بازدید 1701
۱

حیدری: لالیگا با وجود VAR اشتباهات داوری دارد

داور فوتبال کشورمان توضیحاتی را در خصوص مشکلات جامعه داوری ارائه کرد.
کد خبر: ۱۱۵۹۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹ 14 January 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، پیام حیدری در حاشیه کلاس نیم فصل داوران فوتبال کشور، اظهار داشت: کلاس خوبی برگزار شد. تست داوران در روز گذشته و کلاس دانش افزایی زیر نظر مسعود مرادی انجام شد. خیلی خوشحالیم مهدی تاج ، دبیر کل و اعضای هیات رئیسه فدراسیون حضور داشتند. صحبت‌های داوران را شنیدند. جلسه ای هم با اعضای کمیته انضباطی داشتیم. بسیار مثمر ثمر بود. ان شاالله همه دست به دست هم بدهند که نیم فصل دوم خوب و بی سروصدایی داشته باشیم.

وی در مورد اعتراض باشگاه ها به داوری و نبود VAR، گفت: هفته گذشته در لالیگا با وجود VAR، اشتباهات داوری وجود داشت. داوران ما از سیستم رادیویی برخوردار نیستند. شاید پرچم ویبره نداشته باشند. با وجود تمام این ضعف ها قضاوت می کنند. با وجود این ضعف ها قضاوت های خوبی دارند. اشتباهات داوری وجود دارد ولی با حداقل ها این داوری باز جای دفاع دارد. کمیته داوران تلاش می کند که با آرامش خاطر قضاوت کنند و ما ممنون هستیم.

داور فوتبال کشورمان در مورد گلایه‌های منصوری، عنوان کرد: او بزرگ ما است. درد و دل‌ها را گفت. امیدوارم این حرف ها وقتی شنیده شد، انجام هم بشود.

وی در مورد اینکه تعداد زیاد داوران به کیفیت داوری ضربه زده، گفت: افشاریان هم گفت. هرچه تعداد داوران کمتر باشد بیشتر قضاوت می کنند. من در این زمینه نمی توانم نظری بدهم. بزرگان داوری و کارشناسان باید نظر بدهند ولی هرچه داور قضاوت های بیشتری داشته باشد اشتباهاتش کمتر می شود. با توجه به پروسه VAR تعداد داوران فرق می کند. برای این پروسه باید یک سری داور مشخص شوند. کار با آن ها شروع شود. این به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال مربوط است. من تا هفته نهم قضاوت کردم. بعد از آن به علت جراحی 5هفته نبودم. یک ماه و نیم درگیر عمل جراحی بودم که موفقیت آمیز بود. بعد از بازی ذوب آهن و استقلال در مسیر برگشت به تهران مصدوم شدم. 45 روز پیش عمل جراحی داشتم. خداراشکر تست بدنی‌ام هم را دیروز پاس کردم. ان شاءالله در نیم فصل دوم در خدمت هستم.

حیدری در مورد اینکه وقتی داوران مصدوم می‌شوند، آیا کمیته داوران و فدراسیون فوتبال هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند، اظهار داشت: هزینه ها را شخصی پرداخت کردم. اگربیمه ورزشی باشید که قطعا همه داوران هستند، مقداری از آن را بیمه پرداخت می کند. آن هم بستگی به پروسه عمل جراحی دارد.

داور فوتبال در خصوص اینکه تا هفته چندم تسویه حساب مالی صورت گرفته، عنوان کرد: واقعا خبر ندارم ولی تسویه شد. مبلغی به حسابم به تعداد بازی ها، آمد.

وی در مورد اینکه آیا این مبلغ به نسبت پول‌هایی که بازیکنان می گیرند کم نیست، گفت: این صحبت‌ها همیشه شده، وقتی یک بازی فوتبال انجام می شود شاید با توجه به بازیکنان، یک تیم 100میلیارد و یک تیم 50میلیارد ارزش داشته باشد ولی می بینیم کل تیم داوری و ناظر و نماینده فدراسیون 20 میلیون تومان بگیرند. فکر می کنم جواب شما را توانستم بدهم!

حیدری در خصوص اینکه یک داور وسط برای هر قضاوت چقدر دریافتی دارد، عنوان کرد: حدود 4 میلیون.

داور لیگ برتری فوتبال در مورد اینکه گفته می شود قرار است برای دریافت لایسنس VARبه قطر اعزام شوند، گفت: نه، تمام پروسه VAR‌در کشور خودمان انجام می شود. آن شرکت تضمین کرده کلا آموزش اینجا و در ورزشگاه های خودمان باشد. این پروسه حدود یکسال طول می کشد ولی قطع به یقین کارهای خوبی در حال انجام است. اگر VAR‌بیاید قول می دهم مشکلات ما هم کمتر می شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
اونا اشتباه نیست از قصده
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022