بازدید 7541

حجاب مخصوص زنان نیست، شامل آقایان هم می‌شود

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان زنجان گفت: گام نخست، کار در ادارات آغاز شده و در مرحله بعد صنوف نیز به این چرخه وارد می‌شود، البته امور منطبق با فرهنگ و ظرفیت مناطق خواهد بود.
کد خبر: ۱۱۲۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱ 05 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان زنجان گفت: حجاب مخصوص زنان نیست، بلکه آقایان هم باید توجه لازم به این موضوع را داشته باشند.

سجاد ناصر ظهر امروز (۱۴ تیرماه) در نشست خبری افزود : ما مخالف خشونت در حوزه امر به معروف و نهی از منکر هستیم، بحث حجاب از زیرشاخه‌های عفاف است. امروز مشکلاتی از این جهت داریم اما قرار بر بگیر و ببند نیست، بلکه ما دنبال کار فرهنگی و تبیینی هستیم.

وی‌ تصریح‌ کرد: عمومی شدن تذکر لسانی مدنظر بوده و اعتمادسازی با دستگاه‌های اجرایی آغاز خواهد شد. کسانی که نان دولت را می‌خورند باید هنجارها را رعایت کنند. بسیاری از مشکلات ما ناهنجاری‌هایی است که در سطح شهر بوده و بخشی از این افراد کارمندان دولت هستند.

این مسئول با بیان اینکه ما به دنبال متوقف شدن رشد فزاینده ناهنجاری‌ها هستیم، افزود: در گام بعدی ارائه برنامه‌ها بوده و این کار با دقت در حال انجام است. همه مسئولان باید به این مورد توجه جدی داشته باشند.

وی عنوان کرد: کار این ستاد، فرهنگی است و ما به دنبال ایجاد مزاحمت و گیر دادن نیستیم. این ستاد، ستاد معروف بوده و بحث مودت دوستی است نه‌مچ‌گیری.
این مسئول با اشاره به اینکه ورود آگاهانه در این حوزه حائز اهمیت است، گفت: ما بی‌حجاب نداریم، بدحجاب داریم و باید فرهنگ را در این رابطه توسعه دهیم. باید بپذیریم حجاب مانع نیست و برای امنیت خودمان است.

ناصر با بیان اینکه کار ما فرهنگی است و همه ما به‌ویژه مسئولان باید اول از خود و خانواده شروع کنیم، ادامه داد: اولین گام در این زمینه احیای امید در جامعه است، به همین خاطر با کار فرهنگی می‌توانیم این کار را پیش ببریم. برای ما بحث پیشگیری نیز مهم است. در این راستا نباید اهمیت فضای مجازی را نادیده گرفت، اهمیت فضای مجازی به اهمیت خود انقلاب است و باید به این‌ نکته توجه کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان زنجان، به پیشنهاد ستاد در رابطه با شکل‌گیری تشکل مردمی اشاره کرد و یادآور شد: در گام نخست، کار در ادارات آغاز شده و در مرحله بعد صنوف نیز به این چرخه وارد می‌شود، البته امور منطبق با فرهنگ و ظرفیت مناطق خواهد بود.

وی با بیان اینکه بحث محلات بر محور مساجد در احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و یادآور شد: خانواده اولین واحد اجتماعی است که در درون باید درست شود و بعد از آن باید به‌ دنبال اصلاح جامعه باشیم. حریم و آبروی مومن برای ما بسیار مهم است.

این مسئول با تاکید بر اینکه کار قرارگاه عفاف و حجاب را نباید سیاسی کرد، خاطرنشان کرد: باید ‌مواظب مرزهای فرهنگی بوده و از ظرفیت همه افراد استفاده کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه