بازدید 11003
مرور روزنامه‌های دوشنبه ۲۳ اردیبهشت؛
سکوت مرموز رقبای ترامپ، معمای لاریجانی و یارانش، نفوذی‌ها در پرونده کرسنت، درآمد وکلا از شایعه تا واقعیت، پشت پرده سیاست نفتی آمریکا علیه ایران، سفر نامتعارف پمپئو به کرملین، تکدی گری با زیان ساختگی!، خیز اصولگرایان برای ۱۴۰۰، امنیتی از جنس قانون برای زنان، توقف مقطعی موج گرانی در بازار مسکن، چرا برجام نمی‌تواند از خودش محافظت کند؟! و وفور اجناس در بازار؛ گران نخرید از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۸۹۸۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۴ 13 May 2019

سکوت مرموز رقبای ترامپ، معمای لاریجانی و یارانش، نفوذی‌ها در پرونده کرسنت، درآمد وکلا از شایعه تا واقعیت، پشت پرده سیاست نفتی آمریکا علیه ایران، سفر نامتعارف پمپئو به کرملین، تکدی گری با زیان ساختگی!، خیز اصولگرایان برای ۱۴۰۰، امنیتی از جنس قانون برای زنان، توقف مقطعی موج گرانی در بازار مسکن، چرا برجام نمی‌تواند از خودش محافظت کند؟! و وفور اجناس در بازار؛ گران نخرید از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در حالی چاپ و منتشر شد که انفجار نفتکش‌های امارات در بندر الفجیره، گلایه‌های روحانی از حدود اختیارات رئیس جمهور پس از ۶ سال، دلایل کم اهمیت دادن رسانه‌ها و سلبریتی‌ها به سوختن بازار بزرگ تبریز، تحلیل‌هایی از آرایش سیاسی نیرو‌های اصلاح طلب و اصولگرا در انتخابات بعدی، زورآزمایی در سوچی و سفر ترامپ به روسیه و تیتر‌هایی مرتبط با گفت و گوی ملی و دیدار رئیس جمهور با فعالان سیاسی گروه‌های مختلف در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده اند.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

ناو لینکلن با مأموریت هالیوودی
سید محمد بحرینیان در سرمقاله امروز روزنامه رسالت با عنوان ناو لینکلن با مأموریت هالیوودی نوشت: در عالم سیاست و وزن کشی نظامبین الملل، ترس از قدرت، بیش از خود قدرت موثر است. آن چه موجب واهمه بسیاری از کشور‌ها از دولت آمریکاست، بیش از آن که قدرت نظامی باشد، هژمونی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای است. مگر دولت آمریکا چقدر واقعا قدرت دارد که حداقل در همین منطقه غرب آسیا، سران بیش از ۱۰ کشور، تمام سیاست هایشان را با دولت آمریکا تنظیم و به اصطلاح ساعت هایشان را به وقت واشنگتن هماهنگ می‌کنند. کافیست تاریخ جنگ‌های آمریکا را از نظر بگذرانیم. در ۲۰ سال گذشته، دو حمله به عراق و افغانستان در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۱، به وضوح نشانگر آن است که آمریکا در حمله نظامی، فقط به سمت لقمه‌های آسان می‌رود، اگرچه همین‌ها هم هنوز و بعد از دو دهه، در گلویش مانده اند. جنگ‌های دیگر آمریکا هم به وضوح نشان می‌دهد که آمریکا، تا وقتی از «پیروزی آسان» اطمینان نیابد، هیچ جنگی را شروع نمی‌کند.


از زمان پایان جنگ ۲۰ ساله ویتنام، دولت آمریکا، راهبرد اساسی خود را بر این قرار داده که تا حد امکان نجنگد. آمریکا به شدت نگران مردمی شدن جنگ در کشور‌های مورد تهاجم و در نتیجه بالا رفتن تلفات خود است. از همین روست که در سال‌های اخیر هم، هر جا که عملا نیازی به قوه قهریه داشته، تنها با ابزار تهدید نظامی و نه آغاز جنگ، هدف خود را پیش برده است.

ناو لینکلن با مأموریت هالیوودی/ روحانی با سیاسیون چه گفت؟ / آیا معادله در منطقه تغییر کرده است؟
غیر از قوه نظامی، ابزار‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای هم به کمک آمریکا آمده اند و به عنوان مثال، تقسیم کشور نفت خیز سودان به دو بخش شمالی و جنوبی، نمونه‌ای از تاثیر هیمنه آمریکاست. در خبر‌ها خوانده اید که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن، به سوی خلیج فارس در حرکت است. آمریکایی‌ها استاد عملیات روانی هستند، پیش از این هم، آمریکایی‌ها از هر مناسبت و مطلب کم ارزشی، سوژه‌ای برای بازنمایی قدرت و تحکیم هیمنه خود استفاده می‌کردند. به عنوان نمونه، اگر کلیدواژه «ناو» را در یک رسانه انگلیسی زبان جست و جو کنید، اخبار متعددی پیرامون آن مشاهده می‌کنید که واقعا ارزش خبری ندارند، اخباری مانند این که ناو جنگی آمریکا قصد عزیمت به خلیج فارس دارد، ناو از بندری در آمریکا حرکت کرد، ناو به نیمه راه رسید، ناو به جنوب غرب آسیا رسید و ناو از تنگه هرمز عبور کرد، همه نشانگر آنند که اساسا این ناو قرار نیست هیچ کار جدی نظامی بکند و اصل هدف طراحی شده برای آن، ایجاد همین سر و صدا و ایجاد ترس در حریف است.


اما در آن سوی ماجرا، در ایران اسلامی، این خبر‌ها اصلا جدی گرفته نمی‌شود. ملت ما، چهل سال است تمرین کرده که از هیمنه پوشالی آمریکا نهراسد. اگر بگویم دانشجویان ایرانی، تنها افرادی هستند که در ۵ دهه گذشته، دولت آمریکا را با بحران مشروعیت روبه رو کرده و موجب یک مرحله‌ای شدن آن گشته اند، گزاف نیست. جالب آن که ماجرای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که عملا موجب شکست دولت کارتر شد، کاملا جنبشی و برخاسته از بدنه جوانان سال‌های اول انقلاب بود. نیرو‌های مسلح ما، ناو آمریکایی را هدف متحرکی می‌بینند که اتفاقا، نفس حضورش نشانگر آن است که آمریکا قصد و توان حمله ندارد، اگرنه چرا مقامات آمریکایی چنین هدف بزرگ و ساده‌ای را به آب‌های ایران نزدیک می‌کنند و نیرو‌های خود را در معرض چنین ریسک بزرگی قرار می‌دهند.

روحانی با سیاسیون چه گفت؟

حمیدرضا جلایی‌پور فعال سیاسی اصلاح‌طلب طی یادداشتی که در شماره امروز روزنامه ایران منتشر شده نوشت: در مراسم افطار ۲۱/۲/۹۸ رئیس جمهوری با جمعی از فعالان سیاسی کشور، آقای روحانی نکات مهمی را در پاسخ به اصولگرایانی که مسأله کشور را فقط معیشت مردم می‌دانستند و مسئول آن را دولت قلمداد می‌کردند، در میان گذاشت.
۱- روحانی گفت: من در زمان جنگ تحمیلی هم مسئولیت داشتم، ولی مشکلات کنونی کشور با آن زمان قابل مقایسه نیست، زیرا در زمان جنگ ما مشکل مراودات بانکی با جهان نداشتیم و با مشکلی در فروش نفت به دنیا روبه‌رو نبودیم. ولی الان هر دو مشکل دست و پای اقتصاد کشور را بسته است. او گفت: ما در شرایط یک جنگ تمام‌عیار هستیم.


۲- در چنین شرایطی بودجه قانونی کشور بر مبنای فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت تصویب شده، ولی الان فروش نفت با مشکلات اساسی روبه‌رو است. در فروش پتروشیمی و فلزات و حتی مواد غذایی هم مشکل داریم. حواس‌مان باشد که ما حداقل ۳۱۰ هزار میلیارد تومان فقط باید حقوق بدهیم، با چاپ اسکناس که نمی‌شود با مشکلات روبه‌رو شد. همه باید به این واقعیت‌ها توجه کنیم و فقط شعار ندهیم.
ناو لینکلن با مأموریت هالیوودی/ روحانی با سیاسیون چه گفت؟ / آیا معادله در منطقه تغییر کرده است؟
۳- مهم اینکه توجه داشتیم که راه‌حل مشکلات چیست و دولت چقدر «اختیار» دارد؟ دولت در سیاست خارجی چقدر اختیار دارد؟ اوباما رئیس جمهوری امریکا ۱۹ بار از من تقاضای ملاقات کرد؟ ولی دولت اختیار پاسخش را نداشت. درباره مؤسسات مالی و اعتباری مشهد که پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان به دولت تحمیل شد اینکه کار دولت نبود بلکه کار یک قاضی بود.
۴- روحانی گفت: شما از مشکلات فرهنگی می‌گویید. مگر سازمان صدا وسیما و انبوه سازمان‌های دیگر فرهنگی اختیارش با دولت است؟ فقط مخارجش با دولت است. آن وقت یک قاضی در گوشه‌ای از کشور حکم به فیلتر میلیون‌ها شبکه اجتماعی می‌دهد.
۵- روحانی گفت: در «غیاب مردم» ما نمی‌توانیم از پس مشکلات بربیاییم و با همراهی مردم می‌توانیم بر هر مشکلی فائق شویم. علامت توجه به مردم هم روشن است، انتخابات مجلس را در پیش داریم، اگر به فعالان مدنی و سیاسی سخت نگیریم و آن‌ها را احضار نکنیم و دخالت‌های نابجا در انتخابات انجام نگیرد، خودش یک علامت مثبت به جامعه است.
۵- منظور روحانی از این سخنان این نبود که ناامید باشیم یا در برابر دشمن تسلیم شویم بلکه حرفش این بود که واقع‌بین باشیم، مثل زمان جنگ نیرو‌ها همدیگر را تخطئه نکنند، برابر اختیارات دولت از دولت انتظار داشته باشیم، به دنبال راه حل مشکلات باشیم، مشکلاتی که راه حلش فقط در اختیار قوه مجریه نیست.

آیا معادله در منطقه تغییر کرده است؟

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود با عنوان تغییر معادله در منطقه نوشت: ژنرال تومربار فرمانده نیروی هوائی رژیم صهیونیستی طی مصاحبه با روزنامه معاریو برخی مسائل پشت پرده حوادث اخیر درگیری نظامی رژیم تل‌آویو با مقاومت غزه را فاش کرد و اعتراف نمود اوضاع کنونی هرگز مانند عملیات نظامی گذشته نبود. اوضاع به‌شدت وخیم شد و تقریباً کار از دست ما خارج شده بود و نهایتاً به جائی رسید که ارتش دستورات جدیدی را دریافت کرد که با «تغییر اصول عملیاتی» به هر قیمت ممکن درگیری‌ها را مهار کند. فرمانده نیروی هوائی رژیم صهیونیستی که در واقع توسط خبرنگار محاکمه می‌شد تا علت عدم کارآئی و انفعال ارتش را تشریح کند، توضیح داد که اسرائیل عملاً در آستانه یک جنگ تمام عیار و فراگیر قرار گرفت، چون برد حملات موشکی از غزه تا جنوب تل‌آویو در منطقه غوش دان هم رسیده بود.

موضوع مهمی که اهمیت مضاعفی دارد، ولی تعمداً کمرنگ و بی‌ارزش جلوه کرده و تعمداً در تبلیغات و رسانه‌ها به فراموشی سپرده شده، تاثیرات منفی «سپر دفاعی گنبد آهنین» است که فریاد شهرک‌نشینان و سایر صهیونیست‌ها را به اوج رسانده است. منشا اعتراضات اینست که سپر دفاعی گنبد آهنین به یک عامل تهدید و تخریب تبدیل شده و نه‌تن‌ها مانع قابل اعتمادی برای مهار موشک‌های فلسطینی محسوب نمی‌شود، بلکه در موقع اصابت به زمین، ابعاد ویرانی‌ها را بیشتر می‌کند و باعث تخریب دوباره می‌شود. شهرک‌نشینان از مقامات نظامی خواسته‌اند از فعال کردن سپر دفاعی گنبد آهنین در مقابل موشک‌ها بپرهیزند تا بلکه ابعاد و ویرانی‌ها کمتر شود.
ناو لینکلن با مأموریت هالیوودی/ روحانی با سیاسیون چه گفت؟ / آیا معادله در منطقه تغییر کرده است؟
تا اینجای قضیه محرز است که صهیونیست‌ها حداقل این‌بار دریافته‌اند که در عملیات سنگین و تهاجمی علیه غزه به‌شدت ضربه پذیرند و ابعاد آسیب‌پذیری آن‌ها تا اعماق خاک فلسطین اشغالی به‌خاطر افزایش برد موشک‌های مقاومت غزه، به‌شدت گسترش یافته است. لکن با اینکه در حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه در سال گذشته هم تقریباً همین جمع‌بندی باعث شتاب رژیم تل‌آویو برای قبول سریع و فوری آتش‌بس شد، ولی چرا بازهم شاهد حملات هوائی و توپخانه‌ای ارتش صهیونیستی به نوار غزه بودیم؟ پاسخ این سوال اگرچه روشن است، ولی به‌خاطر شکست عملیات سنگین و تهاجمی صهیونیست‌ها علیه غزه، امروزه کسی در سرزمین‌های اشغالی در این باره سخن نمی‌گوید.


نتانیاهو و دستیارانش امیدوار بودند با یک عملیات برق‌آسا و تهاجم سنگین و پر حجم علیه غزه بتوانند مقاومت اسلامی فلسطین را غافلگیر کنند و حتی با نفوذ در عمق سرزمین غزه به بازداشت و یا قتل مقامات ارشد مقاومت بپردازند. فرمانده نیروی هوائی اسرائیل اکنون اعتراف می‌کند که حماس از پیش آماده بود و حتی دست آن‌ها را خوانده بود و بارانی از موشک را به عمق خاک فلسطین اشغالی تا جنوب تل‌آویو سرازیر کرد و همه را وادار به عقب‌نشینی و پذیرش آتش‌بس نمود.


تصادفی نیست که ساعاتی پس از هشدار جدی دفتر عملیات مشترک نیرو‌های مقاومت در غزه پیرامون افزایش برد موشک‌ها، اصرار صهیونیست‌ها برای برقراری فوری آتش‌بس به التماس تبدیل شده. این «تغییر معادله» و تغییر موازنه قوا، می‌تواند برای اشغالگران صهیونیست و حتی برای سایر قدرت‌های شیطانی از جمله آمریکا در منطقه درس‌آموز باشد و به آن‌ها ثابت کند که زمان به زیان آن‌ها به پیش می‌رود و دیگر افسانه شکست‌ناپذیری آن‌ها برای همیشه باطل و بی‌اثر شده است. البته این پدیده محدود به غزه و صهیونیست‌ها نیست. اگر در تهاجم اسرائیل به لبنان برای زورآزمائی با حزب‌الله لبنان به ۳۳ روز فرصت احتیاج بود تا اسرائیل به زانو درآید و آتش‌بس را بپذیرد و اگر در جنگ علیه غزه به ۲۲ روز فرصت احتیاج بود تا صهیونیست‌ها ناکام شوند، امروزه این زمان به ۲ روز و حتی کمتر از ۲ روز تقلیل یافته است. رمز و راز این اقتدار مقاومت و ضعف اشغالگران شرور را باید در توان روزافزون مقاومت در مرحله مقابله به مثل و آسیب‌پذیری دشمن جستجو کرد.


اینکه در تهاجم اخیر صهیونیست‌ها به غزه، اشغالگران شرور به التماس افتاده بودند که آتش‌بس نه از فردا که همین امروز عملیاتی شود نشانگر تغییر معادله قدرت است و نکات کلیدی فراوانی را به قدرت‌های شیطانی گوشزد می‌کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲۸
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
ما بزرگترها دولت امریکا را بوسیله هالیوود می شناسیم.
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
ایران حرکات تهاجمی رو باید ادامه بده
تنها راه زهر چشم هست
ناشناس
|
Germany
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
اينكه گفته ميشود ملت چهل سال است مورد هجمه دولت امريكا است حرف درستى نيست درگيرى دولت امريكا باملت ايران به سالها پيش از انقلاب برميگردد ودرچهل سال بعد از انقلاب استمرار استمرارداشته چون هنوزهدفش كه تجزيه ايران است محقق نشده تغيير رفتار بهانه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
آقای روحانی این دفعه را راست گفتی شرایط امروز با شرایط جنگ قابل مقایسه نیست اون هم از چند جهت هرگز دولت شما با دولت میرحسبن قابل مقایسه نیست و نخواهد بود چون با اداره اقتصاد دولتی و اجرای نظام عدالت،مردم در طول 8 سال جنگ مشکل حادی حس نکردند با دولت خاتمی نیز قابل مقایسه نخواهد بود اون هم با فروش نفت بشکه ای هفت هشت دلار و یکسان سازی نرخ ارز هرگز معیشت مردم به خطر نیفتاد هرگز دولت شما با دولت میرحسین و خاتمی قابل قیاس نیست اون هم از جنبه فساد سیستماتیک
و کلام آخر اینکه بله شرایط جنگ با شرایط امروز متفاوت است چون مردم در زمان جنگ اعتماد داشتند ولی امروز این اعتماد به پایین ترین سطح خود رسیده به هزار دلیل ما که از این همه ظلم و فساد بریدیم فقط منتظر دیدن روی ماه صاحب اصلی امام زمان هستیم الهی آمین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
آقای محمد بحرینیان تحلیل شما اشتباه است. در جنگ اول خلیج فارس تمام شرایط بر عکس گفته های شما بود و جنگ هم شد. بنشینیم درست فکر کنیم. برای ترامپ و متاسفانه پوتین و نتانیاهو وقوع جنگ در منطقه بخصوص بین دو غول گازی و نفتی یعنی ایران و عربستان و نابودی زیر ساخت های استخراج و پالایش و خروج آنها از بازار منافع سنگینی دارد. آمریکا و روسیه نفت و گازشان را دویست دلار می فروشند و خیال نتانیاهو از هرگونه دشمن عربی و مذهبی تا مدتها راحت می شود بماند قرار دادهای بازسازی و.....
در وضعیت حاضر باید آماده باشیم. هرچند واقعیت اندکی ترس آور و فعالیتهای مربوط به آن زحمت دارد و خیال پردازی در مورد عدم وقوع درگیری شیرین و راحت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
چرا دولتها البته غیر از خاتمی در دوره دوم اختیاری ندارند ولی دوره اول برای پیروزی در دوره دوم همه کاره اند و هر قولی می دهند که انگار خدای روی زمین هستند آقای روحانی اگر اختیار نداری مردانه استعفا بده
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
اینی که چرا دولتها استعفا نمیدن رو خودت متوجه نیستی؟ گفتا ز چه نالیم که ازماست ازماست ازماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
"روحانی با سیاسیون چه گفت؟"
حالا از کجا آب و صابون بیارم صورتتان را بشورید؟

نمیدونم با چه رویی امروز ایشان حرف میزند در حالی که حافظه ما هنوز کلمات تبلیغات او را به یاد دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
بانوجه به حمله دیروز به کشتی های اماراتی امروزبورس به زیر۲۰۰ هزارواحدسقوط میکنه ودلارمیره بالای ۱۶ هزارتومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
دولت تدبیر و امید روحانی برخلاف شعارهایش همه را ناامید کرد
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
باسلام،
جناب آقای رئیس جمهور بنده هم با فرمایش شما در مورد اینکه توقعات باید به اندازه اختیارات باشد کاملا موافقم ولی سوال من اینست که آیا قول دادن و وعده های انتخاباتی هم آیا نباید به اندازه اختیارات باشد؟
شما که از بیرون نیامده بودید که با اختیارات واقعی رئیس جمهوری ایران آشنا نباشید، شما کاملا میدانستید که چه مسئولیتی را دارید قبول میکنید و در زمان وعده دادن بایستی آن اختیارات را مورد نظر قرار می دادید.
مردم شما را با توجه به آشنائی تان به ساختار قدرت و سیاست ، انتخاب کردند و به وعده های شما امید بستند ولی متاسفانه این امید را ناامید کردید .
البته نه اینکه اگر کس دیگری بجز شما می آمد میتوانست کار خارق العاده ای انجام دهد ولی شما نباید خود را درگیر تعهدی می کردید که خارج از اختیاراتتان است.
ملت ایران ( یا متاسفانه یا خوشبختانه) دارای دید سیاسی بسیار روشنی هستند و ناگفته های خیلی زیادی را از شما و دیکران میفهمند و نیازی به بیان نیست .
یا علی
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
بدبختی ما همین جوگیرشدنمونه یکیمون نگفت شما اصلا اختیار پخش ربنای شجریان هم نداری بقیش پیشکش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
روحانی گفته : دولت چقدر اختیار دارد ؟ دولت در سیاست خارجی چقدر اختیار دارد ؟ ...... به نظر من هم باید به اندازه اختیارات دولت از آن انتظار داشت
پاسخ ها
جوادزاده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
همین شیخ حسن موقع تبلیغات انتخابات گفت من هرگز نخواهم گفت که نگذاشتند کار کنم. من اختیاراتم را میدانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
باتوجه به اتفاقات دیروز امارات بورس امروز به زیر۲۰۰ هزارواحدسقوط میکنه و دلار ابتدا وارد کانال ۱۵۰۰۰ تومان شده وتااخرهفته ۱۶ را هم ردمیکند این خط اینم نشان x
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
دولت امریکا یعنی هالیوود هالیوود را از امریکا بگیرید فقط بسکتبالش می مونه.همین.
مشاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
ما در پیکره دولت هستیم .. شاهدیم که مدیران بدون دغدغه مشکلات مردم در حال گذارنی زندگی هستند و عملا هیچ تفکری برای این دوران ندارن در حالی که اقای روحانی می گوید دولت را یاری کنیم.. همه انتظارات برعکس شده است ..
همسایگان مرا یاری کنید تا شوهرداری کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
دولت در سیاست خارجی چقدر اختیار دارد؟ اوباما رئیس جمهوری امریکا ۱۹ بار از من تقاضای ملاقات کرد؟ ولی دولت اختیار پاسخش را نداشت
24 میلیون رای مردم چه اختیاری داره؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
اگر آقای روحانی اختیاری ندارد، چرا دور دوم کاندیدای ریاست جمهوری شد؟ ... با اینکه صدا و سیما را در اختیار ندارد، در عرصه سیاست خارجی تصمیم گیرنده نیست ولی حداقل میتواند چند وزیر کارامد را منصوب کند! ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
عجب عکسی را برای همدلی در میان گیسوان پریشان یافته است این همدلی
علی
|
Germany
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
دومقاله انتخابی تابناک از پیشخوان روزنامه ها بسیار علمی و واقع بینانه میباشد. منظور مقاله روزنامه رسالت و جمهوری اسلامی ایران. برخلاف گذشته که بصورت تشرهای توخالی بود ولی اینبار از واقعیت هایی سخن میگویند که در تاریخ دخول کرده و برای بشریت غیر قابل کتمان است. با ضعف هایی که جای علت و معلول ها را اشتباهی ولی نتیجه ای درست گرفته اند.
چنین پدیده ای را افول امپریالیسم سرکرده که در دوران قرین بیستم و بیست ویکم ام.آمریکا میباشد مینامند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
پس اختیاردارکیست واختیارات دست چه کس یاکسانی است اعلام بفرمائید
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
همه میدونن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
تابناك جان پيام روحاني به سياستمداران كاملا واضح بود ولي اوني نبود كه شما ذكر كرديد. وقتي رئيس دولت ذكر ميكنه اختيارات زيادي نداره و تصميم گيري تو خيلي مسائل نيست آيا واقعا نتيجه اي كه ميشه گرفت همون مورد پنجه؟آ
سید رسول زنگانلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
کسانی که دم از گشایشی برای گفتگوی ملی را سر می دهند اول باید قبول بکنند که ملیت های مختلف این کشور حق تعیین سرنوشت و طبق اصل 15 قانون اساسی حق تحصیل به زبان مادری خود را داشته باشند و کسی را به علت عشق به زبان مادری توبیخ و دادگاهی و زندانی نشود.یعنی اهمیت و حقوق اولیه ملیتهای مختلف در این کشور باید اولویت کسانی باشند که دم از گفتگوی ملی سر میدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
ملیت های مختلف!!!!چی میگی تو این وسط.
در ایران یک ملیت بیشتر نداریم وآن ایرانی است حواست رو جمع کن
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ساعت ۱۲:۱۵
یورو ۱۷۰۰۰
دلار ۱۵۱۵۰
سکه ۵۱۲۰۰۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
اگر رویه انتخاب مدیران در کشور به همین صورت ادامه داشته باشد حتی بدون تحریم ما بزودی از اقتصاد ونزویلا عقب می افتم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی کوبی برایانت طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق