راهکار جلب اعتماد مردم از زبان یک نماینده

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حوادث اخیر دشمنان و معاندان با انتشار اخبار کذب میدان‌داری کردند و این امر نشان می‌دهد هنوز در فاز رسانه نیازمند سرعت و کیفیت بخشیدن به اطلاع رسانی هستیم.
کد خبر: ۱۱۴۳۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶ 02 October 2022

به گزارش «تابناک»، محمدعلی نقدعلی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اینکه چرا در حوادث اخیر شاهد میدان‌داری رسانه‌های خارجی و برخی از رسانه‌های معاند بودیم، علت چیست و چقدر ضرورت دارد به اهمیت کار رسانه‌ها در داخل پرداخته شود، گفت: همان طور که بر همه مبرهن شده است خصوصا با توسعه رسانه‌ها، امروز در میدان‌داری کسی برده است که زودتر از همه در فاز رسانه پیش‌دستی کند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای خاطرنشان کرد: متاسفانه در حوادث اخیر دشمنان و معاندان با انتشار اخبار کذب میدان‌داری کردند و این امر نشان می‌دهد هنوز در فاز رسانه نیازمند سرعت و کیفیت بخشیدن به اطلاع رسانی هستیم.

وی تاکید کرد: در مسائلی که روزهای اخیرا اتفاق افتاد هم باید رودربایستی را با کسانی که احیانا تخلفاتی کرده‌‌اند، کنار گذاشت، هم اطلاع رسانی دقیق و در لحظه داشته باشیم و هم سیاست رسانه‌ای خوبی را پیش ببریم تا دشمن نتواند سوءاستفاده کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره اینکه برخی مدعی هستند که گاهی مردم به رسانه های خارجی بیشتر اعتماد دارند و این رسانه‌ها منبع اصلی دریافت خبرشان می شود، علت چیست، بیان کرد: علی‌القاعده اعتماد رسانه‌ای یک مسئله‌ای است که در طول زمان اتفاق می‌افتد و عدم استفاده از ظرافت‌های رسانه‌ای و سیاست های کلان در بلندمدت موجب می‌شود افراد به رسانه‌های در لحظه بیشتر اعتماد کنند.

وی افزود: امتیازات و ویژگی‌هایی که رسانه‌های در لحظه داشته‌اند موجب شده است یک عده‌ای از مردم بیشتر به آن‌ها اعتماد کنند و اقبال نشان دهند که این قابل جبران است یعنی اگر ما بتوانیم هم در کیفیت رسانه، هم کمیت اخبار و هم در به لحظه و به روز بودنش خوب کار کنیم و مواظب باشیم اخبار سُست را منتشر نکنیم، مورد اعتماد واقع خواهیم شد.

نقدعلی تاکید کرد: یقینا اگر اخبار سُست منتشر شد، اخباری که عدم صحت آن در زمان نزدیک و یا دور هویدا می‌شود به مرور زمان بی‌اعتمادی را در پی خواهد داشت، قطعا اگر پای صدق در میان باشد، می‌توان اعتماد مردم را جلب کرد.

دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره این‌که چقدر ضرورت دارد تکلیف بازداشتی‌ها خصوصا روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مشخص شود، عنوان کرد: یک بخش از کار ناشی از فضاسازی‌های شایعاتی، سو و اطلاع رسانی غلط است که کار را در این مورد باید به اقتضای برخوردهای قانونی جلو برد.

وی بیان کرد: بخش دیگر این است جلوی میدان داری معاندان، عوامل نفوذی و خود فروخته را باید گرفت.

نقدعلی ادامه داد: یک بخش مهم‌تر از کار هم این است که ما بتوانیم مدیریت جامعه، قانون گذاری و اجرا و خدمت رسانی را بالاتر ببریم و مشکلات مردم در عرصه شغل و مسکن که برایشان دردسرساز شده است را برطرف کنیم که اگر حل شود، یقینا مردم به آرامشی می‌رسند آن زمان است که به هیچ وجه، هیچ کس از اشخاص جامعه بازی نمی‌خورد و در این فضاهای سوء ملعبه دست دشمنان نمی‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی