بازدید 3480
۴

آغاز دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن

بر اساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی صرفا در شهر‌هایی ثبت نام صورت می‌پذیرد که ظرفیت مازاد زمین وجود داشته باشد.
کد خبر: ۱۱۲۸۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸ 06 July 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، وزارت راه و شهرسازی از آغاز دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن در ۴۰ شهر چهار استان از ساعت ۱۲ امروز خبر داد.

 وزارت راه و شهرسازی در شهر‌هایی که اخیرا زمین تامین شده سامانه ثبت نام را از ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در ۴۰ شهر از چهار استان آغاز خواهد کرد. نام‌نویسی در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می‌شود.

بر اساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی صرفا در شهر‌هایی ثبت نام صورت می‌پذیرد که ظرفیت مازاد زمین وجود داشته باشد یا زمین جدید شناسایی و تامین شده باشد و بدیهی در صورت تامین زمین در سایر شهر‌های کشور در روز‌های آتی، سامانه در این شهر‌ها نیز به تدریج بازگشایی می‌شود. همچنین ثبت نام از متقاضیان در سقف ظرفیت مازاد زمین‌های تامین شده قبلی یا زمین‌های تامین شده جدید در هر شهر صورت می‌پذیرد و پس از تکمیل ظرفیت ثبت نام در هر شهر، سامانه در آن شهر بسته می‌شود.

این وزارتخانه درحالی اعلام کرده که پس از تکمیل ظرفیت، ثبت نام به پایان می‌رسد که در مراحل قبلی محدودیت زمانی برای نام‌نویسی وجود نداشت و معمولا تا یک ماه از تمامی متقاضیان ثبت نام صورت می‌گرفت. پس از آن مرحله پالایش افراد آغاز می‌شد.

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده‌اند. طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی از روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ ثبت نام مجدد آغاز می‌شود. نام‌نویسی در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام خواهد شد.

تاکنون ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحد‌های نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند. با ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسط‌های اول تسهیلات را دریافت کرده‌اند. طبق آخرین برآورد‌ها قیمت هر متر مربع واحد‌های نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
3سال پیش واریز وجه کردیم بعد از 3 سال، پیشرفت پروژه صفر!!!!!!! با تشکر از مسولین!!!! کسی هم پاسخگو نیست پروژه باغمیشه تبریز
مردم الان به خاطر نبود خانه با قیمت مناسب مجبور به فروش طلا و وسایلشان شدند
مسکن ملی گلبهار مشهد پروژه آسمان 2 ، تابستان 99 واریز پول انجام شده هنوز تازه بتن ریزی کف انجام شده .... چه مسولی بازخواست شده ؟؟
هنوز به این نتیجه نرسیدید که وضعیت مسکن از فاجعه عبور کرده ؟؟؟ این همه زمین وقفی را آزاد سازی کنید تا ساخت و ساز انجام شود
مگه قبلی ها رو اجرا کردن ؟؟؟؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی