بازدید 4731
۳

یک پیش‌بینی علمی ترسناک برای آینده

محققان پیش‌بینی کردند که از هر سه نفر یک نفر تا سال ۲۰۸۰ در مناطق بسیار گرم و خطرناک زندگی خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۷۶۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵ 23 May 2023

به گزارش تابناک به نقل از نیوز، نتایج تحقیق جدید بیانگر این است که تا سال ۲۰۸۰ یک‌سوم جمعیت جهان در شرایط گرمای خطرناک زندگی خواهندکرد. اگر جهان به مسیر فعلی خود ادامه دهد، کل کشورهای غرب آفریقا و حاشیه خلیج فارس در منطقه گرمای شدید قرار می‌گیرند.

به گفته محققان موسسه سیستم‌های جهانی دانشگاه اکستر انگلستان، میانگین دمای جهانی در مسیر افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادیدر ۲ دهه آخر قرن قرار دارد. آن‌ها مناطق بسیار داغ یا مناطقی را که خارج از فضای به اصطلاح انسانی قرار دارند را به‌ عنوان مناطقدارای میانگین دمای سالانه بالای ۲۹ درجه سانتیگراد تعریف کردند.

محققان در مطالعه کمیت هزینه انسانی گرمایش جهانی اظهار کردند که انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط هر ۳.۵ شهروند براساسمتوسط جهانی امروز (یا ۱.۲ شهروند ایالات‌ متحده) یک فرد در آینده را تا پایان قرن در معرض گرمای بی‌سابقه‌ای قرار می‌دهد.

دماهای بالاتر منجر به مرگ و میر بیشتر ناشی از گرما، کاهش بهره‌وری و در نتیجه کاهش عملکرد محصول، افزایش مهاجرت و گسترشبیماری‌های عفونی می‌شود.

این مطالعه نشان داد که توده‌های خشکی بورکینافاسو، مالی، قطر و امارات متحده عربی تقریبا به‌ طور کامل خارج از سکنه انسانیقرار خواهد گرفت.

از نظر تعداد مطلق افراد آسیب‌دیده، هند، نیجریه و اندونزی بدترین تاثیر را متحمل خواهند شد که به ترتیب ۶۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون و۱۰۰ میلیون نفر را در اواخر این قرن تحت تاثیر قرار خواهد داد.

توانایی کشورها و شهروندان آن‌ها در تحمل گرمای شدید تا حد زیادی به ثروت آن‌ها بستگی دارد.

تیموتی لنتون، مدیر موسسه سیستم‌های جهانی، در مصاحبه‌ای گفت: این به منابع شما بستگی دارد که از شما در آب و هوای غالبمحافظت کند.

امارات و قطر از ثروتمندترین کشورهای جهان به‌شمار می‌روند؛ در حالی که بورکینافاسو و مالی از فقیرترین کشورهای جهان هستند.

اگر جهان انتشار گازهای گلخانه‌ای را به اندازه‌ای کاهش دهد که افزایش گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کند، تعدادافراد آسیب‌دیده از گرمای خطرناک را به ۹۰ میلیون در هند، ۴۰ میلیون در نیجریه و پنج میلیون در اندونزی کاهش می‌دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
در محاسبات ایران را اصلا حساب نمی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
ایران تو این نقشه نیست
شما روی بیاورید به انرژی خورشیدی خواهید دید که هم خنک میشیم هم آلودگی میره×! حالا خود دانید! آبگرمکن خورشیدی رو در اولین اقدام برای کل ساختمان های اداری و مسکونی شهرها اجباری کنید...
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار