بازدید 3818
۱
تکواندو گرنداسلم - چین؛

تداوم درخشش تکواندوکاران ایران

پرونده تکواندوکاران ایران در رقابت های انتخابی گرنداسلم با کسب ۲ مدال طلا، ۵ نقره و یک برنز بسته شد.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲ 31 March 2023


به گزارش تابناک به نقل از مهر، رقابتهای انتخابی تکواندو گرنداسلم که روز گذشته به میزبانی چین در شهر «ووشی» آغاز شده بود، امروز جمعه ۱۱ فروردین ماه با برگزاری مبارزات چهار وزن دوم به پایان رسید و تیم ملی کشورمان در مجموع موفق به کسب ۸‏‬ مدال طلا، نقره و برنز شدند.

این دوره از مسابقات در چهار وزن المپیکی (در مجموع مردان و زنان هشت وزن) برگزار شد که تیم کشورمان در دو وزن ۶۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان نماینده‌ای نداشت و در شش وزن دیگر (چهار وزن مردان و دو وزن زنان) موفق به کسب مدال شد.

در وزن ۵۸- کیلوگرم مهدی حاج موسایی نقره گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم رضا کلهر طلا و دانیال بزرگی به نشان نقره دست یافتند.

در وزن ۸۰- کیلوگرم امیرمحمد بخشی و مهران برخورداری طلا و نقره را به خود اختصاص دادند.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم ابوالفضل عباسی برنز گرفت.

در اوزان ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم سعید نصیری و ناهید کیانی مدال نقره را به خود اختصاص دادند.

امروز جمعه ۱۱ فروردین ماه و در روز دوم این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم بخش زنان، ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم گروه مردان به مصاف هم رفتند که حاصل تلاش نمایندگان کشورمان کسب ۴ نشان طلا و نقره توسط امیرمحمد بخشی، مهدی حاجی موسائی، مهران برخورداری و ناهید کیانی ‏‬ بود.

در وزن ۵۸- کیلوگرم مهدی حاج موسایی هم پس از استراحت در دوره نخست، «لیو» از چین را ۲ بر یک شکست داد. وی راندهای اول و سوم را ۷ بر صفر و ۱۶ بر ۶ به سود خود خاتمه داد و راند دوم را ۵ بر ۴ به رقیب واگذار کرد. وی در ادامه ۹ بر صفر و ۱۰ بر ۲ برابر «کریمیچ» از ازبکستان را شکست داد. حاج موسایی در مرحله یک چهارم نهایی «تورانف» از ازبکستانی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد و با برتری ۲ بر صفر (۱۲ بر ۳ و ۸ بر ۲) مقابل «کای چنگ» از چین راهی مبارزه نهایی شد. وی در مبارزه نهایی در دو راند نتیجه را به «وو جونگ» از کره جنوبی واگذار کرد و نقره گرفت.

در این وزن تیم کشورمان سه نماینده داشت که ابوالفضل زندی بعد از یک دور استراحت، ۲ بر صفر به «ژانگ» از چین باخت و حذف شد. علیرضا حسین پور نیز بعد از یک دور استراحت و برتری ۱ بر صفر مقابل «هو» از چین، با همین نتیجه به «جونگ» از کره جنوبی باخت و از جدول کنار رفت. حسین لطفی نیز به «مو» از چین با نتیجه مشابه باخت و از ادامه رقابتها بازماند.

در وزن ۸۰- کیلوگرم نیز تیم ایران چهار نماینده داشت که امیر محمد بخشی و مهران برخورداری با شکست برابر رقبای خود راهی دیدار نهایی شدند و به صلاحدید کادر فنی دیدار نهایی را برگزار نکردند.

بخشی دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت، سپس ۹ بر ۲ و ۲ بر یک در دو راند برابر «وانگ» از چین پیروز شد و در ادامه «مین دو» از کره جنوبی طی دو راند با نتایج ۴ بر یک و ۴ بر ۲ صاحب برتری شد. مهران برخورداری هم دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس در دو مبارزه متوالی برابر «یانگ لی» از چین (۹ بر ۵ و ۳ بر یک) و «وانگ» (۴ بر ۲ و ۶ بر یک) هر دو از چین در دو راند پیروز شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی هم طی دو راند متوالی «جسوربک جایسانوف» از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد.

میرهاشم حسینی دیگر نماینده کشورمان در این وزن دور اول استراحت داشت و در ادامه ۲ بر یک «وانگ» از چین را شکست داد. حسینی راند دوم را ۵ بر ۲ به رقیب واگذار کرد، ۱۰ بر ۸ و ۷ بر یک در راندهای اول و دوم پیروز از میدان خارج شد. وی در مبارزه دوم خود ۹ بر ۴ و ۷ بر ۲ «هو هیون» از کره جنوبی در دو راند شکست داد.

در مرحله یک چهارم نهایی این وزن بخشی و حسینی می‌بایست به مصاف هم می‌رفتند که با انصراف حسینی، بخشی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. محمد حسین یزدانی هم در این وزن بعد از استراحت در مبارزه نخست، ۲ بر یک «ژائو» از چین را از پیش رو برداشت و سپس با همین نتیجه به «تانگ» از کشور میزبان باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۷- کیلوگرم نیز تیم کشورمان سه نماینده داشت که ناهید کیانی به دیدار نهایی رسید. کیانی بعد از یک دور استراحت، در دو راند و با نتایج ۳ بر یک و ۴ بر صفر «هو» از چین را شکست داد و در ادامه برابر «این» از کره جنوبی ۲ بر یک به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله بعد از آنکه ران اول را ۱۸ بر صفر به «جیانگ گو» از چین واگذار کرد، دو راند بعدی را ۹ بر ۳ و ۲ بر یک به سود خود خاتمه داد و فینال رسید.

تینا مدانلو ابتدا ۱۷ بر ۱۱ و ۶ بر صفر در دو راند «ژائو وی» از چین و سپس ۲ بر صفر و با نتایج ۱۵ بر ۳ و ۸ بر ۵ در پیکار با «تانگ» دیگر حریف چینی خود به برتری دست یافت و در ادامه هم ۲ بر صفر «مین آه ها» از کره‌جنوبی را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله در مبارزه با «لونا مارتین» از مجارستان باخت و به دیدار رده بندی رفت و در مبارزه برای کسب مدال برنز هم به «جیانگ گو» از چین باخت و عنوان چهارمی را کسب کردند.

نسترن ولی زاده در مبارزه نخست ۲ بر صفر به «لیو تینگ» از چین باخت و حذف شد.

برای تیم کشورمان در این مسابقات رضا کلهر و امیرمحمد بخشی دو مدال طلا، ناهید کیانی، مهدی حاج موسایی، دانیال بزرگی، سعید نصیری و مهران برخورداری ۵ مدال نقره و ابوالفضل عباسی هم یک نشان برنز کسب کردند.

بیژن مقانلو به عنوان سرمربی، فیض الله نفجم، مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان و شاهین اسماعیلی (فیزیوتراپ) تکواندوکاران کشورمان را همراهی می‌کنند. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو نیز به عنوان سرپرست تیم ملی در این رقابت‌ها حاضر می‌باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
خواهشان نمی خواهد قهرمان بشید فردا پناهنده بشیند اینهارا عمدا وبا بعضی داروها قهرمان می کنند وبعد بهشان فشار میارند ک۸ پناهنده بشوند کشورها ویا ب) پول انهارابخرند
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری