بازدید 1903

قیمت سکه و طلا امروز شنبه ۲۲ شهریورماه ۹۹/ نظرسنجی هفتگی قیمت جهانی طلا

قیمت سکه و طلا امروز همچنان با رشد قیمت مواجه بود و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، برای اولین بار با قیمت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.
کد خبر: ۱۰۰۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳ 12 September 2020

قیمت سکه و طلا امروز شنبه ۲۲ شهریورماه ۹۹/ نظرسنجی هفتگی قیمت جهانی طلا

قیمت سکه و طلا امروز (شنبه) همچنان با رشد قیمت مواجه بود و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، برای اولین بار با قیمت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش تابناک اقتصادی، امروز (۲۲ شهریور) بازار طلا تحت تاثیر افزایش قیمت ارز در بازار غیررسمی و افزایش موج تقاضای برای خرید سکه و طلای آبشده، شاهد رکورد شکنی مجدد قیمت‌ها بود.

بر این اساس سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به گذر از مرز ۱۲ میلیون تومان به بهای ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز مشابه روز گذشته به ارزش ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه به بهای ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز به ارزش یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

علاوه بر این در بازار طلا نیز امروز یک گرم طلای خام ۱۸عیار به ارزش یک میلیون و ۱۶۷ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز ارزش پنج میلیون و ۵۶ هزار تومان داشت.

بهای انس جهانی نیز بدون تغییر قابل توجه نسبت به روز گذشته به بهای یک هزار و ۹۴۱ دلار معامله شد.

امروز «ابراهیم محمدولی»، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت و گو با ایرنا این افزایش قیمت را امری مشکوک توصیف کرد و اظهار داشت: روز گذشته (جمعه) تمام بخش‌های صنعت طلا و جواهر در سراسر کشور تعطیل بوده است. مگر در ساعات ابتدایی امروز (شنبه) چه اتفاقی در بازار می تواند رخ داده باشد که با این نوسان و افزایش شدید قیمت در مورد سکه و طلای آبشده مواجه هستیم؟

وی افزود: به اعتقاد ما این فضای مشکوک از سوی اتاق‌های معاملاتی در فضای مجازی کنترل می‌شود. اتاق‌هایی که برای ما دقیقا مشخص نیست گردانندگان آن‌ها چه کسانی هستند، فقط می‌دانیم بسیاری از گردانندگان آن‌ها در صنعت طلا حضور نداشته و برخی در کشورهای اطراف مانند ترکیه و امارات ساکن هستند.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به استفاده غیرقانونی برخی از این کانال های‌مجازی از آرم و نشان اتحادیه طلا و جواهر، توضیح داد: ما سوءاستفاده از آرم اتحادیه را طی نامه‌نگاری‌هایی به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم که در حال پیگیری است. اما به نظر می‌رسد باید دستگاه‌هایی که از لحاظ فنی صلاحیت ردیابی در فضای مجازی را دارند، وقت و همت بیشتری بگذارند تا گردانندگان این اتاق‌های مجازی شناسایی شوند. در این راه ما هم اطلاعات خودمان را در اختیار مراجع مربوطه می‌گذاریم.

نظرسنجی هفتگی قیمت جهانی طلا

اگرچه افزایش فشارهای تورمی از قیمت طلا حمایت می کند اما جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد که اکثر تحلیلگران وال استریت نسبت به روند قیمت طلا در کوتاه مدت همچنان نظر خنثی دارند در حالی که خوش بینی سرمایه گذاران به بالا رفتن قیمت این فلز ارزشمند افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار کرد: طلا در حال حاضر اندکی راکد شده اما باید به زودی اندکی هیجان مشاهده کنیم. کف قیمت طلا از حمایت قوی برخوردار است.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری ۱۵ کارشناس وال استریت شرکت کردند که از میان آنها پنج نفر معادل ۳۶ درصد به افزایش قیمت طلا، سه نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و شش نفر معادل ۴۳ درصد نظری نداشتند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد: تصور می کنم طلا باید در محدوده قیمت اخیرش کار بیشتری انجام دهد و در ادامه افزود: به نظرم طلا در دوره تحکیم قیمت جدید، پایینترین قیمت را تجربه کرده است.

در میان سرمایه گذاران، خوش بینی به افزایش قیمت طلا به بالاترین حد در یک ماه اخیر رسید. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۳۵۹ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۹۲۶ نفر معادل ۶۸ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۰۵ نفر معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۲۸ نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته، اکثر کارشناسان وال استریت کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند در حالی که اکثر سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا ابراز خوش بینی کرده بودند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۶ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش یافت و در ۱۹۴۷ دلار و ۹۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته ۰.۷ درصد افزایش نشان داد.

بسیاری از تحلیلگران اظهار کردند که دلیل به روند صعودی جدید دلار آمریکا، نسبت به طلا نظر خنثی دارند. شاخص دلار آمریکا هفته را در بالای سطح روانی مهم ۹۳ واحد به پایان برد.

اگرچه اکثر تحلیلگران بازار نسبت به قیمت طلا نظر خنثی دارند اما همچنان خوش بینی قوی در بازار وجود دارد زیرا طلا در بالای مرز ۱۹۰۰ دلار مانده است.

به گزارش ایسنا، آدریان دی، رییس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: طلا در برابر عقب نشینی بسیار انعطاف پذیر بوده و از زمان سقوط چشمگیری که در اوایل اوت داشت، در محدوده حمایتی و میانگین قیمت ۵۰ روزه بهبود پیدا کرده است.

دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز نسبت به دورنمای قیمت طلا در هفته جاری پیش بینی کاهشی داشت و گفت: تصویر فنی طلا منفی است. وی به دلار آمریکا اشاره کرد که صعود آن ممکن است طلا را به پایین مرز ۱۹۰۰ دلار برساند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار کرد که اگرچه از نظر فنی طلا سنگین به نظر می رسد اما وی به بهبود قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری خوش بین است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی