بازدید 15145
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شروع سبز بورس در اولین روز هفته، مجلس فردا در جلسه غیرعلنی وضعیت بورس را بررسی می‌کند، بانکی که ۸۰ درصد سپرده‌ها را به خودش وام داد، نظرسنجی؛ طلا گران می‌شود یا ارزان؟ کسری بودجه آمریکا به رقم بی‌سابقه ۳ تریلیون دلار رسید، تراز تجاری به منفی ۲.۸ میلیارد دلار رسید و کارنامه هفتگی سیاه بازار نفت را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۰۲۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸ 12 September 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شروع سبز بورس در اولین روز هفته، مجلس فردا در جلسه غیرعلنی وضعیت بورس را بررسی می‌کند، بانکی که ۸۰ درصد سپرده‌ها را به خودش وام داد، نظرسنجی؛ طلا گران می‌شود یا ارزان؟ کسری بودجه آمریکا به رقم بی‌سابقه ۳ تریلیون دلار رسید، تراز تجاری به منفی ۲.۸ میلیارد دلار رسید و کارنامه هفتگی سیاه بازار نفت را در بر دارد.

شروع سبز بورس در اولین روز هفته

امروز شاخص کل با ۲۷۴۸۲ واحد افزایش معادل ۱.۷۷ درصد به یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۷۶۳ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۷۲۰۷ واحد افزایش معادل ۱.۷۷ درصد به ۴۱۵ هزار و ۳۸۴ واحد، شاخص کل هم وزن با ۴۲۴ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۰ درصد به ۴۲۶ هزار و ۵۳۹ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۲۷۸ واحد کاهش معادل ۰.۱۰ درصد به ۲۷۹ هزار و ۶۱۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۸۸۵۷ واحد افزایش معادل ۱.۳۶ درصد به دو میلیون و ۱۴۷ هزار و ۹۱۴ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۲۴۳ واحد افزایش معادل ۲.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۶۵ هزار و ۸۳۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۸۷۷۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۴ درصد به ۳ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۴۴۰ واحد رسید.

گزارش بورس امروز شنبه 22 شهریور 99/ در روز سبز بورس، بیشترین افزایش قیمت متعلق به کدام نمادها بود؟

گزارش بورس امروز شنبه 22 شهریور 99/ در روز سبز بورس، بیشترین افزایش قیمت متعلق به کدام نمادها بود؟

مجلس فردا در جلسه غیرعلنی وضعیت بورس را بررسی می‌کند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت بازار بورس در جلسه غیر علنی روز یکشنبه مجلس خبر داد. محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در جلسه فردا (یکشنبه) مجلس گفت: در این جلسه مسائل اقتصادی به ویژه بازارهای بورس و ارز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بانکی که ۸۰ درصد سپرده‌ها را به خودش وام داد

بانک آینده با تاسیس شرکت‌های متعدد و چند لایه در سال ۹۷ بالغ بر ۸۰ درصد از منابع را به ۴۳ شرکت‌ خود وام داده است و در اقدامی عجیب در مهر و آبان سال گذشته ۲۵ فقره از این شرکت‌ها را در سه شرکت ادغام کرده‌ است. /جزئیات بیشتر

قیمت گذاری دلار صرافی ملی در کانال ۲۳ هزار تومانی

در معاملات روز شنبه بیست و دوم شهریورماه ۹۹ بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۳۰۶۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۳۱۶۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به آخرین روز هفته قبل، ۳۶۰ تومان گران‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۲۷۲۶۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۷۳۶۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز پنجشنبه، ۳۶۰ تومان افزایش نرخ دارد.

سکه ۱۲ میلیونی در بازار تهران

در معاملات امروز بازار طلا و سکه تهران، بر اساس اعلام اتحادیه طلا و سکه، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) نیز با افزایش نرخ ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. هر نیم سکه نیز ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر ربع سکه به رقم ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. هر سکه یک گرمی نیز امروز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر: افزایش قیمت مشکوک است

«ابراهیم محمدولی»، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران این افزایش قیمت را امری مشکوک توصیف کرد و اظهار داشت: روز گذشته (جمعه) تمام بخش‌های صنعت طلا و جواهر در سراسر کشور تعطیل بوده است. مگر در ساعات ابتدایی امروز (شنبه) چه اتفاقی در بازار می تواند رخ داده باشد که با این نوسان و افزایش شدید قیمت در مورد سکه و طلای آبشده مواجه هستیم؟

وی افزود: به اعتقاد ما این فضای مشکوک از سوی اتاق‌های معاملاتی در فضای مجازی کنترل می‌شود؛ اتاق‌هایی که برای ما دقیقا مشخص نیست، گردانندگان آن‌ها چه کسانی هستند، فقط می‌دانیم بسیاری از گردانندگان آن‌ها در صنعت طلا حضور نداشته و برخی در کشورهای اطراف مانند ترکیه و امارات ساکن هستند.

نظرسنجی؛ طلا گران می شود یا ارزان؟

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری ۱۵ کارشناس وال استریت شرکت کردند که از میان آنها پنج نفر معادل ۳۶ درصد به افزایش قیمت طلا، سه نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و شش نفر معادل ۴۳ درصد نظری نداشتند. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد: تصور می کنم طلا باید در محدوده قیمت اخیرش کار بیشتری انجام دهد و در ادامه افزود: به نظرم طلا در دوره تحکیم قیمت جدید، پایینترین قیمت را تجربه کرده است. در میان سرمایه گذاران، خوش بینی به افزایش قیمت طلا به بالاترین حد در یک ماه اخیر رسید. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۳۵۹ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۹۲۶ نفر معادل ۶۸ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۰۵ نفر معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۲۸ نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

کسری بودجه آمریکا به رقم بی‌سابقه ۳ تریلیون دلار رسید

کسری بودجه فدرال آمریکا در ماه آگوست به رقم بی‌سابقه ۳ تریلیون دلار رسید و این در حالی است که یک ماه دیگر تا پایان سال مالی مانده است. به گزارش ایبنا از دِهیل، براساس برآورد دفتر بودجه کنگره آمریکا این رقم معادل ۱.۹ تریلیون بیشتر از مدت مشابه شال گذشته بوده و بیش از دو برابر بیشترین کسری بودجه سالانه به ثبت رسیده برای دولت واشنگتن است. این کسری بودجه سنگین تقریبا کامل نتیجه افزایش هزینه های دولت فدرال به دلیل پاندمی ویروس کرونا بوده، به طوری که درآمدها تنها یک درصد کاهش یافته؛ اما هزینه ها افزایش ۴۶ درصدی را نسبت به مدتی مشابه در سال گذشته تجربه کرده است. دولت آمریکا تاکنون در بحران کرونا ۶ تریلیون دلار هزینه کرده که تنها نیمی از آن از طریق درآمدهای مالیاتی و سایر عواید جبران شده است. دفتر بودجه کنگره آمریکا تخمین زده است که کسری بودجه در یک سال مالی کامل که در ماه جاری به اتمام می‌رسد به ۳.۳ تریلیون دلار رسیده و همچنان بر بدهی‌های رو به افزایش کشور بیفزاید. انتظار می‌رود تا سال آینده بدهی دولت آمریکا برای نخستین بار از جنگ جهانی دوم به بعد، از ۱۰۰ درصد تولید ناخالص داخلی تجاوز کرده و در سال های بعد نیز رکورد تاریخی خود را بشکند.

کارنامه هفتگی سیاه بازار نفت

قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در معاملات روز جمعه روند متفاوتی پیدا کردند. در حالی که شاخص نفت آمریکا چند پنی افزایش داشت اما شاخص قیمت بازار جهانی با کاهش روبه رو شد. ادوارد مویا، تحلیلگر بازار شرکت OANDA در این باره گفت: مشکلات تقاضا به بازار بازگشته و ذخایر افزایش پیدا کرده و ارزش دلار قوی تر شده است. آمار روز پنجشنبه نشان داد که شمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا برای چهارمین هفته متوالی افزایش پیدا کرده که نشان دهنده توقف بهبود بازار کار در تابستان بوده است و به نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصاد و تقاضا برای انرژی دامن زد. در این بین، اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزایش ذخایر داخلی نفت برای نخستین بار در هفت هفته گذشته را گزارش کرد. دلار هم برای کل هفته رشد هفتگی به ثبت رساند و شاخص دلار آمریکا معاملات جمعه را با ۰.۷ درصد کاهش هفتگی به پایان برد.

در چنین شرایطی، بازار نفت نخستین کاهش هفتگی متوالی خود از زمان ریزش قیمتها در آوریل را که زمینه را برای منفی شدن شاخص قیمت نفت آمریکا فراهم کرده بود، تجربه کرد. بهای معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در اکتبر سه سنت یا ۰.۰۸ درصد افزایش یافت و در ۳۷ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه بسته شد اما برای کل هفته ۶.۱ درصد کاهش ثبت کرد. بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در نوامبر ۲۳ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۳۹ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه بسته شد و برای کل هفته ۶.۶ درصد کاهش داشت.

تراز تجاری به منفی ۲.۸ میلیارد دلار رسید

در ۵ ماهه امسال، در مقابل صادرات حدود ۱۰.۹ میلیارد دلار کالای غیرنفتی به سایر کشور، ۱۳.۷ میلیارد دلار کالا به ایران وارد شده و تراز تجاری به منفی ۲.۸ میلیارد دلار رسیده است. آمار‌های از کاهش ۳۹ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی و افت ۲۳ درصدی ارزش واردات در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
توی این مملکت همه چی مشکوکه !!!!!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
نمی دونم چه کلکی دارید سوار می کنید شاخص بالا می ره من از اصل پول ضرر می کنم شاخص پایین می ره من از اصل پول ضرر می کنم من سودی نکرده ام گول این روسا را خوردم 4 ماه پیش اومدم توی بورس...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
افزایش قیمت سکه وطلا هیچ هم مشکوک نیست اونروز که 25 اقتصاد دان بورس را کوبیدند و چیزی شد که الان وضعیت اش هست والان با اصلاح بیش از 40 درصدی بورس قیمت دلار از 19 تومن به 26 تومن وسکه که وضعیت اش مشخص است همه پولهای خارج شده از بورس به بازار سکه وطلا وارد شد ه وتا زمانی که پولهای مردم به سمت بورس نرود همین اش است و همین کاسه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
بورس که بالا میرفت و هم زمان دلار هم بالا میرفت می گفتید به خاطر افزایش بورس است که دلار بالا می رود!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
تمام گرانی ها از زمانی شروع شد که تصمیم گرفتند یک رشد دروغین به بورس بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
بورس فردا قرمزمیشه اگه نشد من اسممو میذارم غضنفر
REZA
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
دلار در بازار ازاد 26000 تومان را رد. مسولان بانک مرکزی چه کار میکنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
دولت نشان داده در گرفتن تصمیم درست در ارتباط با بورس مشکل دارد باید دید مجلس چکار میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
فعلا ثبت نام نفری 5 میلیون تومان پالایش یکم نیاز به نقدینگی دارد تا پایان پذیره نویسی وضعیت همین هست
ناشناس
|
Poland
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
اوضاع اقتصادی مخصوصا تراز تجارت خارجی کشور خوب نیست. چرا به فکر نیست آقای روحانی؟ هیچ گزینه ای ، راه حلی برای کاهش اثرات تحریم ندارین؟ روی سخنم فقط روحانی نیست، بقیه مسئولان که امورات کشور را به شانس واگذار کردن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
همه کشورها کسری بودجه دارند و اکثر کشورها هم کسری تجاری ولی مانند دولت شما نمی روند در بازارها دخالت کنند و تامین بودجه کنند
حالا فکر کن انها نقدینگی ازاد ندارد که برود دلالی و کسری بودجه دارند ولی شما نقدینگی ازاد دارد و دلالی می شود که اگر برود تولید کسری بودجه دولت هم تامین می شود
دانیال
|
United Kingdom
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
افزایش قیمت دیگه این روزها مشکوک نیست.اگر قیمت پایین می آمد باید شک میکردی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
افزایش قیمت طلا کجاش مشکوک است؟
قیمت طلا را 2 عامل تعیین میکند اول قیمت دلار است که بانک مرکزی دارد بالا میبرد دوم قیمت اونس جهانی است که برای تمام دنیا یکسان است
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
یک بنده خدایی با یک میلیارد و هشتصد میلیون وام میتونست زنده بمونه تو مشهد . ندادن به رحمت خدا رفت با زن و چهار کودک. به خودشون 63 هزار میلیارد تومان وام دادن. تقبل الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
کل فضای اینترنت را ببندین ان وقت میخواهم چه بهانه ای درست می کنید
یاد چند ماه قبل تا الان افتادم که می گفتید بورس پول ها را جمع می کند باعث می شود بازارهای دیگر نرود ولی ان بازارها هم بالا رفت بورس امد پایین دوباره قیمت های دیگر بازارها بالا رفت
همه چیز دست خود اقایان بانک مرکزی و دولت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
کسانی که در هفته ها و ماههای گذشته وارد بورس شدند کسانی نیستندکه در بورس ماندنی باشند فقط امدن ماهی خودشون را بگیرند و خارج شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
انها کسری بودجه دارند ولی نمیروند در بازارها دخالت کنند که افزایش قیمت بدهند برای جبران ان هم با ابزار مالیات که از دلالان می گیرند که عادیذی بر سرمایه است ولی ما می رویم دستکاری می کنیم
ناشناس
|
Sweden
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
آن 25 اقتصاددان کجايند که حرفي نميزنند که دلار و سکه حباب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
مثلا برای بورس می خواهند چکار کنند؟ مردم توقع دارند قیمت سهام واقعی و نوسانات آنهم منطقی باشد تا در این بازار سودها واقعی باشد و سود و ضرر و زیان افسارگسیخته گریبان مردم را نگیرد و واقعی بودن قیمت سهام به زیرساخت اقتصاد بستگی دارد و وقتی قیمت دلار و سکه به شدت در حال نوسان و قیمت واقعی آن مشخص نیست آیا می توان توقع ثبات در بازار سهام داشت؟ و آیا با درمان های سطحی و زودگذر می توان این بازار را بطور مداوم کنترل کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
بسلامتی ومبارکی ومیمنت دلار واردکانال ۲۶۰۰۰ تومان شد
سکه هم ۱۲۵۰۰۰۰۰ تومان
بورس بعداز رشد موقت چندهزارواحدی ابتدای صبح مجددا روند نزولی به خودگرفت ( تصمیمات اتخاذ شده درجلسه روزپنجشنبه مسوولین بورس بازهم نتوانست روند بورس راصعودی نگه دارد)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
وی افزود: به اعتقاد ما این فضای مشکوک از سوی اتاق‌های معاملاتی در فضای مجازی کنترل می‌شود. اتاق‌هایی که برای ما دقیقا مشخص نیست گردانندگان آن‌ها چه کسانی هستند، فقط می‌دانیم بسیاری از گردانندگان آن‌ها در صنعت طلا حضور نداشته و برخی در کشورهای اطراف مانند ترکیه و امارات ساکن هستند.

*** کار کاره آمریکای جهانخوار و اسراییل و صهیونیسم جهانی هستش. هیچ ربطی به مسولین محترم ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
یا حسین دلار ۲۶۳۰۰ تومان داریم به کجا میریم .....صد رحمت به مسئولین قبلی بانک مرکزی ......خدایا خودت کمک کن ....
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
ارز پرواز کرد خدا رو شکر آمریکا کسری بودجه داره تونستیم پدرشان رودبیاربم
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
بورس که کلی سقوط کرد چطور دلار اینهمه روز صعودیه و خودرو و همچنین طلا!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
رشد بورس غیر واقعی بود و علی رغم تلاش دولت سرنوشتی جز سقوط ندارد
تا زمانی که دولت بی امان پول چاپ میکند کالاها گران میشوندولی بورس و سهم کالا نیستند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
همه کشورها و مردمانشان بدبختن. فقط کشور و مردم ما در اوج رفاه هستن. خلاصه خبرها به اتمام رسید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
دیروز اخروقت روند شاخص بورس نزولی شد ومشخص شد که اقدامات تقویتی وحمایتی بورس تاثیری درتوقف روند نزولی ان نداشته
امروز هم انشالله باکله زمین میخوره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
این رییس اتحادیه یکماه پیش گفت سکه و طلا ارزان میشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
یکشنبه ۲۳ شهریور
تبلیغات ومصاحبه های شبانه روزی برای تقویت ومثبت شدن بورس یکروز هم دوام نیاورد شاخص کل دوباره نزولی شد
پیش بسوی کانال ۴۰۰ هزارواحدی (:
همزمان دلار دراستانه ورود به کانال ۲۷۰۰۰ تومان وسکه اماده ورود به کانال ۱۳ میلیون تومان است
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
تمام گرانی و فلاکت مملکت زیر سر بانک ها، صندوقهای سرمایه گذاری و نهادهای مالی دولتی و حکومتی هست که با انبوه سرمایه ای که دارند بازارها را به این شکل متورم میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
در اقتصاد چیزی بنام تقویت بورس یا کمک به بورس نداریم
برای رشد بورس باید شرکت ها و کارخانجات سودهی داشته باشند تا زمانی که مدیریت ها ناکارآمد است و استخدام ها فقط نورچشمی وسفارشی است و کارخانجات خالی از نیروهای کیفی است امید به بورس بیهوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
رشد بورس هیچ ارتباطی با تورم و دلار ندارد اگر دلار بشه 100 هزار تومن بازهم بورس سقوط خواهد کرد
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
دوستان عزیز
سلام تا میتونید سکه بگیرید
چون داریم به جنگ جهانی سوم نزدیک میشیم
اونس به بالاترین رقم خواهد رسید...
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تو این مملکت همه چی حباب داره و مشکوکه!طلا،سکه ،خونه،زمین و هزار مورد دیگه همه حباب داره!ی خدا کی میشه حقوق کارمند و کارگر هم حباب دار بشه!!
در ضمن جهت اطلاع رسانی بگم که سکه های ۵۰ تومتی،۱۰۰ ودویست تومنی رو به سه برابر قیمت میخرن و ذوب میکنن میگا آلیاژش گرونتره،و البته اگه کپی رنگی از هزار تومنی بگیری از خود هزار تومنی گرونتر میشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر الهام چرخنده دوره شبانه دانشگاه مکانیسم ماشه هفته دفاع مقدس