بازدید 3231

اعتراض شدید نماینده ایران به تهدید هسته‌ای نتانیاهو

ایروانی بااعتراض به نقض دائم و آشکار قوانین بین المللی از سوی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: جمهوری اسلامی برای دفاع از منافع ملی خود از اعمال حقوق مشروع و ذاتی خود دریغ نخواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۹۵۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۷ 27 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، در نامه روز دوشنبه ۲۵ سپتامبر برابر با سوم مهر ماه امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل آمده است: بنا به دستور دولتم، مایلم توجه شورای امنیت را به آخرین مورد تهدید هشدار دهنده و جدی نخست وزیر رژیم اسرائیل در استفاده از سلاح هسته‌ای علیه ایران جلب کنم. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهدیدهای صریحی مبنی بر استفاده از سلاح هسته‌ای علیه یک کشور مستقل عضو سازمان ملل متحد مطرح و تاکیدکرده است که "بیش از هر چیز - مهمتر از همه - ایران باید با یک تهدید هسته‌ای معتبر روبرو شود. تا زمانی که من نخست وزیر اسرائیل هستم، تمام تلاشم را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام خواهم داد."

سفیر ایران در سازمان ملل در نامه خود افزوده است: با توجه به اینکه سلاح هسته‌ای تهدیدی علیه موجودیت بشریت و کره زمین است، لذا شدت چنین تهدیدی غیرقابل قیاس بوده و شوک بزرگی به جامعه بین‌المللی وارد می‌کند، بویژه زمانی که چنین تهدیدی از تریبون معتبری همچون مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان رکن اصلی سازمان ملل و نمایندگی تمام کشورهای عضو مطرح شود.

ایروانی تصریح کرده است: استفاده یا حتی تهدید صرف به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، صرف نظر از شرایط، توسط هر کسی، در هر زمان و هر مکان، نقض آشکار قوانین بین المللی و به ویژه ماده ۲ بند ۴ منشور سازمان ملل متحد است.

در ادامه نامه سفیر ایران در سازمان ملل آمده است: علاوه بر این، هنگامی که چنین تهدید ستیزه جویانه‌ای از رژیم نامشروعی سرچشمه می‌گیرد که به طور گسترده به دلیل تجاوزها، سیاست‌های آپارتاید و حمایت از تروریسم محکوم شده است و به داشتن زرادخانه سلاح‌های کشتار جمعی در کنار تسلیحات متعارف پیشرفته شناخته می‌شود، این تهدید جدی‌تر و شدیدتر می‌شود و نباید نسبت به صلح و امنیت بین المللی و جامعه بین المللی بی تفاوت یا ساکت ماند.

در ادامه نامه نماینده دائم ایران در سازمان ملل آمده است: رژیم اسرائیل بیشرمانه از فراخوان‌های مکرر بین المللی برای پیوستن به اسناد الزام آور قانونی که سلاح‌های کشتار جمعی را ممنوع می‌کند و مانع ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در خاورمیانه می‌شود به عنوان پیشنهادی که ایران از سال ۱۹۷۴ از آن حمایت کرده است سرپیچی می‌کند؛ بنابراین این وضعیت نگران کننده است.

سفیر ایران در سازمان ملل تصریح کرده است: ما خواستار پاسخی قوی از سوی جامعه بین‌الملل در سطح وسیع هستیم و شورای امنیت سازمان ملل متحد مسئولیت ویژه‌ای برای محکوم کردن قاطعانه و صریح اظهارات بی‌ملاحظه و خطرناک رژیم اسرائیل دارد و حفظ نظم بین المللی و حفاظت از انسانیت جمعی ما، مستلزم تعهد تزلزل ناپذیر و اقدام قاطع در پاسخ به چنین تهدیداتی است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه تاکید کرده است: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شدید و صریح تهدید خطرناک رژیم اسرائیل به استفاده از سلاح هسته‌ای علیه ایران به عنوان نقض آشکار هنجارهای الزام آور تثبیت شده حقوق بین الملل، قاطعانه بر حقوق مشروع و ذاتی خود، مطابق با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل برای پاسخ قاطع به هرگونه تهدید و اقدام غیرقانونی ناشی از رژیم اسرائیل تاکید و اعلام می‌کند که برای دفاع از امنیت، منافع ملی و مردم خود از اعمال این حقوق دریغ نخواهد کرد.

سفیر ایران در سازمان ملل در پایان از رئیس دوره‌ای شورای امنیت درخواست کرده است که این نامه به عنوان سند شورای امنیت ثبت و منتشر شود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۱
خخخخخ خیلی جالبه یکروز را درایران شب نکردیم که مسئولی سرداری آزمودنی رونمایی نکنه وان موشک را بگویید برای نابودی اسرائیل ساختیم حالا اسرائیل ی غلطی کرد به دیرک قباتون برخورد؟تهدیدنکنیدتهدیدنشوید
باید تمام کشورهای دنیا با هم متحد شوند تا این رژیم پررو که در سازمان ملل, چنین با گستاخی تهدید به استفاده از سلاح هسته ای کرده را مجبور کنند که " معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای" را امضا کند.

اینکه چنین با وقاحت و پررویی بگوید که سلاح هسته ای دارد و از آن استفاده می کند یعنی خیلی پررو و وقیح هست.
الان اگر اسرائیل بود به راحتی مثل همین سخنرانی را یک پرونده قطور علیه ایران درست می کرد
وقتی شما موشک مخصوص اسرائیل می سازید چه توقعی از اونها دارید؟ ازتون تشکر کنن؟ یه سوزن به خودتون بزنید یه جوالدوز به دیگران.
سیاستمداران حواسشان باشد که این تهدید بهانه کافی به ایران برای داشتن سلاح هسته ای می دهد.
حرکتی مذبوحانه از طرف نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل
شما که هر روز دارید اسراییل را تهدید یه نابودی می کنید انتظار دارید که جه چیزی غیر از تهدید بشنوید؟ دیگر دوست چندانی هم در منظقه و جتی دنیا ندارید و هر روز چه در داخل و چه در خارج از کشور تنهاتر می شوید و بنابراین حتی نباید انتظار اشک ریختن دیگران را هم داشته باشید.
کشتیش بابا! یه خورده یواشتر!
این چه پاسخ شل و ولی بود مثلا آخه؟!
من اگه بودم، دو خط مینوشتم:

بسمه‌تعالی
چنانچه هرگونه غلطی از رژیم جعلی صهیونیستی سر بزند، کاری با سرتاسر سرزمین‌های اشغالی خواهیم کرد که موشکباران عین‌الاسد در مقابل آن، شوخی به‌حساب بیاید. والسلام!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
منظورت همون جاییه که قبلش گفتین امریکاییها تخلیه کنند؟
فیلم قشنگی بازی میکنید دو تا کشور با هم
چطور گزارش سردار سپاه با اعتراف به ساخت موشک مخصوص اسراییل در رسانه ها ایرادی ندارد؟
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # مجلس خبرگان # دشتیاری
وب گردی