بازدید 6549
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای سعادت آباد
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در حالی اولین روز هفته را طوفانی آغاز کرد که در هفته گذشته، شاهد بازدهی بیش از هجده درصدی شاخص کل بودیم.
کد خبر: ۹۷۵۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵ 02 May 2020

فتح ابرکانال ۹۰۰ هزار واحدی با جهش ۳۹ هزار واحدی شاخص

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در حالی اولین روز هفته را طوفانی آغاز کرد که در هفته گذشته، شاهد بازدهی بیش از هجده درصدی شاخص کل بودیم.

به گزارش بورس تابناک؛ در معاملات امروز (شنبه سیزدهم اردبهشت ماه 99) بازار سرمایه، همچنان شاهد ورود نقدینگی و رشد شاخص های منتخب بودیم. روندی که باعث شد در اولین روز هفته، با فتح ابرکانال جدید 900 هزار واحدی همراه شود.

بر این اساس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات با افزایش 39304 واحدی معادل 4.48 درصد به رقم 917 هزار و 405 واحد رسید.

همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 10454 واحدی به رقم 244 هزار و 59 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 12291 واحدی، عدد 297 هزار و 958 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 8162 واحدی به رقم 197 هزار و 860 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 51862 واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و 156 هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 26838 واحد افزایش به رقم 649 هزار و 691 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 87419 واحد افزایش همراه بود و عدد یک میلیون و 944 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

در معاملات امروز، بشترین تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل توسط نماد فارس متعلق به صنايع پتروشيمي خليج فارس، نماد فولاد متعلق به فولاد مباركه اصفهان با 2385 واحد، نماد فملی متعلق به ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌ با 1637 واحد، نماد شستا متعلق به سرمايه گذاري تامين اجتماعي با 1270 واحد، نماد وخارزم متعلق به سرمايه گذاري خوارزمي با 1086 واحد و نماد فخوز متعلق به فولاد خوزستان با 1041 واحد به ثبت رسید.

صعود شاخص کل بورس به ابرکانال 900 هزار واحد در حالی به ثبت رسید که امروز شاخص فرابورس نیز با رشد 416 واحد به سطح 10 هزار و 702 واحد رسید.

بیشترین تاثیر مثبت در برآورد شاخص فرابورس متعلق به نماد ميدكو متعلق به هلدينگ صنايع معدني خاورميانه، نماد صبا متعلق به سرمايه گذاري صبا تامين، نماد شگویا متعلق به پتروشيمي تندگويان، نماد زاگرس متعلق به پتروشيمي زاگرس، نماد ذوب متعلق به سهامي ذوب آهن اصفهان، نماد هرمز متعلق به فولاد هرمزگان جنوب و نماد دماوند متعلق به توليد نيروي برق دماوند بود.

7 نماد با بیشترین تقاضا

توسعه معادن و فلزات(ومعادن)/پالایش نفت تبریز(شبریز)/ملی صنایع مس ایران(فملی)/مدیریت سرمایه گذاری امید(وامید)/فولاد مبارکه اصفهان(فولاد)/گسترش‌سرمايه‌گذاري‌ايران‌خودرو(خگستر)/ بانک تجارت(وتجارت)

7 نماد با بیشترین عرضه

توليدكنندگان بورس كالاي ايران(تکالا)/كارگزاران بورس كالاي ايران (اكالا) /صندوق س. پارند پايدار سپهر (پارند) /صندوق شاخص30 شركت فيروزه- سهام (فيروزه)/حق تقدم فیبر ایران(چفیبرح)/صندوق س تجارت شاخصي كاردان (كاردان)/كارگزاران بورس اوراق بهادار (كبورس)

رفت و آمدها

به نقل از گزارش نبض بورس؛ نماد معاملاتی شركت حفاری شمال (حفاری1) لیزینگ رایان‌ سایپا (ولساپا1) دارویی‌ رازك‌ (درازك1) سیمان‌سپاهان‌ (سپاها1) قطعات‌ اتومبیل‌ ایران‌ (ختوقا1) گروه س توسعه صنعتی ایران (وتوصا1) صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس1) بانك خاورمیانه (وخاور1) بیمه البرز (البرز1) بانك‌ كارآفرین‌ (وكار1) پمپ‌ سازی‌ ایران‌ (تپمپی1) شیشه‌ همدان‌ (كهمدا1) صنایع‌ شیمیایی‌ فارس‌ (شفارس1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری كنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر؛ تولیدی فولاد سپید فراب كویر (كویر1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف؛ باما (كاما1) ‌داروسازی‌زهراوی‌ (دزهراوی1) سرمایه‌گذاری‌بوعلی‌ (وبوعلی1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، صنعتی قطعات اتومبیل ایران(ختوقا)جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه ؛سیمرغ(سیمرغ)جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور تصویب صورتهای مالی، فرآورده های نسوز پارس(كفپارس)جهت برگزاری مجامع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه_عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور تصویب صورتهای مالی  متوقف شدند.

نماد معاملاتی شركت های فولاد خوزستان(فخوز)، بانك تجارت(وتجارت)،سرمایه گذاری توسعه ملی(وتوسم)، پتروشیمی جم(جم) گروه سرمایه گذاری سایپا(وساپا)،فولاد آلیا‍ژی ایران(فولا‍ژ)،بانك صادرات ایران(وبصادر)،حمل و نقل بین المللی خلیج فارس(حفارس)،نوش مازندران(غنوش)  با توجه به انتشار اطلاعات حاصل از برگزاری كنفرانس اطلاع رسانی در تارنمای كدال در خصوص تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام؛ سرمایه گذاری بهمن(وبهمن)، سرمایه گذاری شاهد(ثشاهد) و سرمایه گذاری خوارزمی(وخارزم) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف؛ صنعتی بهشهر(غبشهر)، سیمان شرق(سشرق)، سرمایه گذاری بوعلی(وبوعلی)، داروسازی زهراوی(دزهراوی)، باما(كاما)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب ؛لوله و ماشین سازی ایران(فلوله)با توجه به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی سالیانه بازگشایی شدند.

نماد معاملاتی شركت شیرپاستوریزه‌پگاه‌اصفهان‌ (غشصفا1) سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیكو1)،تولیدی‌ كاشی‌ تكسرام‌ (كترام1) داروسازی‌ جابرابن‌حیان‌ (دجابر1) فولاد مباركه اصفهان (فولاد1) گسترش‌سرمایه‌گذاری‌ایران‌خودرو (خگستر1) با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، با وقفه همراه شدند.

نماد معاملاتی شركت های كارخانجات تولیدی شهید قندی(بكام)، سیمان قاین(سقاین)، گروه صنایع سیمان كرمان(سكرما)، سیمان خاش(سخاش)، سیمان سفید نی ریز(سنیر)با توجه به عدم كشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
بیصبرانه درانتظار شروع جنگ ونابودی بورس هیتیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
به کوری چشم دشمنان
اینجاست که میگن دشمن دانا بهتر از دوست نادان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مافیای دلار، مسکن، طلا، خودرو به شددت در حال تخریب بازار بورس هستند.(خسته نباشید )
بورس یک تنه جلوی همه ایستاده
من اصلا نمیخوام از بورس طرفداری کنم و کاری هم به حباب حباب ندارم
ولی دقت کردیم هرچقدر بورس بالا بره هیچ کارگری فقیر تر نمیشه و به هیچ کجای زندگی مردم عادی فشاری نمیاد..

ولی خدا نکنه طلا گرون بشه دلار گرون بشه مسکن گرون بشه
اون وقت سوپری محل ما تلافی اونو سر کارگر بدبختی در میاره که به زور پول خرید یه بسته ماکارونی را جور میکنه تا شاید کمتر شرمنده زن و بچه اش باشه

امیدوارم متن فوق را پخش کنید تا نقشه چینی دلالان طلا دلار و خودرو و مسکن را نقش بر آب کنید. ایرانی سربلند و پویا با بورسی عالی و سود ده.

شما با سرمایه گذاری در بورس ، به تولید کارخانجات کشورتون کمک میکنید ، باعث میشید که کارگران هپکو به سرکار برگردنند و تولیدات لوازم خانگی رشد کنند. پول از مملکت خارج نمیشه ، از جیب من به جیب شما و بلعکس ، منتقل میشه. چرخه‌ی پول دست مردم و صنعت میچرخه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
دیدیم رشدده برابری بورس چه تاثیر مثبتی روی تولید گذاشت !!!
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
کی گفته وقتی بورس بره بالا به هیچ کجای زندگی مردم فشار
نمیاد. همونطور که بالارفتن طلا و دلار سایر کالاها را گران می کند بالا رفتن قیمت سهام هم گران می کند. مثلا من الان صد ملیون دارم و نمی توانم اگر ماشینی بالاتر از صد ملیون باشد بخرم ولی پولمو می زام بورس و وقتی به راحتی صد و پنجاه ملیون شد همون ماشین صد ملیونی را صد و بیست هم می خرم.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
دوست عزیز ورود پول به بورس به معنی ورود پول به شرکت های تولیدی نیست. بلکه برگه های سهام دست مردم گرانتر می شوند. شرکت ها همان روز عرضه اولیه از بورس سرمایه جذب می کنند و بعد آن تنها سفته بازی و خرید و فروش برگه های سیام بین سهامداران حقیقی و حقوقی است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
خودت هم به حرفات اعتقادی نداری که علامت تعجب گذاشتی اینها که گفتی در بورس واقعی است این بورس نیست محل جمع آوری نقدینگی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
قیمت نفت اگه بشکه ای ۱ دلاربشه
کرونا اگه نصف جمعیت جهان رونابود کنه
تحریمها اگه تاابدادامه داشته باشه
رکود اقتصادی اگه هر روز بدتر بشه
کسب وکارها اگه هر روز کسادتربشه
احتمال رویایی نظامی بین ایران وامریگا اگه هر روزبیشتربشه
بازم همچنان شاهد رکورد زنی روزانه ۳۰-۲۰ هزارواحدی بورس نورچشمی خواهیم بود !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
نابودی بورس بسیارنزدیک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
متاسفانه در چندروزاخیر سهام از طریق هسته بورس به افزاد خاصی تعلق می گیرد طوری که هیچ سهامداری نمی تونه به راحتی سهامی رابخره وهمیشه در اولین لجظه 200 میلیون سهام برای صف خرید بعضی ازسهام شرکتهای بزرگ وترد وارد می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
مافیای دلار طلا مسکن خودرو و دلالی خیلی ناراحتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
این بورس نیست محل افزایش نقدینگی و تورم است. فقط این وسط عده ای خودی و دلال ریال بدون پشتوانه و بادآورده کسب میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
دولت با تبلیغات فراوان سکه پیش فروش کرد با شرط معاف از مالیات اما بعد چه شد؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی