‌کردیم.

خودروها را از کجا می‌آوردید؟

پرایدهایی که برای این کار استفاده می‌کردیم همه سرقتی بودند.

با همدستانت چطور آشنا شدی؟

هم ولایتی هستیم. من سال‌ها قبل به تهران آمدم و آنها هم خیلی وقت است ساکن تهران هستند اما هر سه از یک شهرستان هستیم آنها یک سال از من بزرگترند.

در این مدت چقدر گیرت آمد؟

تقریباً 4 میلیون تومان.

اگر یکی با خانواده‌ات همین کار را کند چه می‌گویی؟

پشیمانم. هیچ جوابی ندارم بدهم. من نادانی کردم. به خاطر فقر و بی‌پولی و بیکاری این کار را کردم.

سابقه داری؟

من سابقه‌ای ندارم، اولین بار است این کار را کرده‌ام.

چه مدت است این کار را انجام می‌دهی؟

دو هفته‌ای می‌شود.

رعد پلیس 937 مجرم را زمین‌گیر کرد

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۹۳۷سارق و مجرم درمرحله ۳۸ طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت، خبر داد.

سردار حسین رحیمی صبح دیروز با بیان اینکه طرح رعد با مشارکت تمامی رده‌ها و یگان‌های پلیس پیشگیری تهران بزرگ انجام شد گفت: ۹۳۷ سارق، مالخر، قاچاقچی و کسانی که امنیت و آرامش مردم را خدشه دار می‌کردند، در این طرح دستگیر شدند.

اعضای یک باند با 200 فقره سرقت موبایل و باندی با بیش از 80 فقره سرقت دوچرخه نیز در این طرح دستگیر شدند و ارزش ریالی اموال مسروقه که از 36 باند کشف شد بیش از ۳۳ میلیارد تومان ارزیابی شده است و تاکنون سارقان به بیش از ۳۰۰۰ مورد سرقت اعتراف کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
وثیقه گذاشتن و اجازه دادن که برن مرخصی و بعدش متواری شدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
فرار کرده بودند!!! به همین راحتی؟؟؟؟
دانایی رمز امنیت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
تابناک. اصلا نمیخوام نسبت به این موضوع احساسی صحبت کنم. شغلم جوریه که اونقدر از این موارد میبینم که شاید پلیس هم اونقدر نمیبینه چون من در تمام کشور میبینم و پلیس فقط در منطقه خودش. پس بر اساس تجربه میگم که موضوع سرقت و زورگیری شده عین موضوع کرونا. یعنی مردم اصلا جدی نمیگیرنش و این فقط تقصیر پلیسه که به دلایلی بدون پشتوانه، اطلاع رسانی نمیکنه و فقط دستگیریها را اطلاع رسانی میکنه که ...

دقت کن. هم قربانیان خانم و هم اون قربانی مرد، همه میگن بقدری ترسیدیم که دیگه جرات نداریم سوار ماشین بشیم. این یعنی اتفاقی که باید بیفته که نمیفته.

ما میریم خونه مالباخته هایی که علیرغم اینکه درهایی که ضد سرقت نامیده میشه داشتند و دوربین و دزدگیر و حتی نگهبان محله هم داشتند ازشون سرقت شده و از ما خواستن که قفل ضد دیلم براشون نصب کنیم. وقتی میریم میبینیم مثلا دو سال پیش هم با ما تماس گرفته بودند ولی خرید نکردند و الان چند برابر پرداخت میکنن که قفل ضد دیلم ما رو نصب کنند. ازشون میپرسیم چرا اون موقع خرید نکردید؟ میگن اون موقع خونه همسایه ما را دزد زده بود و وقتی همسایه ما قفل ضد دیلم شما را نصب کرد، ما هم تصمیم گرفتیم نصب کنیم ولی قیمتش بالا بود و فکر کردیم که حتما خونه همسایه را نشو.ن کرده وبدن و با ما کاری ندارند ولی روی احتیاط یک حفاظ آکاردئونی اضافه کردیم چون پلیس تو کلیپهای تلویزیونی گفته حفاظ آکاردئونی و درب ضد سرقت و دوربین و دزدگیر بذارید ولی حالا با این بلایی که سرمون اومده دیگه جرات نمیکنیم بدون قفل ضد دیلم شما تو خونه بمونیم چون دزدی که دیشب خونه ما اومدهف خونه همسایه هم رفته ولی نتونسته بره داخل. خدا شاهده تابناک که یکی از این مالباخته ها را یادمه که تا موقعی که ما برسیم، شب صندلی گذاشته بود پشت در و خوابیده بود علیرغم اینکه قفل ساز آورده بودن و قفلهاشون را درست کرده بودن.

این مردم باید بفهمند که مملکت امن نیست. مشکلات اقتصادی بیداد میکنه پس گوشی گرون قیمت با خودشون نبرن، طلا و دستبند و ساعت به خودشون نبندن، چند تا کارت عابر بانک تو کیفشون نداشته باشند، سوار ماشین شخصی نشن. این آخری را واقعا نمیخواستم بگم چون واقعا یک عده مسافر برهای با شرف هستن که برای نون زن و بچه هاشون تلاش میکنند ولی متاسفانه یک عده اینا رو هم از نون خوردن میندازن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
اینهایی که به ناموس مردم رحم نمیکنند رو هر چه سریعتر اعدام کنید. زنده ماندن اینها سم مهلکی برای جامعه هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
چرا وقتی یه مورد گزارش میشه علنیش نمیکنین چرا میازرین به هزار مورد برسه بعد علنی میشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
چالش مومو محمد زارع جوشقانی تحریم های تسلیحاتی مذاکرات لبنان و اسرائیل انسولین