بازدید 3372

پیشروی نیروهای انصارالله در الجوف/ نقض آتش‌بس حدیده توسط ائتلاف عربی

نیروهای انصارالله ضمن پیشروی در استان الجوف، بر دو منطقه آن کنترل یافتند. همچنین ائتلاف عربی بیش از ۱۵۵ مرتبه توافق آتش‌بس در استان حدیده را نقض کرده است.
کد خبر: ۹۶۴۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶ 09 March 2020

نیروهای انصارالله ضمن پیشروی در استان الجوف، بر دو منطقه آن کنترل یافتند. همچنین ائتلاف عربی بیش از ۱۵۵ مرتبه توافق آتش‌بس در استان حدیده را نقض کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله کنترل دو منطقه المهاشمه و السلیله را در استان الجوف به دست گرفتند و این نیروها با وجود حملات مکرر جنگنده‌های ائتلاف عربی پیشروی قابل ملاحظه‌ای داشتند.

همزمان با این امر یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد، ائتلاف عربی بیش از ۱۵۵ مرتبه توافق آتش‌بس در استان حدیده را نقض کرده است و جنگنده‌های این ائتلاف حملاتی را در غرب حدیده انجام دادند.

همچنین ضیف الله شامی، وزیر اطلاع‌رسانی دولت صنعا گفت، اقدامات مارتین گریفیث، نماینده سازمان ملل در یمن نقش مشکوک انگلیس در تجزیه یمن از طریق صلح یا جنگ و نجات مزدورانشان را برای مردم یمن و جهان فاش کرد.

وی در توییتی نوشت، گریفیث در طول مأموریت خود هیچ دستاوردی در هیچ زمینه‌ای جز فریبکاری نداشته و از تمایل رهبری یمن در صنعا برای برقراری صلح و امنیت سوءاستفاده کرده است.

در همین راستا، عبدالوهاب المحبشی، عضو دفتر سیاسی انصارالله گفت، هدف از بیانیه ائتلاف عربی از عملیاتش در حدیده، سرپوش نهادن بر عملیات مستقیم آمریکا بود. همه تجاوزهای واشنگتن از طریق عربستان و امارات در یمن با شکست روبرو شد.

در پی پیشروی نیروهای انصارالله در الجوف، عربستان و هم‌پیمانانش در جنگ یمن یکدیگر را مسؤول شکست در این کشور می‌دانند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم