بازدید 28851
سومین جلسه دادگاه روح‌الله زم؛

زم: لیدر اغتشاشات ۹۶ بودم/ اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه به ویژه تردد‌های حاج قاسم جزء ماموریتم بود/ ارسال لیست دور زنندگان تحریم به افسر جاسوسی سیا/ افسر سرویس جاسوسی گفت: از جایگاه آمد نیوز لذت می‌برم

متهم زم گفت: در سال ۹۶ بسیاری از آمدنیوز درخواست کردند که خط خود را مشخص کند. در این برهه که مسئولیت آمدنیوز با سام سرابی بود اشتباهات فاحشی از جمله انتشار مطلب درباره کوکتل مولوتوف بوجود آمد.
کد خبر: ۹۶۱۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸ 24 February 2020
تابناک اجتماعیسومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح‌الله زم امروز دوشنبه ۵ اسفندماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش «تابناک»؛ به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه سومین جلسه رسیدگی به اتهامات روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

قاضی صلواتی ضمن قرائت مواد ۳۵۲، ۳۵۳، ۳۵۴ و ۳۵۸ آیین دادرسی کیفری اظهار کرد: شروع سومین جلسه محاکمه روح الله زم فرزند محمدعلی را در شبعه ۱۵ دادگاه انقلاب و با حضور مستشار دادگاه، وکیل مدافع و نماینده دادستان اعلام مینمایم.
 
زم: لیدر اغتشاشات ۹۶ بودم/ اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه به ویژه تردد‌های حاج قاسم جزء ماموریتم بود/ ارسال لیست دور زنندگان تحریم به افسر جاسوسی سیا/ افسر سرویس جاسوسی گفت: از جایگاه آمد نیوز لذت می‌برم
 
رییس دادگاه از متهم زم خواست در جایگاه حاضر شود و ادامه دفاعیات خود را بیان کنید.

متهم زم با اشاره به ماده ۲۸۶ قانون مجازات گفت: یکی از عناوین اتهامی من افساد فی الارض است که آن را رد میکنم یکی از افراد نامدار اصلاحات طی پیامی به آمد نیوز نوشت که شما در خارج از کشور هستید یا داخل؟ که گفتیم در خارج و آن شخص تعجب کرد که مواضع ما همچون رسانه‌های داخل کشور است. آمد نیوز نقش غیر قابل انکاری در انتخابات ۹۶ داشت.

وی افزود: از اواسط سال ۹۶ به دلیل خستگی ناشی از کار مسئولیت آمد نیوز را به سام سرابی واگذار کردم.

متهم زم گفت: در سال ۹۶ بسیاری از آمدنیوز درخواست کردند که خط خود را مشخص کند. در این برهه که مسئولیت آمدنیوز با سام سرابی بود اشتباهات فاحشی از جمله انتشار مطلب درباره کوکتل مولوتوف بوجود آمد.

وی مدعی شد: در اواسط سال ۹۷، به دلیل اشتباهات سرابی و ارتباط وی با نزدیکان یکی از وزرای دولت از او خواستم که استعفا کند. پس از آن کنترل آمدنیوز را به دست گرفتم.

متهم زم در مورد نشر اکاذیب در آمد نیوز گفت: گزارشاتی به دست ما میرسید که با ضریب خطا همراه بوده است.

وی در خصوص اتهام تحریک و تشویق مردم به اغتشاشات عنوان کرد: فراخوان‌های منتشره در آمد نیوز بخشی از آن‌ها در زمان مدیریت بنده نبوده و بخشی مربوط هم مربوط به مطالب ارسالی به ما می‌باشد.

متهم زم اضافه کرد: مگر با تحریک یک رسانه کسی به خیابان می‌آید؟ البته نمیگویم که اشتباهی در این خصوص نکردم واگر اشتباهی کردم از دادگاه و مردم عذرخواهی میکنم.

در ادامه متهم گفت: با شمس درگیر شدم و فهمیدم که آن‌ها برای سرویس جاسوسی کار می‌کنند. بعد از چند ماه یک استاد دانشگاه از ان مجموعه دوباره با من مستقیما ارتباط برقرار کرد.

رییس دادگاه گفت: چرا دوباره با آن فرد در پوشش استاد دانشگاه ارتباط برقرار کردی در حالی که می‌دانستی برای سرویس جاسوسی فعالیت می‌کند. با توجه به محتوای پرونده و اظهارات متهمان دیگر که در زندان اوین هستند مشخص شده که استاد دانشگاه عامل CIA بوده است.

نماینده دادستان در این هنگام بیان کرد: شمس نقش واسطه بین شما و سرویس جاسوسی بوده است و سرویس جاسوسی مزایایی از جمله دفتر کار و حقوق خوب برای شمس در نظر گرفته بود.

نماینده دادستان بیان کرد: متهم در بخشی از اقاریرش گفت که شمس علیه شیرین گزارش می‌داد که آن افسر جاسوس گزارش‌ها را با من چک می‌کرد که این مورد نشان دهنده ارتباط متهم با مامور سرویس جاسوسی بوده است.

متهم گفت: این‌ها را که قبول دارم و اظهارات خودم می‌باشد.

نماینده دادستان گفت: متهم در بخشی از اقرارش گفته که اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه، تردد فرماندهان مخصوصا سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جزء ماموریت هایش بوده است.

متهم زم گفت: اقرارم را قبول دارم، اما مگر تمام این موارد صورت گرفته است؟

نماینده دادستان اضافه کرد: به سندی اشاره می‌کنم که متهم زم در زمان ورود سردار شهید سلیمانی به یکی از کشور‌های منطقه با ارسال پیامی به افسر سرویس جاسوسی اعلام می‌کند و می‌گوید که فردا یک تیم نظامی وارد می‌شوند که احتمالا قاسم سلیمانی هم با آن‌ها است.

رییس دادگاه گفت: آیا خبر جابه جایی یک فرمانده نظامی کار خبری محسوب می‌شود؟

متهم زم گفت: هرچه دستم می‌آمد منتشر کردم.

نماینده دادستان تصریح کرد: متهم زم پیام دیگری به آن افسر جاسوس فرستاده که در آن اسامی افرادی که تحریم‌ها را دور می‌زنند آورده شده است. آیا این کار در راستای رسالت کار خبرنگار بوده است؟

متهم پاسخ داد: خیر. این مطلب در آمد نیوز منتشر شد و قبول دارم.

نماینده دادستان ادامه داد: در اوج فتنه ۹۶، به خاطر انتشار خبر آموزش ساخت کوکتل مولوتف به مامور سرویس جاسوسی پیام می‌دهید که به داد شما برسد.

متهم زم گفت: قضایا را با هم قاطی می‌کنید و این پیام برای کانال دوم است. وقتی به سایت حملات سایبری می‌شد به افسر سرویس گفتم که سایت را پشتیبانی کند و او هم پاسخ داد که خودش سایت را حمایت می‌کند.

پس از انتشار کلیپی که در آن متهم زم صحبت می‌کند وی به صراحت در کلیپ می‌گوید که لیدر اغتشاشات۹۶ است.

متهم زم پاسخ داد: این حرف‌ها دوستانه بوده و لاف هم زده شده است. در ۹۶ حضور داشته ام، اما نقش موثری نداشته ام.

وزیری نماینده دادستان بیان کرد: متهم در اقرارش گفته که مامور سرویس جاسوسی از جایگاه آمد نیوز لذت می‌برده است.

متهم زم گفت: درباره این موضوع خصوصی صحبت می‌کنم.

قاضی صلواتی در این بخش از جلسه دادگاه ضمن اعلام ختم جلسه افزود: جلسه بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۲۹
نامرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
هویدا نخست وزیر شاه
و تیمسار نصیری رئیس ساواک هم جزو ماموران زم بوده اند !!!!!!!!!!!؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
نامرد اون كسي است كه با رفت و امد به چين كرونا رو به ايران اورد
تردد سردار را ریپورت می کردی!!!!!
نامرد
پاسخ ها
آزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
آخه زم از کجا زمانهای تردد سردار و سران نظامی را میدونست ؟
البته
:)
زم در دوجلسه پیش انکار کرد یکدفه این جلسه شد لیدر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
بعد دادگاه گویا صحبت هایی باهم کردند بعد قانع شد
آخه این بابا قیافش به لیدر میخوره

یه کانال اصلا میتونه لیدر باشه ؟
فکر کنم تا یکی دو دادگاه دیگه به هر کاری هیتلر و موسیلینی و استالین و چنگیز خان مغول و تیمور لنگ و ...... کرده اعتراف کنه و مسئولیت جنگ جهانی اول و دوم و سوم و چهارم و ....را هم به عهده بگیره و مردم هم هاج و واج بهش نگاه می‌کنند!!!!!
چطور یک مدیر تلگرامی می تونه در بیش از ۱۰۰ شهر کشور شورش درست کنه؟!!!
ابان ماه که زم بازداشت بود لیدر آبان ماه که به مراتب شدیدتر از سال ۹۶ بود هنوز کشف نشده؟؟؟!!!!!
بیشتر شبیه سریال طنزه
سینما رکس آبادان رو هم تو آتیش زدی نامرد !
چرا اعلام نمیکنید اون سرویس جاسوسی میت ترکیه بوده
از یک طرف متهم فعالیتهای شهید سلیمانی را در عراق و سوریه رصد می کرده و ترددات و ارتباطات او را از طریق منابع رصد می کرده اما وقتی که کیس دستگیری اش مطرح می شود او این امکان را ندارد که امنیت این قرار ملاقات را بررسی و چک کندو علیرغم آنکه در هدایت اغتشاشات 96 در لباس یک افسر تمام عیار اطلاعاتی و مسلط به عملیات ستادی و آشنا به محیط و صحنه عملیاتی و روی زمینِ کار ظاهر می شود به یکباره در عملیات فریبش نه می تواند سلامت قرار را از طریق منابع چک کند و نه می تواند با بهره گیری از عوامل اطلاعاتیش برای خود تیم پشتیبانی تشکیل دهد.
خائن وطن فروش
خوب که چی !!

الان محاکمه این فرد چه معنی داره ؟
ختما اعدام باید گردد
تو یک خائن هستی
ای بابا همه می‌‌دونند این بابا اهل لاف زدن هستش. خودش هم داره اعتراف می‌‌کنه دیگه! حالا ما زیاد جدی نگیریم این موضوع رو!!!
قیافه اش یشتر به لیدر چرتیا و پرخورا میخوره
این احمق تر و خنگ تر از اینهاست که بتونه شلوارش رو بالا بکشه
اخرش اعدامت میکنن .مردن هم ترس نداره من خودم چند نفر را میشناسم که مردن
زنده‌ماندنش بیشتر به درد میخوره تا مرده اش
یه سوااااال لطفا جواب بدین چرااااااا دادگاه علنی نیست مگه قرا چه حرفی بزنه که ما نباید گوشش بدیم
کانال زم اطلاع رسانیی بیش نبود . هیچ قدرتی نداشت . لعد از دستگیری او همچنان اعتراضات ادامه داشت
خائن و قاتل است.
چند روز دیگه مسولیت جنگ جهانی دوم هم به عهده میگیره
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی