بازدید 4264

نخست وزیر ژاپن: موشک کره شمالی بین قاره‌ای بود

فیومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن روز پنج شنبه اعلام کرد موشکی که کره شمالی بامداد پنج شنبه (۱۲ آبان ماه) به سمت دریای ژاپن شلیک کرد از نوع موشک بالستیک بین قاره ای بوده است.
کد خبر: ۱۱۴۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰ 03 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از پایگاه خبری ژاپن تایمز، نخست وزیر ژاپن در جمع خبرنگاران تصریح کرد از وزارت دفاع این کشور خواسته است اطلاعات لازم در خصوص این موشک را جمع آوری کند.

بر اساس این گزارش، شلیک این موشک سبب شده است در شهرهای نیگاتا، یاماگاتا و میاگی وضعیت هشدار صادر شود.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی بامداد پنجشنبه (۱۲ آبان ماه) اعلام کرد، کره شمالی بار دیگر موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از اسپوتنیک، ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی دقایقی پیش اعلام کرد کره شمالی پس از شلیک چندین موشک در ۲۴ ساعت گذشته، دوباره موشک جدیدی به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

بامداد روز گذشته (چهارشنبه ۱۱ آبان ماه ) نیز خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که کره شمالی سه موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

خبرگزاری تاس هم به نقل از یونهاپ افزود: یکی از موشک‌های کره شمالی در ۵۷ کیلومتری شهر سوکچو سقوط کرد.

یکی از این سه موشک ابتدا در نزدیکی آب‌های سرزمینی جمهوری کره، در جنوب خط مرزی شمالی، که سئول آن را مرز واقعی می‌داند، فرود آمد.

خبرگزاری رویترز نیز در تازه ترین خبرها آورده است که کره شمالی روز چهارشنبه ۱۷ موشک شلیک کرده که یکی از این موشک‌ها برای نخستین بار در نزدیک ترین فاصله به کره جنوبی برخورد کرده است.

همچنین براساس گزارش ارتش کره جنوبی؛ روز چهارشنبه تنها ظرف ۷ ساعت، کره شمالی پس از پرتاب دستکم ۱۷ موشک بالستیک، حدود ۱۰۰ شلیک توپخانه‌ای نیز به سوی منطقه ای بیطرف و خنثی در دریای شرق انجام داد.

کره جنوبی پیام هشدار رسمی به کره شمالی ارسال کرده است و از حکومت این کشور خواسته فورا به اقدامات تحریک آمیز پایان دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی