بازدید 8721

علم الهدی: برجام شکست خورد و نتیجه‌ای نداشت

کد خبر: ۶۴۶۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵ 08 December 2016
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اولویت نخست فتنه‌گری دشمن دوقطبی سازی جامعه است.

به گزارش تسنیم، آیت الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با تشکل‌های دانشجویی به مناسبت روز دانشجو که در محل حسینیه دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد اظهار داشت: مطالب گفته شده در این جلسه اقتدای دو چیز است؛ اول مسئولیت و رسالت آرمانگرایی و مطالبه‌گری که از طرف ولی امر مسلمین به دانشجویان واگذار شده و سپس مقتضای نقش دیگر دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم است که مسائل روشنگری که در این جلسه بیان کردید و حاکی از بصیرت به روز و بینش دقیق شما عزیزان دارد.

وی افزود: سخنان حجت الاسلام ترابی از جامعیت برخوردار بود که ماهیت انقلابی بودن را مشخص کرد و این جلسه پر برکت بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه 16 آذر سالگرد شهادت سه دانشجو و یک حادثه نیست، گفت: این روز سالگرد جنایت جنایتکاران آمریکایی نیز نیست بلکه سالگرد جنبش دانشجویی و به تعبیر جامع‌تر سالگرد جنبش دانشگاهی اعم از دانشجو و استاد است.

آیت الله علم‌الهدی تصریح کرد: شهدای 16 آذر دانشجو بودند اما حرکتی که در دانشگاه در سال 32 تحت تاثیر کودتای 28 مرداد شکل گرفت خاص دانشجویان نبود و یک اقدام دانشگاهی دربرابر جریان مسلط آمریکایی بود.

وی با بیان اینکه نیکسون قصد داشت به ایران بیاید و آثار 28 مرداد را ببیند گفت: اگر آن حرکت در فضای دانشگاهی انجام نمی‌گرفت این تصور ایجاد می‌شد که کار کشور تمام است و آنان بر تمام شئون کشور تسلط دارند اما این حرکت ثابت کرد که این سکوت در آن زمان، یک خفقانی است همچون خاکستر زیر آتش که هرروز ممکن است شلعه‌ور شود و آمریکا را خواهد سوزاند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: با یک ارزیابی دقیق و دور از تعصب، آمریکا از 16 آذر 32 تاکنون سقوطی متحمل شده است که از سقوط از یک ارتفاع 20 متری و یا سقوط در یک چاه 20 متری به مراتب بیشتر است.

آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه این نشانگر این واقعیت است که جریان استکباری از آن روز تاکنون سقوط فاحشی را متحمل شده افزود: بنابراین جریان استکبار هیچگاه از ما دست بردار نیست و هیچ وقت در یک تعامل عادی با قرار نگرفته، در واقع عناد و دشمنی آمریکا با ما با هیچ حرکتی قابل درمان نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: مشخص است که در این راه از هر حرکت کم هزینه‌تری نسبت به فعالیت پر هزینه و بی‌ثمر نظامی استقبال می‌کنند لذا فتنه استکبار در جامعه فقط در یک شکل و در حد محدود در جامعه ما اجرا نمی‌شود.  فتنه هر روز در رنگی تازه وجود دارد و ایجاد می‌شود و عامل دفاعی آن بصیرت افزایی قشر دانشگاهی است. 

آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه امروز در حوزه دانشجویی و دانشگاهی کشور بصیرت بالایی داریم گفت: محیط دانشگاه ما یک فضایی است که اگر استاد یا دانشجو خط غیر انقلابی را پیش گرفت نمی‌توان به او انگ گول خوردن زد و امروز این مسئله در محیط دانشگاه امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: بنابراین اگر استاد و دانشجویی در زمین دشمن بازی کرد هیچ محملی جز مزدوری ندارد و نمی‌توان گفت گول خورده در واقع به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مزدور حق‌بگیر دشمن است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز روشن‌ترین قضاهای سیاسی را در محیط دانشگاه داریم گفت: این بصیرت در محیط دانشگاه مدیون پیگیری شدید مقام معظم رهبری است و امروز در محیط دانشگاه در میان دانشجویان کم سن و سال قدرت بصیرت و بینشی می‌بینیم که در نخبگان جامعه نمی‌توان دید.

آیت الله علم‌الهدی با تاکید بر اینکه امروز دانشگاه مجهز به بصیرت سیاسی است گفت: دانشگاه امروز گردان و تیپ رزمنده‌ای است که در صف مقدم جبهه جنگ می‌جنگد و تمام امکانات و تدارکات لازم را در دست دارد چرا که ابزار تدافعی در جبهه جنگ نرم بصیرت است و دانشجویان ما مجهز به ابزار دفاع هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: اما این کافی نیست و مهم این است که این بصیرت به متن جامعه منتقل شود. دانشگاه در راس جامعه است و دانشگاهی نخبه جامعه است که باید بصیرت خود را در جریان‌های اجتماعی به ویژه جریان‌های حزب اللهی کف جامعه منتقل کند. 

وی افزود: این عالی‌ترین حرکت افسران جنگ نرم است چرا که مهم‌ترین وظیفه افسران آماده سازی زیرمجموعه‌های خود است پس مقام و منصبی که فرمانده کل قوا و مقام معظم رهبری به دانشجویان به عنوان فرمانده و افسران جنگ نرم دادند اقتضاد می‌کند بصیرت را جامعه انتقال دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه فعالیت تشکل دانشجویی باید از دانشگاه فراتر رود گفت: تشکل دانشجویی دژ محمکی است که از نفوذ جریان‌های اثرگذار به داخل دانشگاه جلوگیری می‌کند پس باید برنامه ریزی کند تا در موقعیت‌های حساس و بحران‌های کشور این حرکت را در متن جامعه نیز گسترش دهد.

آیت الله علم‌الهدی افزود:  مجموعه مسائلی که تحت عنوان تب‌های سیاسی در کشور انجام می‌شود که مجری برنامه فتنه در خارج کشور است و نخستین صدا از رسانه‌های خارجی بلند می‌شود.

وی با بیان اینکه حرکت فتنه در یک رسانه خارجی شروع می‌شود گفت:  حرکت تهاجمی در جریانات اطلاع رسانی و فضای مجازی بوجود می‌آید به طوری که نیم تا یک ساعت از خطبه نماز جمعه می‌گذرد که بی بی سی و رسانه‌های آمریکایی شروع می‌کنند در واقع مجری و مباشر اصلی خود استکبار است و اینگونه نیست که مزدور در داخل برای اجرا ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه برخی نادانسته یا دانسته  برخی جریانات را در داخل کشور پر و بال می‌دهند گفت: مسائلی در رسانه‌های خارج کشور آغاز می‌شود و در داخل فضا باز می‌کند از یک فتنه خارجی است که می‌خواهد در داخل تاثیر گذار باشد.

آیت الله علم‌الهدی افزود: اولویت یک دشمن در فتنه گری، دو قطبی کردن جامعه است اما روی سوژه دو قطبی کردن کار می‌کنند یک دوره این سوژه برجام بود که کشور دو دسته موافقین و مخالفین برجام تقسیم شوند و از دو قطبی شدن به نفع خود بهره‌برداری کنند.

وی ادامه داد: این دو قطبی سازی از دو جهت نتیجه نداد اول اینکه برجام شکست خورد و نتیجه‌ای نداشت و دوم اینکه تصمیم داشتند جامعه را به‌گونه‌ای دو قطبی کنند که رهبری را در یک قطب قرار دهند و نشان دهند قطبی در جامعه وجود دارد که ضد ولایت است تا از این طریق ولایت و رهبری را تضعیف کنند که در برجام به دلیل سیاست و درایت مقام معظم رهبری انجام نشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به اثرات سوء برجام تذکر می‌دادند گفت: دشمنان نتوانستند در قطبی کردن جامعه در جریان برجام موفق شوند.

وی خاطرنشان کرد: پس از آن قصد دارند جامعه را از نظر ارزش‌های دینی و مسائل ضد ارزشی دو قطبی کنند به‌گونه‌ای که به مسائل ضد ارزشی لباس پر زرق و برق  آزادی بپوشانند و بر ارزش‌های دینی لباس استکبار، استبداد و دیکتاتوری بپوشانند که بر این اساس با یک آزادی معنادار جامعه را دو قطبی کنند.

وی افزود: بخش‌های خاکستری از مراقبت ارزشی خسته شده و نسل به روز آمده‌ای وجود دارد که با مسائل سنتی جامعه و مذهبی انس ندارند اما انسان ولنگار در هیچ مرحله وارد نمی‌شود و اگر وارد شود تا مرز شکم و شهوت است لذا در اردوکشی از آنان موفق نیستند چرا که تا در مضیقه قرار گیرند کنار می‌کشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: اما اگر فضایی ایجاد شود که منافع خود را در مصونیت ببینند ممکن است وارد این اردوکشی‌ها شوند.

وی با بیان اینکه در این شهر یک مشهدی پیدا نمی‌کنید که بگوید حاضر است برای تامین لذایذ من، قداست امام رضا لطمه ببیند، گفت: اما اکنون به بهانه دفاع از آزادی جوان مشهدی حتی از تریبون 16 آذر هم برای دو قطبی کردن جامعه استفاده می‌کنند.

علم الهدی تصریح کرد: در مکاتب فرویدیسم مسئله جنسی جزو حقوق بشر شناخته شد تا از قشر شهوتران در اروپا استفاده کنند که این خود مشکلی در آن کشورها ایجاد کرد و امروز می‌خواهند در کشور ما آزادی لذت و آزادی جنسی راه بیفتد تا یک جریان لائیک بی دین ایجاد کنند و در اردوکشی سیاسی از آنان استفاده کنند اما نمی‌دانند به پای عمل و برخورد که برسد اینان خود را کنار می‌کشند.

وی ادامه داد: در دو قطبی کردن جامعه به دست جریان‌های سیاسی درباره مسائل دینی و ارزشی و ضد ارزشی بعضی خبر ندارند که این جریان مزدور دشمن است و برخی نیز این را می‌دانند در جریان مزدور دشمن حضور دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه قصد دارند دو قطبی را ایجاد کنند که رهبری و ولایت در هر دو قطب نگنجد گفت:  از این طریق بخشی از جامعه را می‌خواهند علیه رهبری و ولایت اردوکشی انجام دهند و بحث کنسرت و فحشا رواج یابد.

وی افزود: مخالف موسیقی نیستم اما این افراد طرفدار موسبقی نیستند چرا که 20 آموزشگاه بزرگ موسیقی در شهر فعال است و از آن حمایت نمی‌کنند و برنامه‌  مولد فحشا را حمایت می‌کنند تا با ایجاد قطب طرفدار ارزش‌‌ها و ضد ارزش‌ها جریانی راه بیندازد.

علم‌الهدی با بیان اینکه موضع گیری دانشجویان به روشی نباشد که دو قطبی کردن دشمن توسعه یابد گفت: نقطه حساس سیاستمداری خود را روی مسائل اصلی جامعه  بگذارید چرا که مشکلات سبب شده قشر آسیب‌پذیر جامعه در پرتگاه سقوط قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم مسائل اصلی جامعه مورد توجه قرار گیرد و جریان اطلاع رسانی مسموم ملاک مسئولین ما به ویژه در حوزه اجرایی واقع نشود.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۴۱
انتشار یافته: ۲۶
آقای علم الهدی بر چه اساسی ميگن که 16 آذر خاص دانشجويان نبود و يک اقدام دانشگاهی (اعم از استاد و دانشجو) بود؟ در جريان 16 آذر 32 کدام يک از اساتيد دانشگاه نقشی داشتند؟!
آموزشگاه موسیقی هست با چه آینده ای کجا اجرا کنن!!!؟؟؟؟ دور باطل میگن همینه!!!
برجام شکست خورد ؟! و نتیجه نداشت ؟؟

پس در اپک ما چطوری تونستیم سهمِ خودمون رو از عربستان پس بگیریم ؟ اگر قدرت فروشِ نفت خودمون ، و بیمه کردنِ نفتکش‌ها رو نداشتیم چطوری میخواستیم افزایش حجم بدیم ؟ این اگر به خاطره برجام نبود پس به خاطر چی‌ بود؟

شما از این که عربستان شکست خورده و چطور شد که این اتفاق افتاد دوس ندارین صحبت کنید؟ این همون کشوری نیست که حاجی‌های مارو با اون وضع فجیع قتل عام کرد؟
برجام شکست خورد!
زنده باد برجام. زنده باد عقلانیت و تعقل و تدبیر.
کار ما ساخته است من میدونم
شما یادت رفته از روزهایی که اشکنه پیاز توصیه می فرمودید!لبته معلوم نیست اگر اون شرایط ادامه پیدا می کرد برای این روزها چه پیشنهاد مقئمتی می تونستید داشته باشید...!
انشاالله مبارک باشد
بله برادر خوشحال باش ، شکست خورد، الان ما مجدد شروع می کنیم به خوردن اشکنه اگر مهمون اومد آبشو زیاد می کنیم شا راحت باشید.
آرزو در قالب تحلیل
مثل اينكه ايشون از اينكه امريكا قانون تحريم ها را مصوب كرده خوشحال هستن
چرا داشت .می تونیم نفت را بفروشیم تا ...
اگر برجام نبود که دلار را پنجاه هزار تومان هم پیدا نمیکردی لااقل چهار سال جلوی قحطی را گرفت مگر یادتان رفته که داروی بیهوشی هم در بیمارستانها برای عمل جراحی پیدا نمیشد انصاف هم چیز خوبی است
برجام برجاست. شما نگران نباشید و بگذارید برجا باشد
متاسفانه برخی از ائمه جمعه و جماعت کشور نسبت وظایف قانونی خود توجیه نیستند و هزینه های زیادی را به مردم و کشور تحمیل میکنند. بعبارت دیگر خود را نماینده دین و ملت میدانند و این موضوع به اعتقادات و باورهای اصیل مردم خدشه وارد میکند و ملت و علی الخصوص قشر جوان و فرهیخته را نسبت به دین بدبین میکنند.
این جمله جناب علم الهدی نشان دهنده این است که ایشان چقدر از دیده ضعف به آمریکا می نگرند برجام عهدی بود با 6 دولت بزرگ که فقط آمریکا آن هم بطور غیر رسمی آن را مورد حمله قرارداده اما جناب علم الهدی از بس آمریکا را بزرگ و سترگ می انگارند فریاد خاتمه برجام سر داده اند
آیا بهتر نیست آقای علم الهدی نظرات خود را در معرض نخبگان قرار داده تا در مناظره ای رو در رو با ایشان تسبت به افاضات اعلام شده تجدید نظر نموده یا مردم آگاه شده و به زعم ایشان راه درست را انتخاب نمایند .
چقدر الان خوشحالی حاج آقا
جناب اقای علم الهدی امام جمعه محترم.
با کمال احترام عرض می کنم .
همینکه الان برق و گاز ما قطع نشده یعنی این که امریکای جنایت کار تاسیسات زیر بنایی ما را به بهانه بمب اتمی هدف قرار نداده است از ثمرات برجام است .
همین که کشتی های ما در خیلج فارس بدون جنگ و خونریزی مشغول رفت و امد و تجارت هستند از ثمرات برجام است.
بقیه را هم خودتان می دانید .
در ضمن عرض می کنم :
من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق.
کسانی که در پیش گیری از جنایت های ان جنایتکار جهانی زحمت کشیده و برجام را به سر انجام رسانیدند به گردن بنده و شما حق دارند .!
التماس دعا.
کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدار کرد
حتی اگر شکست بخورد هم نتیجه های زیادی داده است.
این حرف ها همه حرف های روان شناسی است، و فقط روان شناسی،
تبریک تبریک تبریک تبریک تبریک تبریک
دوباره تبریک خسته نباشید
خیلی خبر خوشحال کننده ای داده اید
اتفاقا برجام پیروز است چون عزم مردم بر حذف چپاولگران و خودکامگان
راه جایگزین شما چیه حتما جنگ و تحریم اونم با هزینه ملت
خط فکری اقای علم الهدی هم شکست خورده و هیچ نتیجه ای تا کنون برای هیچ کس نداشته.
وتعاونواعلی البروتقوی ولاتعاونواعلی الاثم والعدوان.قران کریم
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه