بازدید 1743

پنتاگون کره شمالی را " تهدیدی همیشگی " خواند

وزارت دفاع آمریکا کره شمالی را به عنوان تهدیدی همیشگی در سند جدید امنیتی که روز گذشته منتشر شد خواند و هشدار داد پیشرفت های ظرفیت نظامی کره شمالی به این کشور حق انتخابی می دهد تا از سلاح های هسته ای در هر مرحله از جنگ استفاده کند.
کد خبر: ۱۱۹۵۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳ 29 September 2023

به گزارش تابناک، ایرنا نوشت: به گزارش از یونهاپ، وزارت دفاع آمریکا که نخستین استراتژی مقابله با سلاح های کشتار جمعی را در سال ۲۰۱۴ منتشر کرده بود، از چین به عنوان چالشی آهسته، روسیه به عنوان تهدیدی بحرانی و کره شمالی به عنوان تهدیدی همیشگی یاد کرد.

در سند جدیدی که روز گذشته از سوی پنتاگون منتشر شد، آمده است: «پیشرفت های ظرفیت نظامی به کره شمالی گزینه هایی برای استفاده از سلاح های هسته ای در هر مرحله از جنگ می دهد. کره شمالی در حال توسعه موشک های نزدیک برد و دور برد قاره پیماست که آمریکا و متحدانش را در معرض خطر قرار می دهد.»

ادامه این سند اشاره می کند که تصویب قانون سال گذشته کره شمالی درباره تسلیحات هسته ای نشان می دهد این کشور سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک را در اولویت قرار داده است.

کره شمالی در سال ۲۰۲۲ خود را قدرتی هسته ای اعلام و شرایطی را برای استفاده از سلاح های اتمی و رد خلع سلاح اتمی تصویب کرد. در این قانون آمده است کره شمالی درصورتی که هدف قریب الوقوع حمله اتمی قرار گیرد و یا رژیم کیم جونگ اون، مردم و یا موجودیت دولت در خطر باشد اجازه استفاده از سلاح اتمی را دارد.

در سندی که از سوی پنتاگون منتشر شده همچنین آمده است ظرفیت های سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی کره شمالی نیز تهدید به حساب می آیند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار