بازدید 7645

فوت یک دانشجوی دختر بر اثر مصرف قرص برنج

پس از بررسی‌های اولیه و احتمال مسمومیت دارویی به سرعت مداخلات اولیه درمانی از جمله عملیات احیا، کنترل فشار خون و رفع مسمومیت دارویی آغاز شد.
کد خبر: ۱۱۵۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵ 01 December 2022

به گزارش تابناک به نقل از مهر، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی بهبهان خوزستان، دلیل فوت یک دانشجوی این شهرستان را مسمومیت دارویی اعلام کرد.

 روزگذشته دانشجوی دختری با شرایط مسمومیت به اورژانس بیمارستانی در بهبهان مراجعه کرده بعد از تلاش پزشکان جان خود را از دست داد.

محمدرضا خواجه پور معاون درمان دانشکده علوم پزشکی بهبهان به شرح این ماجرا پرداخت که چکیده ای از صحبت های او را می خوانید:

*ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز گذشته، خانمی با مراجعه به اورژانس بیمارستان شهیدزاده بهبهان نسبت به مصرف قرص برنج اعتراف می‌کند.

*پس از بررسی‌های اولیه و احتمال مسمومیت دارویی به سرعت مداخلات اولیه درمانی از جمله عملیات احیا، کنترل فشار خون و رفع مسمومیت دارویی آغاز شد.

*پس از کارهای اولیه احیا و پایدار شدن وضعیت بیمار با توجه به نیاز آن به بخش مراقب‌های ویژه برای ادامه درمان به بیمارستان ولی عصر (عج) بهبهان منتقل شد، ولی با توجه به ایست قلبی تنفسی و با وجود انجام چندین نوبت احیای قلبی - ریوی، بیمار جان باخت.

*اطلاعات و گزارش پزشکی بیمار برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی ارجاع و علت نهایی فوت بیمار از سوی پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم