بازدید 6345
۳

افشای راز جدایی هاشمی‌نسب از پرسپولیس و واکنش قلیچ!

کد خبر: ۱۲۳۸۳۳۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۰ 20 May 2024

افشای راز جدایی هاشمی‌نسب از پرسپولیس و واکنش قلیچ!

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس از راز جالبی در مورد جدایی مهدی هاشمی‌نسب از جمع سرخپوشان و حضورش در استقلال پرده برداشت.

 به گزارش تابناک ورزشی؛ مصاحبه اخیر بهروز رهبری فرد در مورد تلاش امیر عابدینی در ماجرای حفظ هاشمی‌نسب در پرسپولیس، بهانه‌ای شد به سراغ مدیرعامل اسبق پرسپولیس برویم و در خصوص این موضوع از او سوالاتی داشته باشیم.

امیر عابدینی ناگفته‌های جالبی را در خصوص انتقال جنجالی مهدی هاشمی‌نسب از پرسپولیس به استقلال مطرح کرد و گفت: ماجرا از حضور پرسپولیس در عربستان برای جام باشگاه‌های آسیا شروع شد. پرسپولیس در ریاض حضور داشت من در دبی بودم. وقتی به اردو رسیدم التهابی را در اردوی پرسپولیس دیدم، آن زمان از سرپرست وقت تیم سوالاتی را در این خصوص پرسیدم که او ماجرای دعوای مهدی هاشمی نسب و علی پروین را برایم توضیح داد. در همان عربستان با علی پروین صحبت کردم؛ در همان روز پروین صراحتاً به من گفت مهدی باید از پرسپولیس برود! به او گفتم علی( پروین) بگذار برسیم تهران در این مورد تصمیم می‌گیریم . وقتی به تهران رسیدیم دوباره با پروین جلسه گذاشتم و او بار دیگر بر سر مواضع قبلی خود بود و با قاطعیت گفت دیگر هاشمی‌نسب را نمی‌خواهد.

وی ادامه داد: بهروز رهبری درست می‌گوید. من در تهران دوباره جلسه‌ای با پروین گذاشتم و از او خواهش کردم ماجرا را فیصله دهد اما او زیر بار نرفت. در مقابل هاشمی نسب هم سفت و سخت ایستاد و گفت دیگر در پرسپولیس نمی‌مانم!

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در ادامه پرده از راز جالبی برداشت و گفت: من این موضوع را تا الان به هیچکس نگفته‌ام و کمتر کسی از آن خبر دارد اما دلیل اصلی و عمده دعوای بین علی پروین و مهدی هاشمی‌نسب، وحید قلیچ بود. او بود که باعث دعوا بین مهدی و علی شد. در آن زمان اصلاً بحث پول نبود. همانطور که گفتم دلیل اصلی دعوا وحید قلیچ بود.

عابدینی در خصوص پیشنهاد اغوا کننده استقلال به هاشمی‌نسب در آن دوران گفت: رقم‌هایی در آن دوره علی فتح الله مدیرعامل وقت استقلال به بازیکنان پیشنهاد می‌کرد واقعاً اغوا کننده بود! احمدرضا عابدزاده، افشین پیروانی، بهروز رهبری فر، یحیی گل محمدی و... بازیکنانی بودند که در آن زمان در پرسپولیس حضور داشتند. قرارداد این بازیکنان موجود است و می‌توانید آن را بررسی کنید. آن دوره استقلال بر سر قهرمانی با ما چالش و رقابت شدیدی داشت و رقم‌های عجیب و غریبی را به بازیکنانش می‌داد. در آن زمان احمد مومن‌زاده از مهدی مهدوی کیا بیشتر پول گرفت این در حالی بود که در سال ۷۹ بالاترین رقم بازیکنان ما برای احمدرضا عابدزاده بود که ۲۰ میلیون دریافت کرد. 

 وی با اشاره به اینکه این ماجرا بالاخره باید یک جایی به دست فراموشی سپرده شود عنوان کرد: در دعوای مهدی و جدایی‌اش از پرسپولیس اتفاقات فوتبالی و غیر فوتبالی دخیل بود. این ماجرا در سال‌های قبل اتفاق افتاد و تمام شد اما نمی‌دانم چرا مهدی ول‌کن آن نیست و همواره در حال نبش قبر کردن آن است. این کینه و عداوت بالاخره باید یک جایی به پایان برسد و پرونده‌اش بسته شود. ما با بزرگان باشگاه استقلال دوستی و رفاقت قدیمی داریم و همیشه در رقابت هستیم اما این رقابت به معنای این نیست که با هم دشمن باشیم. مهدی هم باید این کینه را به دست فراموشی بسپارد. 

اما وحیدقلیچ هم به این مصاحبه واکنش تندی نشان داده و گفت: نمی‌دانم امیر عابدینی چرا این حرف‌ها را مطرح کرده است و من هیچ دخالتی در دعوای بین علی پروین و مهدی هاشمی نسب نداشتم.

وی در خصوص دعوای دو پرسپولیسی قدیمی در عربستان اظهارداشت: ماجرا از این قرار بود که هاشمی‌نسب سر میز غذا چیزی را به پرویزخان (کماسی) مربی بدنساز وقت پرسپولیس نشان داد که باعث ناراحتی او شد. کماسی این موضوع را به علی پروین منتقل کرد و باعث عصبانیت علی آقا شد. این در حالی بود که هاشمی نسب قبل از آن هم در حین تمرین در زمین حرکتی انجام داده بود که ناصر ابراهیمی ناراحت شده بود و این مساله به گوش علی پروین رسیده بود. پس از آن وقتی پرویزخان هم این ماجرا را به پروین گفت، عصبانیش از مهدی هاشمی‌نسب فوران کرد و در نهایت اتفاقات بعدی و جدایی‌اش از پرسپولیس رقم خورد. من تا امروز این موضوع را به کسی نگفته بودم اما حالا که بی خود و بی جهت پای مرا وسط کشیده‌اند، باید از خودم دفاع کنم.

مربی اسبق پرسپولیس تاکیدکرد: من تعجب می‌کنم عابدینی چرا باید این اظهارات را علیه من مطرح کند! همه این حرف‌ها به کنار؛ بروید از خود علی پروین سوال کنید. علی آقا بهتر از همه می‌داند آن زمان چه اتفاقاتی رخ داد و کی راست می‌گوید کی دروغ! من در آن ماجرا هیچ کاره بودم. من حاضرم دست روی قرآن بگذارم، عابدینی هم اگر راست می‌گوید بیاید دست روی قرآن بگذارد.

قلیچ تصریح کرد: من با هاشمی نسب چه صنمی داشتم که بخواهم عامل دعوا و درگیری‌اش با علی پروین باشم؟ عابدینی می‌خواهند خودش را گنده کند و برای این کار اسم وحید قلیچ را مطرح می‌کند. عابدینی بی خود کرده که گفته من این دعوا را به راه انداخته‌ام. آقای عابدینی خجالت بکش؛ تو زمانی رییس فدراسیون بودی چرا دروغ می‌گویی؟ یک زمانی مدیرعامل پرسپولیس بودی از قبال امثال علی دایی، مهدی مهدوی کیا و.. خودت را بستی؛ چرا الان می‌خواهی مرا خراب کنی؟

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
طرفداران پرسپولیس از شرمندگی حاشیه نسب و قلوچ در خواهند امد
قلیچ که در این خصوص یک مصاحبه مفصل انجام داد. دیگه این توضیحات یعنی چی؟؟؟؟؟؟
عقب موندگی فوتبال ایران همینه....حاشیه
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم