بازدید 3321
۴

وعده جدید وزیر راه برای کاهش قیمت مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن در کشور دستور رییس جمهوری است، گفت: قیمت فولاد و سیمان باید کاهش یابد؛ هر مسیری که قیمت مصالح را افزایش دهد مذموم است و این مسیر باید اصلاح شود.
کد خبر: ۱۱۹۵۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹ 28 September 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکن مهر اظهار کرد: افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی اقدام بسیار بزرگی چه به لحاظ منابع مالی و چه زحمات مربوطه است.

وی افزود: از روز اولی که به وزارت راه و شهرسازی آمدم یکی از اولویت های وزارتخانه اتمام واحدهای مسکن مهر نیمه تمام بوده است.

وی با قدردانی از دست اندرکاران پروژه ها برای اتمام آنها، تصریح کرد: ابتدای دولت ما بودیم و ۲۴۰ هزار مسکن مهر نیمه تمام بدون منابع مالی و بدون آورده متقاضیان. واحدهایی که برخی از متقاضیان ۱۲ سال منتظر و ناراحت بودند.

وی یادآور شد: با مبالغ پرداخت شده متقاضیان امروز ۴ متر هم نمی‌توان ساخت. بنابراین یکی از اقدامات تجهیز منابع مالی برای تکمیل و تحویل واحدها به متقاضیان بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۱۹ هزار واحد مسکن مهر پردیس باقیمانده که تا پایان سال ۱۲ هزار واحد به اتمام می رسد، اظهار کرد: در سایر شهرها هم مشکلاتی داریم که تیمی در حال شناسایی و حل مسائل موجود هستند.

وی همچنین با بیان امروز ساخت حدود یک میلیون ۷۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن درحال اجراست، گفت: حدود ۵۰ هزار هکتار زمین برای پروژه های این طرح تامین شده است.

بذرپاش با اشاره به واگذاری ۳۲ هزار قطعه زمین به متقاضیان در قالب قانون جوانی جمعیت، تاکید کرد: اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم باعث شده تا رشد منفی ۹ درصدی مسکن در بهار ۱۴۰۱ به رشد مثبت ۴.۶ درصدی بر اساس آمار مرکز آمار ایران رسیده ایم.

وی بیان کرد: مهار تورم از مسیر تولید مسکن عبور می کند و توقع داریم نظام بانکی از این جریان حمایت کند. اگر به دنبال رشد اقتصادی و کمک به خانه دار کردن مردم هستیم باید از برنامه های دولت در بخش مسکن حمایت شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن در کشور دستور رییس جمهوری است، اظهار کرد: قیمت فولاد و سیمان باید کاهش یابد؛ هر مسیری که قیمت مصالح را افزایش دهد مذموم است و این مسیر باید اصلاح شود.

بذرپاش تاکید کرد: در کاهش قیمت فولاد و سیمان مصر هستیم و شوخی نداریم. باید فاکتورهای موثر در ساخت و ساز را کاهش دهیم و دستور ریاست جمهوری برای اجرای نهضت ملی مسکن اجرا می شود. البته در این برخی حرف هایی زده اند که شوخی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۴
شما فقط دستور بدید با جنم و جذبه ای که دارید قیمت ها برمیگردند به ده سال پیش شاید هم قبل تر
اصطلاحیه بیمه کارگران جهت تامین اجتماعی بهنگام صدور پروانه ساختمانی شورای نگهبان تصویب کرده ولی هنوز ب ادارات تامین اجتماعی جهت اجرا ابلاغ نشده تا پروانه بگیریم. قانون ناگهانی ۴ برابر کردن الان دوباره برگرداندن ب ۱/۴.
اینگه بین این همه پارامتر این آقا فقط به سیمان و فولاد گیر داده مشکوکه . اینها نقش زیادی در قیمت تمام شده مسکن ندارند . پای منافع گروه های خاص و مافیا در میانه .... قابل توجه ارگانهای اطلاعاتی وستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ....
یعنی باز هم میخواهند کاهش بدهند ؟ بابا چقدر کاهش ؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی