بازدید 17587
با پیروزی برابر روسیه در دیدار نهایی؛

ظهور نسل جدید والیبال ایران / نوجوانان والیبالیست ایرانی قهرمان جهان شدند

تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان در میان تشویق پرشور تماشاگران بحرینی، موفق شد با پیروزی سه بر یک برابر روسیه در دیدار نهایی به مقام قهرمانی مسابقات جهانی نوجوانان جهان دست یابد.
کد خبر: ۷۲۵۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵ 27 August 2017
تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان در میان تشویق پرشور تماشاگران بحرینی، موفق شد با پیروزی سه بر یک برابر روسیه در دیدار نهایی به مقام قهرمانی مسابقات جهانی نوجوانان جهان دست یابد.

به گزارش «تابناک»، تیم ملی نوجوانان کشورمان، امشب و در آخرین روز این مسابقات ـ که در بحرین در جریان بود ـ موفق شد با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۱ در ست‌های اول، دوم و چهارم پیروز شود و تنها ست سوم را ۲۱ بر ۲۵ واگذار کرد تا در نهایت با پیروزی سه بر یک به مقام قهرمانی جهان دست یابد و از ظهور نسل جدیدی در والیبال کشورمان خبر بدهد.

ظهور نسل جدید والیبال ایران / نوجوانان والیبالیست ایرانی قهرمان جهان شدند

محمد وکیلی، سرمربی تیم ایران در این بازی از ترکیب مهدی جلوه، امیرحسین توخته، امیرمحمد فلاحت‌خواه، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد.

در ست نخست این مسابقه، تیم ایران کاملا برتر از حریف خود ظاهر شد و با توپگیری، سرویس و دفاع کاملا منسجم نشان داد. تیم روسیه که تحت تأثیر تیم کشورمان قرار داشت، نتوانست بر بازی مسلط شود و ست نخست را ۲۵ بر ۲۰ واگذار کرد.

ست دوم نیز با بازی خوب تیم ایران همراه شد و شاگردان وکیلی تا میانه های این ست از حریف خود پیش بودند. روسیه از اواسط این ست به تیم ایران رسید و دو امتیاز نیز پیش افتاد؛ اما با دفاع خوب روی تور و استفاده از توپ های برگشتی، تیم ایران ورق را به سود خود برگرداند و این ست را نیز ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

روسیه که چیزی برای از دست دادن نداشت، در ست سوم با دفاع منسجم روی تور شرایط را به سود خود تغییر داد و در این ست برتر از تیم ایران ظاهر شد. در این ست، وکیلی از تایم اوت ها استفاده کرد؛ اما روسیه در نهایت این ست را ۲۵د بر ۲۱ برنده شد.

تیم روسیه در ست چهارم هم روی دفاع روی تور تمرکز کرده بود و تا امتیاز ۱۰ از ایران پیش افتاد با این حال ایران هم به سرویس های هدفمند روی آورد و دریافت اول حریف را مختل کرد. در این ست دو تیم در امتیاز ۱۷ برابر شدند و در حالی که روسیه یک امتیاز پیش افتاده بود، تیم ایران به بازی برگشت و با سرویس های خوب خود برتری ۲۵ بر ۲۰ را رقم زد.

ظهور نسل جدید والیبال ایران / نوجوانان والیبالیست ایرانی قهرمان جهان شدند

والیبال ایران در رده نوجوانان برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ و در تیخوآنای مکزیک و با مربیگری ستکوویچ قهرمان جهان شدند و اینک ده سال بعد نسل طلایی دیگری موفق شدند دومین قهرمانی ایران را کسب کنند. تیم ایران در مجموع رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۷ شکستی نداشت و تنها سه ست در تمامی دیدارهایش به حریفان واگذار کرد.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۹
افرین صد افرین به فرزاندان ایران
یاشاسین
آفرین و درود بر والیبالیست ها و مردم کشورم
آمار بیش از اینهاست داداش!!
دمتون گرم
ثبریک به والیبالیستهای نوجوان و امیدوار به داشتن تیم خوب در سالهای آینده.
ماشالله
l..ماشالله..درود و سپاس..باید حسابی تقدیر و مواظبت شوند
آفرین
هزار آفرین به نوجوانان والیبالیست، آفرین به کوشش و غیرت شما عزیزان
انشاله مبارك است اما سرمايه گذاري بيش از حد در ورزش نتيجه اش نتايج مسابقات قهرماني كشتي آزاد در فرانسه در دو سه روز گذشته ديديم و در مورد فوتبال تيمهاي پرسپوليس و استقلال كه چند ميليارد تومان براي كشور بدهي ببار آورده اند . بهتر نيست سرمايه گذاري در زمينه هاي ديگر از جمله توليد و اشتغال صنعتي باشد. جمعيت يك و نيم ميلياردي هند آيا نميتواند 20 نفر فوتباليست تربيت كند ؟ معلومه كه بيخوده كه اينكار نميكند. در حد معمول اشكالي ندارد .فوتبال در اروپا براي اينه كه آنها پيشرفتهاي زيادي در ساير زمينه ها داشته اند و كار ديگري ندارند و بنوعي براي وقت گذراني است . برزيل مهد فوتبال اكنون در فقر بسر ميبرد.لازم است در ايران سرمايه گذاري زير بنائي ورزشي صورت گيرد تا مسابقات پر هزينه قهرماني
بارک الله
آفرین
ما را سربلند کردید،آفرین به تک تک نوجوانان ما و مربی و سایر دست اندرکاران...
آفرین
درود بر دلاور مردان نوجوان ایران... بزرگی کردند
آفرین
هزارافرين
با درود به جوانان غیور ایرانی افرین به غیرتتان
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم