بازدید 45849

اخطار پلیس ایران به دو کشور آذربایجان و ارمنستان

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به درگیری‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان ضمن اینکه از طرفین خواست که مساله خود را از طریق دیپلماتیک و گفت‌وگو پیگیری کنند، گفت: درگیری این در این کشورها نباید هیچ گونه ناامنی در حریم مرزی ایران ایجاد کند.
کد خبر: ۱۰۰۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱ 28 September 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش پایتخت که ظهر امروز در مقر ستاد فاتب برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره منازعه مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت: یکی از مطالبات جدی ما از دو کشور ارمنستان و آذربایجان این است که این مشکل خود را هر چه سریعتر حل و فصل کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در چند روز اخیر درگیری‌های آنها مجددا شدت یافته که طی آن امروز به مرزبان دو کشور پیام داده و تاکید کردند که به دنبال ایجاد آرامش باشند و مساله خود را به شکل سیاسی و به صورت مذاکره حل و فصل کنند.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: از نظر ما تبادل آتش و ادامه دادن به این منازعه به نفع هیچ یک از دو کشور نیست. حتی ممکن است دیگران از این فضا سوء استفاده کنند و مشکلات ثانویه ایجاد شود.

سردار رضایی با بیان اینکه به عنوان همسایه دو کشور این موضوع را پیگیری می کنیم، گفت: در عین حال به هر دو کشور اخطار می دهیم که به هیچ عنوان نباید منازعات و ناامنی آنان به سمت مرزهای ما و خاک کشور ما بیاید. متاسفانه دو خمپاره از این منازعات مدتی قبل به خاک کشور ما افتاده بود که ما شدیدا به آنها اخطار دادیم که از تکرار چنین مواردی خودداری شود.

وی با بیان این که در حال حاضر آرامش و امنیت در منازل مرزی ایران با دو کشور آذربایجان و ارمنستان وجود دارد در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا پناهجویی از این دو کشور قصد ورود به ایران را داشته یا خیر، گفت: چنین موضوعی تاکنون وجود نداشته است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی