بازدید 3026

واقعی‌سازی قیمت محصولات جدید ایران خودرو عاملی موثر بر جبران زیاندهی این خودروساز است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در واکنش به اصلاح قیمت هشت محصول ایران خودرو عنوان کرد: از آنجا که واقعی سازی قیمت و ارتقای کیفیت خودرو دو عامل موثر بر یکدیگر هستند، اگر این اصلاح قیمت به بهبود کیفیت محصولات ایران خودرو منجر شود قاعدتا این خودروساز قادر به رقابت با خودروسازان خارجی خواهد بود. 
کد خبر: ۱۲۰۰۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰ 25 October 2023

علیرضا شهبازی در خصوص اصلاح قیمت هشت محصول ایران خودرو که سبب نزدیک شدن بهای تمام شده تولید با قیمت نهایی محصول شده است، اظهار داشت: همواره معتقدیم برای ممانعت از جولان دلالان در بازار خودرو و زیاندهی خودروسازان باید قیمت خودرو را مطابق با نرخ واقعی تعیین کرد. کمااینکه به سبب قیمت گذاری دستوری در سالهای گذشته نتوانستیم بازار خودرو را به درستی ساماندهی کنیم و به همین دلیل خودرو به دست مصرف کننده واقعی نرسید و خودروسازان نیز دچار زیاندهی شدند و سود اصلی نصیب دلالان و واسطه گران شد. 
وی بیان اینکه اصلاح قیمت خودرو عاملی موثر بر جبران زیاندهی و سودآوری شرکت های خودروسازی است، ادامه داد:  از آنجا که واقعی سازی قیمت و ارتقای کیفیت خودرو دو عامل موثر بر یکدیگر هستند، اگر این اصلاح قیمت به بهبود کیفیت محصولات ایران خودرو منجر شود قاعدتا این خودروساز قادر به رقابت با خودروسازان خارجی خواهد بود. 
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبات نسبی قیمت ها در بازار خودرو پس از اصلاح قیمت محصولات ایران خودرو یادآور شد: جو روانی حاکم بر بازار موجب شده حتی پس از اعلام نرخ جدید محصولات ایران خودرو افزایش هیجانی در بازار آزاد شاهد نباشیم. 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با ورود خودروهای خارجی به کشور و از طرفی تعیین قیمت واقعی محصولات خودروسازان در فضای رقابتی می توان در جهت رشد و شکوفایی صنعت خودرو و جلب رضایتمندی مصرف کننده داخلی گام برداشت.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری