بازدید 2347

مادرید: اهانت‌های «اسرائیل» را پاسخ می‌دهیم

وزیر خارجه اسپانیا که کشورش امروز به طور رسمی فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخت، علیه رژیم صهیونیستی موضع‌گیری تندی کرد.
کد خبر: ۱۲۳۹۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۱ 28 May 2024

 

به گزارش تابناک، خوزه مانوئل آلبارس، وزیر خارجه اسپانیا پس از آنکه مادرید به طور رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناخت، تاکید کرد که اسپانیا اهانت «اسرائیل» را پاسخ خواهد داد.

وزیر امور خارجه اسپانیا تاکید کرد: همبستگی کامل خود را با دیوان دادگستری بین‌المللی اعلام می‌کنیم. تصمیمات و احکام این دادگاه باید اجرا شود. اسپانیا همراه با ایرلند و نروژ اهانت‌های «اسرائیل» را پاسخ خواهد داد.

 مهر به نقل از الجزیره  نوشت: پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا امروز اعلام کرد که مادرید به طور رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناخته است.

سانچز دراین‌باره گفت: اسپانیا در اقدامی تاریخی در مسیر عدالت و تنها راه دستیابی به صلح، به طور رسمی فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت.

اسپانیا با این اقدام به ایرلند، نروژ و ۱۴۴ کشور دیگری پیوست که فلسطین را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته‌اند. همچنین، کشور اسلوونی نیز اعلام کرده است که طی هفته جاری مساله به رسمیت شناختن کشور فلسطین را بررسی خواهد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم