بازدید 8376

بعضی از بیماران کرونایی حاضر به بستری شدن نیستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برخی از بیماران در فارس بعد از گرفتن جواب آزمایش از مراکز ۱۶ ساعته یا دریافت برگ ارجاع پزشک خانواده برای بستری به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند، گفت: این موضوع موجب نگرانی شدید دست‌اندرکاران حوزه سلامت در فارس شده است.
کد خبر: ۱۰۰۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹ 15 September 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول همتی سه‌شنبه ۲۵ شهریور، در نشست خبری روزانه اعلام وضعیت بیماری کرونا در فارس، گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان فارس به مرز ۴۸ هزار نفر رسیده است.

ضمن اشاره به افزایش شمار بیماران در روز‌های اخیر، گفت: خوشبختانه در فارس ۹۳ درصد از کل بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

همتی گفت: از قریب به ۲۷۱ هزار کیت آزمایش شده بیماران دارای علامت یا مشکوک به کرونا، پاسخ ۴۷ هزار و ۹۸۸ مورد مثبت بوده است.

او با بیان اینکه از کل بیمارانی که ابتلای قطعی آن‌ها به کرونا تائید شده است، ۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر بهبود یافته‌اند، گفت: متاسفانه تعداد ۹۰۵ نفر از بیماران تسلیم بیماری شده و فوت کرده‌اند.

همتی خاطرنشان کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس، جان خود را از دست داده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های فارس را ۶۱۱ نفر اعلام و اضافه کرد که از این تعداد ۷۱ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

همتی با بیان اینکه برخی از بیماران در فارس بعد از گرفتن جواب آزمایش از مراکز ۱۶ ساعته یا دریافت برگ ارجاع پزشک خانواده برای بستری به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند، گفت: این موضوع موجب نگرانی شدید دست‌اندرکاران حوزه سلامت در فارس شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: کسانیکه از پزشک خانواده یا مراکز ۱۶ ساعته، برگه ارجاع به بیمارستان دریافت می‌کنند، حتما نیازمند بستری تشخیص داده شده‌اند و در صورت اهمال برای مراجعه به مراکز درمانی، جان خود و اعضای خانواده‌شان را با مخاطره مواجه خواهند کرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی