بازدید 6922

درخواست سیاسی ایلان ماسک از مردم آمریکا

مالک جدید شبکه اجتماعی توییتر و ثروتمندترین فرد جهان، در توصیه‌ای بی‌سابقه از آمریکایی‌ها خواست که در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا به نامزد‌های حزب جمهوریخواه رای دهند.
کد خبر: ۱۱۴۹۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹ 08 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رویترز گزارش داد، «ایلان ماسک» در حالی توصیه خود به رای دادن به جمهوریخواهان را در توییتی خطاب به بیش از ۱۱۰ میلیون دنبال‌کننده اش منتشر کرد که این نخستین بار است مالک یک شبکه اجتماعی بزرگ در آمریکا صراحتا از یک حزب سیاسی پیش از برگزاری انتخاباتی که احتمال باخت دموکرات‌ها در آن بالا است، حمایت می‌کند.

ایلان ماسک ادعا کرد مخاطب پیام توییتری او «رای‌دهندگان مستقل» هستند و نوشت: «قدرت مشترک باعث مهار بدترین افراطگری‌های هر دو حزب می‌شود، بنابراین من توصیه به رای دادن برای تشکیل یک کنگره جمهوریخواه با توجه به دموکرات بودن رئیس جمهور، می‌کنم.»

ماسک در ادامه توصیه‌اش در توییتر نوشت: «دموکرات‌ها و جمهوریخواهان متعصب هرگز به طرف مخالف رای نمی‌دهند بنابراین رای‌دهندگان مستقل کسانی هستند که عملا تصمیم می‌گیرند چه کسی در مسئولیت قرار داشته باشد!»

ایلان ماسک که مالک چند شرکت مهم آمریکایی دیگر شامل «تسلا» و «اسپیس ایکس» است چند روز بعد از تملک شبکه اجتماعی توییتر و یک روز قبل از برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا از وزنه خود برای حمایت از مخالفان جمهوری‌خواه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا استفاده می‌کند.

پیش‌بینی کننده‌های مستقل و غیرحزبی و نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند، جمهوریخواهان آمریکا شانس بالایی برای تصاحب اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا را دارند در حالی که احتمالا رقابت بر سر کسب کنترل مجلس دیگر کنگره یعنی سنا بین دو حزب اصلی آمریکا نزدیکتر خواهد بود.

ایلان ماسک که مرتبا درباره مسائل سیاسی آمریکا اظهار نظر می‌کند، چندی پیش گفته بود رای او به جمهوریخواهان است، اما حامی میانه‌رو‌های هر دو حزب سیاسی اصلی آمریکاست.

او همچنین گفته بود، مایل به حمایت از «ران دسانتیس»، فرماندار جمهوریخواه ایالت فلوریدا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است چرا که به نظر او دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، برای رسیدن دوباره به ریاست جمهوری آمریکا بیش از حد پیر است.

در آستانه موعد برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا حساسیت‌ها و خط و نشان کشیدن‌های حزبی به ویژه از سوی جمهوریخواهانی که احتمال بالایی برای بردشان قائل هستند تشدید شده است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن هستند که در صورت کسب کنترل مجالس کنگره آمریکا احتمال استیضاح جو بایدن و حتی برکنار کردن او از ریاست جمهوری وجود دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار