بازدید 25774

ماده ممنوعیت رقابت با ورزشکاران صهیونیستی حذف شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: نه اینکه ما از موضع به حقمان در برابر این رژیم عقب‌نشینی کرده باشیم، بلکه خواستیم بهانه مکتوبی را دست رژیم صهیونیستی و عوامل آن در فدراسیون‌های جهانی نداده باشیم.
کد خبر: ۹۷۹۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰ 17 May 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از برنا، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

«محمدجواد جمالی نوبندگانی»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در رابطه با ماده 11 طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی گفت: ماده 11 این طرح که ورزشکاران را از مسابقه دادن با ورزشکاران رژیم صهیونیستی منع می‌کرد، حذف شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص علت حذف این ماده افزود: قبلا در طرح دو فوریتی مقابله با اقدام خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه و بین‌المللی در ماده 11 آمده بود که برگزاری هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی، اعم از رسمی و تدارکاتی میان تیم‌های ورزشی ایران با حریفان رژیم صهیونیستی ممنوع است و بعد برای اینکه محرومیت اتخاذ نشود، گفته بودند که وزارت امور خارجه، سازمان برنامه و بودجه و فدراسیون‌های رشته‌های مختلف از ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی خود از این طرح حمایت و هم کاری کنند که برای جمهوری اسلامی ایران، مشکلی پیش نیاید.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: این احتمال وجود داشت که این ماده به عنوان بهانه‌ای در دست رژیم صهیونیستی و برخی از روسای فدراسیون‌های جهانی که نمونه آن را در فدراسیون جودو دیدیم، قرار گیرد. همه ما معتقد به این هستیم که رژیم صهیونیستی رژیمی جعلی است و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم و تاکنون نه تنها ورزشکاران جمهوری اسلامی بلکه بسیاری از کشورهای دیگر نظیر کویت، مصر نیز حاضر به رقابت با ورزشکاران رژیم صهیونیستی نشدند. اما وقتی این امر به صورت قانون باشد آنها این قضیه را مستمسک قرار می‌دهند و با وجود اینکه رژیم صهیونیستی از کنفدارسیون آسیایی حذف شده است، احتمال اینکه همه رشته‌های ورزشی با همین قانون از بازی‌های جهانی و المپیک مرحوم کنند، وجود داشت. بنابراین براساس آن چیزی که امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصویب شد، دیگر ماده ۱۱ در این طرح وجود ندارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان متذکر شد: نه اینکه ما از موضع به حقمان در برابر این رژیم عقب‌نشینی کرده باشیم، بلکه خواستیم بهانه مکتوبی را دست رژیم صهیونیستی و عوامل آن در فدراسیون‌های جهانی نداده باشیم.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲۶
انتشار یافته: ۱۹
فقط خدا شما را می شناسد....
باز هم مثل همیشه ، اول منار را می دزدن ؛ بعدا دنبال مقنی می گردن!
اگر زمانی خواستید چنین قانونی تصویب کنید یک شرط حقوق بشری گنده در آن بگنجانید چیزی شبیه این و البته با جمله بندی بسیار مناسب تر:
"... تا زمانی که رژیم اسرائیل حقوق فلسطینیان را نادیده می گیرد و به قطعنامه های حقوق بشری سازمان ملل و تعهدات پیشین خود پایبند نباشد ..."
طوری که سیاست زده نباشد و رژیم اسرائیل را یک رژیم آپارتاید معرفی کند
مطمئن باشید آنها به توافقات 1968 خود باز نخواهند گشت
احسنت به این سیاست درست.ما بارها با رژیم کودک کش اسراِییل و حامی اصلیش آمریکا در میدان اصلی نبرد رودرو شده و الحمدالله پیروز شدیم حالا در میادین ورزشی هم بماند. .به نظر من این امر میتواند جلوی پناهنده شدن ورزشکاران خوب خوبمون رو هم بگیره و هم انگیزه دو چندان میده.
چرا عاقل کند کاری .‌..!!!
باشه تو راست میگی
جمعی از توابغ در مجلس نشسته اند که وضع مملکت این است
قانونی که ضربه میزند اصلا چرا باید تصویب شود
بدون فکر بدون تحقیق بدون در نظر گرفتن منافع مردم
چرا عاقل كند كاري ، كه باز آرد پشيماني .......
از همان اول نبايد رسانه اي ميكرديد ، كه حالا عقب نشيني كنيد
آشپزاش فهمیدند چه گندی زده اند
فقط میشه خندید
خنده داره .....بلکه خواستیم بهانه مکتوبی را دست رژیم صهیونیستی و عوامل آن در فدراسیون‌های جهانی نداده باشیم..این خودش بهانه مکتوب شد دیگه
ترس برادر مرگه
هیهات من الذله
آقای محمد عزیزی نماینده زنجان: شما که در دفاع از این طرح گفته بودید محرومیت ورزشکاران در مسابقات ورزشی مهم نیست، حالا که در ماه آخر نمایندگیتان یکباره به فکر مواضع بر حق جمهوری اسلامی و نابودی رژیم جعلی صهیونیسیتی افتادید و الحمدلله به وظیفه شرعی و دینی خود عمل نمودید، لطفا آماده شوید که پس از نمایندگی پاسخگوی فعالیت های اقتصادی خود در مراجع قضایی باشید. دیگر هیات نظارت بر رفتار نمایندگانی هم وجود ندارد که از شما دفاع بنمایند.
آخه مواضع به حق میگی..کجابه رسمیت شناخته شده؟اون فلسطینیهای عرب..ازجمله خودیاسرعرفات..دردست مناخیم بگین لبخندزنان عکس یادگاری گرفت..شماهاشدین کاسه داغترازآش؟به کشورومردم ماچه مربوط؟
این همه نخبه در مجلس؟ مگر می شود؟
دقیقه ای ۲۲ میلیون تومان هزینه؟
چطور؟
کاش اول فکر میکردید و تحقیق میکردید بعد مطرح میکردید.خودتون هم فهمید که طرح مزحک و خطرناکی بود.
حيف شد از اولش معلوم بود بازيه! مجلس خخخخخ
مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی؟ لعنت به صهیونیست ها و همه عواملشان ولی این بی تدبیری ما بود که می توانستیم سالها در ورزشهای مختلف شکست های تحقیرآمیزی به ورزشکارهایش تحمیل کنیم و از این کار اکراه داشتیم.
راه حل ساده ای وجود دارد و آن اینکه دست از حضور در این مسابقات بردارید. مدال به چه قیمت؟ کجای دنیا و کدام آیین مالخری را به رسمیت می شناسد و می گوید مالخری که از دزد جنس می خرد همکار دزد نیست؟
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی