بازدید 153664
پیشنهاد رییس صندوق توسعه ملی به رئیس جمهور
رییس صندوق توسعه ملی گفت: نمی‌خواهم مطرح کنم که برخی از این افراد آمده اند و نیروگاه هم زده اند و این در حالی است که یک دینار و یک سنت هم از خودشان نیاوردند و اصلا این کاره نبودند و با پول صندوق این کار‌ها را کردند. خب اگر قرار باشد، هر کسی با پول صندوق سرمایه دار شود، ۸۵ میلیون نفر در صف می‌ایستند و از پول صندوق می‌خواهند!
کد خبر: ۱۱۱۹۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹ 17 May 2022

پول نفت را به ما بدهید، از سود آن بودجه کشور را تامین می‌کنیم/ غضنفری خطاب به اعضای اتاق بازرگانی: کارخانه‌ای که با پول صندوق ساخته‌اید، الان به نرخ پنج سال پیش می‌دهید؟ / بدون اینکه یک سنت از خودشان بیاورند با پول صندوق نیروگاه ساختند و مرفه نشین شدند!

محمدرضا مقامی فرد؛ به گزارش تابناک؛ مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی امروز در حاشیه یک همایش در پاسخ به این که میزان بدهی دولت ها به صندوق توسعه ملی چه میزان است، اظهار داشت: از مبالغی که در ده سال گذشته از صندوق توسعه ملی برداشت شده، حدود ۶۵ درصد از آن توسط دولت‌ها برداشت شده است که البته با تاسف باید اسم این برداشت‌ها را برداشت‌های بی بازگشت بگذاریم، چون بسیاری از آن هنوز معلوم نیست تا چند سال باید در اختیار دولت باشد و چه نهادی باید به صندوق بازگرداند.

رییس صندوق توسعه ملی افزود: چیزی حدود ۶۵ میلیارد دلار در ده سال گذشته از منابع صندوق برداشت شده که برخی از آن صرف هزینه‌های جاری شده و به بیان دیگر، صندوق تامین کننده بودجه جاری کشور بوده است. برخی صرف هزینه‌های عمرانی شده که انگار صندوق تامین کننده بودجه عمرانی کشور بوده است؛ این موضوع با اساسنامه صندوق در تضاد هست و مقام معظم رهبری چندین بار تذکر داده اند و اسم این نوع برداشت‌ها را برداشت‌های غیرقانونی گذاشتند.

در اساسنامه ما چنین پرداخت‌هایی پیش بینی نشده و ممنوع شده است. کار خوبی نیست که ما در قانون چیزی را ممنوع کنیم و بعد با فشار به دنبال دریافت مجوز باشیم؛ یعنی همان چیزی را که خودمان منع کردیم، پا روی آن بگذاریم.

غضنفری گفت: متاسفانه این رویه رخ داده و امیدواریم در دهه دوم صندوق که با این همایش آغازگر آن هستیم و نقطه عطفی در فعالیت‌های آینده صندوق هست، صندوق از یک نهاد اقتصادی منفعل که دیگران برای آن تصمیم می‌گرفتند به یک نهاد اقتصادی فعال تبدیل شود و در نرخ رشد اقتصادی کشور نقش ایفا کند و منابع خودش را در حوزه‌های مختلف نه فقط به صورت تسهیلات بلکه به صورت سرمایه گذاری در حوزه اقتصادی به مشارکت بگیرد.

وی افزود: ما به فوریت نیاز به اصلاح اساسنامه صندوق داریم تا دست صندوق برای سرمایه گذاری در داخل باز باشد، در حالی که نرخ سرمایه گذاری در کشور خیلی کاهش پیدا کرده است. اینکه منابع را به بخش خصوصی و شبه دولتی بدیم و این‌ها منابع را در پروژه‌های خودشان حبس کنند و بازپرداختی نداشته باشند، منجر به رشد اقتصادی نمی‌شود.

رشد اقتصادی نیاز به گردش منابع دارد، به همین دلیل از این به بعد خودمان در پروژه‌ها سرمایه گذاری و در بازار سرمایه حضور پیدا می‌کنیم. منابع را در اختیار یک عده‌ای قرار نمی‌دهیم که بعدا با التماس بخواهیم بگیریم و آن‌ها هم به بهانه اینکه ارز ۴ هزار تومان بوده و حالا به ۲۵ هزار تومان رسیده است، و نمی‌توانند مبالغ و اقساط صندوق را بازپرداخت کنند، مرتبا دنبال استمهال باشند. امیدوارم دوره اهمال و امهال گذشته و دوره رونق برای کار سرمایه گذاری و رشد واقعی فراهم شده باشد.

در دولت دوازدهم مصوبه شورای عالی امنیت ملی را داشتیم که حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق وارد صندوق تثبیت بازار سرمایه شود که با کمال تاسف همچون بسیاری از مصوبات که فکر شده نیست و توجهی به موجودی صندوق ندارد این مصوبه بر صندوق تهمیل شد و ارز صندوق را به ریال تبدیل کردند؛ کار شکست خورده‌ای که قبلا هم انجام شده بود و موجب کاهش ۷ میلیارد دلاری منابع صندوق شده بود، دوباره در دوره قبلی بانک مرکزی تکرار و منابع ارزی به ریال تبدیل و بخشی از آن به صندوق تثبیت پرداخت شد و بعد از اینکه ما صندوق را در اختیار گرفتیم، منابع ارزی را وارد این فرآیند نکردیم و از منابع ریالی استفاده کردیم. الان حدود ۵ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت داده ایم.

ما دیگر نمی‌خواهیم منفعل باشیم و منابع درآمدی را به دیگران بدهیم و دیگران تصمیم بگیرند. انشاءالله به زودی سبد گردانی را در بورس آغاز و در چارچوب سیاست‌های نظام و دولت حرکت می‌کنیم و من مطمئنم حضور صندوق در حوزه‌های سرمایه گذاری بسیار موثر‌تر در دستیابی به نرخ رشد اقتصادی ۸ درصد کمک می‌کند.

بخش‌های خصوصی پیام می‌دهند که اگر در پروژه ها، صندوق خودش مشارکت کند، اطمینان خاطر داریم که تامین مالی پروژه کامل انجام می‌شود و ما هم مشارکت می‌کنیم.

رییس صندوق توسعه ملی در ادامه گفت: صندوق پنج تا «ب» نیست: صندوق بودجه جاری نیست؛ صندوق بودجه عمرانی نیست؛ صندوق برای کمک به بورس نیست، صندوق برای بیمه اجتماعی و اقتصادی نیست، و صندوق کارش بنگاه داری نیست.

این تفکرات اشتباه که موجب نابودی حساب صندوق ذخیره ارزی شد حالا موجب نابودی صندوق توسعه می‌شود و باید فورا قاطعانه و به طور جدی جلوی این تفکرات گرفته شود، چون مضر برای حال صندوق است. صندوق محلی است برای سرمایه گذاری و افزایش درآمد‌هایی که هم موجب توسعه کشور، هم موجب نرخ رشد اقتصادی هشت درصد و هم منابع صندوق برای نسل‌های آینده است.

وی در پاسخ به این که در صورتی که میزان فروش نفت کشورمان افزایش پیدا کند آیا صندوق برنامه‌ای دارد که مطالبات خودش را از دولت دریافت کند یا خیر، اظهار داشت: با ساختار فعلی حکمرانی و سلسله مراتب تصمیم گیری که برای صندوق وجود دارد، عملا هیات عامل و رئیس آن، خیلی نمی‌توانند نقش موثری داشته باشند، ما کوچک ترین کار را باید به هیات امنا ببریم و مجلس باید تصمیم بگیرد و دولت موافقت کند و در نهایت بعد از این همه تلاش، ممکن است که فشار بیاورند و مجوزی بگیرند تا این منابع را از ما پس بگیرند؛ لذا مهم‌ترین نکته این است که اکثر مردم، اقتصاددانان و روشنفکران در جریان این شیوه حکمرانی بر صندوق قرار بگیرند تا به یک مطالبه عمومی تبدیل شود تا اگر نفت بیشتری فروخته شد، منابع مازاد به صندوق بیاید و دست اندازی صورت نگیرد و برای نسل‌های بعدی حفظ شود و به بهانه‌های مختلف اطلاعات صندوق را محرمانه کردند که به نظر من یک اشتباه بوده و مردم در جریان اتفاقات داخل صندوق نیستند و نمی‌دانند چه می‌گذرد و خدای نکرده اگر یک روز از بین برود، ممکن است همه را دعوت کنند که بر بالای سر صندوق فاتحه بخوانند.

بنده معتقدم قبل از اینکه به آن روز‌ها برسیم، باید گزارش ها مرتب به مردم بدهیم و وضعیت منابع و مصارف را به مردم گزارش بدهیم؛ از جمله این که منابعی که دولت در اختیار صندوق می‌گذارد، بعدا به دنبال آن نیاید تا پس بگیرد، زیرا صندوق می‌تواند نقش بسیار مفیدتری در اقتصاد کشور ایفا کند اگر همه متعهد به اساسنامه این صندوق باشیم؛ بنابراین معتقدیم که اگر نفت بیشتری فروخته شود، باید به صندوق داده شود.

پیشنهاد رییس صندوق توسعه ملی به رئیس جمهور

رییس صندوق توسعه ملی در ادامه اظهار داشت: یک پیشنهادی در شب عید به آقای رئیس جمهور ارائه کردم و ایشان هم موافقت اصولی را اعلام فرمودند، به این صورت که ما آماده هستیم تمام درآمد‌های حاصل از فروش نفت و گاز را به صندوق بدهند و ما از طریق سود سرمایه گذاری، بودجه ارزی کشور را تامین کنیم؛ فعلا یک هیات عاملی پیدا شده و چنین شجاعتی دارد و چنین پیشنهادی ارائه می‌کند؛ بنابراین، خواهش ما از دولت و سران سه قوه این است که این پیشنهاد را جدی بگیرند. این طرح به تدیج کاملا عملیاتی است و از اصل منابع ما برداشت نکنند، ما ۱۳۶ میلیارد دلار پول داشتیم که به مرور با برداشت‌هایی که داشتند، این رقم به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. با این شیوه، بنده قولی نمی‌دهم و این ده میلیارد را هم می‌برند و به صفر می‌رسد. اما باید متعهد باشیم که از اصل منابع صندوق، هیچکس برداشتی نداشته باشد. بنده اگر صندوق ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد، حتما در سال اول می‌توانم ۱۰ میلیارد دلار به دولت بدهم؛ اگر ۲۰۰ میلیارد دلار داشته باشم، یک سال بعد می‌توانم ۲۰ میلیارد دلار به دولت بدهم. به بیان دیگر حداقل ۱۰ درصد سود می‌توان پرداخت کرد.

کاری که صندوق‌های ثروت ملی در دنیا انجام می‌دهند، همین پیشنهادی است که به دولت ارائه می‌کنم. این صندوق‌ها از طریق سرمایه گذاری، منابعی را کسب می‌کنند و بعضی وقت ها ۱۰ تا ۲۰ درصد از سودشان را به دولت‌ها می‌دهند نه اینکه دولت‌ها از اصل منابع برداشت کنند.

به نظرم فرصت خوبی است با توجه به اینکه دولت علاقمند هست که کار مردم به سامان برسد، تا صندوق عصر جدید خودش را آغاز کند.


کارخانه‌ای که با پول صندوق ساخته‌اید را الان به نرخ ۵ سال پیش می‌دهید؟

رییس صندوق توسعه ملی در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: متعجبم که اتاق بازرگانی نامه می‌دهد یک عده‌ای که از صندوق وام به نرخ ارز ۴ هزار تومان گرفته اند، حالا می‌گویند با همان نرخ ۴ هزار تومان با ما حساب و تسویه کنید. این حرف با هیچ ادبیات اقتصادی همخوانی ندارد. بنده یک سوال خیلی ساده می‌پرسم از آقای شافعی رئیس اتاق بازرگانی؛ به عنوان مثال شما خانه‌ای که به قیمت ده سال پیش خریده‌ای را به قیمت ده سال پیش به بنده می‌دهید، اگر شما قبول می‌کنید، بنده هم با همان نرخ ۴ هزار تومان محاسبه کنم. کارخانه‌ای که با پول صندوق ساختید با همان قیمت به بنده می‌دهید؟ صندوق ۶۰ درصد پول کارخانه را داده، اصلا پول صندوق را ندهید، ولی ۶۰ درصد کارخانه را به صندوق بدهید. چرا مثل یک بچه با صندوق صحبت می‌کنید؟ این ادبیات را مطرح نکنید. شما اتاق بازرگانی هستید؛ آیا حاضرید شیر و ماست و کشک و دوغ تولیدی خودتان را به قیمت قبل از هدفمندی بدهید؟ معلوم است این کار را نمی‌کنید؛ حق هم دارید. پس بنده چرا باید از منابع صندوق بگذرم؟

بدون اینکه یک سنت از خودشان بیاورند با پول صندوق نیروگاه ساختند و مرفه نشین شدند!

بنده نمی‌خواهم اینجا مطرح کنم که برخی از این افراد آمده اند و نیروگاه هم زده اند و این در حالی است که یک دینار و یک سنت هم از خودشان نیاوردند و اصلا این کاره نبودند و با پول صندوق این کار‌ها را کردند. اگر قرار باشد که هر کسی با پول صندوق سرمایه دار شود، ۸۵ میلیون نفر در صف می‌ایستند و از پول صندوق می‌خواهند!

این از عدالت به دور است؛ این همان قرعه کشی است که در خودرو داریم؛ می‌گوید زودتر آمدم و ارز ۴ هزار تومان گرفتم و الان هم می‌خواهم با نرخ ۴ هزار تومان پس بدهم؛ یک عده‌ای همه برج‌های فرشته برای آن هاست و یک عده‌ای هم در شوش نان شب ندارند که بخورند؛ بنابراین این گونه که نمی‌شود و باید پول صندوق را پس بدهید. اگر پول را نمی‌دهی، همان ملکی را که با پول صندوق ساختی، ۴۰ درصد آن را به صندوق بده؛ واقعا تعجب می‌کنم با این ادبیات با صندوق گفت‌وگو می‌کنند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۸
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۳۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
تمام مشکلات اقتصاد کشور از زمانی شروع شد که پول نفت وارد اقتصاد کشور شد
درسال ۱۳۵۲ قیمت نفت بصورت چشمگیری افزایش پیدا کرد تا قبل از این تاریخ اقتصاد سالها بود که رشد ۱۰ درصدی داشت بعد این تاریخ مشکلات شروع شد و تا امروز ادامه پیدا کرده است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
این مملکت درست بشو نیست
در ایران همه چیز وارانه هست، حتی اگر آدم ها روی سرشان هم راه بروند نباید تعجب کرد.
کل زندگیمو کردم ۵ عدد چک اولیش که نقد بشه، خداحافظ ایران، همه می گفتن ضرر کردی ، دلار در حال بالا رفتن است؛ من هم بهشون می گفتم ، ضرر واقعی را این کشور می کنه وقتی که بعد از ۱۰ سال تجربه با ۳ عدد تخصص دارم از اینجا می روم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
همتون با هم هستین
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
خجالت آورترین چیزی که این چند وقت دیدم گذارش پر از تقطیع صدا و سیما از خرید خانواده 4 نفره بوده
و هر فایلی که از مسولین منتشر میشه میگن تقطیع شده بود
یکی نیست بگه شما خودت خدای تقطیعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
شما قبل از اين صحبتها بايد نظر علم الهدي را در اينباره جويا ميشديد.
محمود‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
پول‌ نفت‌ مملکت را گذاشتید‌ توی صندوقی‌ اسمشو‌ گذاشتید‌ توسعه‌ ملی ؟!
وقتی‌ اوضاع‌ مردم‌ اینقدر‌ درام‌ است‌ و‌ کوی و برزن‌ شهر و دیارمان‌ همانند‌ جگر‌ زولیخاست‌ دیگه توسعه‌ ملی‌ کجاست‌ ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
آقا مهدی دمت گرم. مجید
ناشناس
|
Denmark
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
مملکت بدست حرامزادها و رهبری مفعول اداره میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
جالب شد اگر قراره ارز فروش نفت بره صندوق و هیچ کمکی نباشه اصلا ماهیت صندوق چیه،برای کی داری ارز بیت المال رو حبس میکنی و حالا میخای دولت موازی درست کنی که سودش به جیب باز جنابعالی و رفقا بره،مردم میدونن این ارز کجاها میره لنگ دولت ننداز
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چرا در دولت تصویب و اجرا نمیشه.... این قشر ضعیف بعد دوماه از سال اردیبهشت هم حقوق پارسال را گرفتند!!!
حتما باید بریزند تو خیابون تا صدایشان را بشنوید !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
این نوع دلال منشی ها برای کشور فاجعه است و نشستن این نوع افراد در مسند امور امروز کشور را به بن بست کشانده تازه این باباها اختیار هم ندارند دستورات از حلقه تنگی در تاریکخانه ها تعیین میشود که نه دوراندیشند نه تخصص اش را دارند نه مصلحت کشور را می فهمند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
ما که دیگه کم کم غزل رفتن را داریم می خوانیم ولی فقط باید گریست به حال امروز و فردای فرزندانمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
همه ی دوستان احمدی نژاد در دولت آیت الله دکتر رئیسی!! جمع شده اند و میگویند کی بود کی بود من نبودم!!!؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
خیلی ها از این حرفها زدهاند که فلان میکنیم ولی درعمل عکس آن اتفاق افتاده است بدون اعمال قانون ونظارت بر اعمال افراد ومسئولان چنین چیزی شدنی نیست باید دست کسانی را که به بیت المال دراز میشودرا کوتاه کرد بدون در نظر گرفتن در آمد ناشی از تولیدات داخلی به صرف هزینه کردن در آمد ناشی از فروش نفت هیچوقت این وابستگی به نفت کم نخواهد شد هیچ بلکه دست درازی به این ثروت خدادای زیادتر هم خواهد شد مسائل اقتصادی وحل آن با حرف وحدیث حل شدنی نیست ونمیشود آنرا به کسی سپرد
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
136میلیارد دلار پول داشتیم که به مرور با برداشت‌هایی که داشتند، این رقم به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. با این شیوه، بنده قولی نمی‌دهم و این ده میلیارد را هم می‌برند و به صفر می‌رسد.

دستتان درد نکند با این مدیریتتان.حالا با این همه مدیریت میخواهیدپول نفت را هم بدهیم کشور را بچرخانید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
وضع کشور خراب تر از آنچیزی است که فکر میکردیم

جنگ داخلی مسئولان برای حذف یکدیگر آغاز شده

مردم فراموش شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
آقای غضنفری اجازه بدهید محصول اون کارخانه با قیمت جهانی در داخل فروخته شود یا اجازه دهید باقیمت جهانی صادرات کند اونوقت با بانک شما هم ارزی تسویه کند اگر بناست همه این تسویه حساب ها ارزی باشد دولت هم باید محصول کارخانه را ارزی بخرد.
شاهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
پول صندوق مگر ارث پدرجناب غضنفری است که می خواهد باآن معامله کند؟ این پول مال ملت است ودرزمانه عسرت و نکبت و بدبختی فعلی باید خرج معیشت این مردم گردد. شمانباشید یکی دیگر می آید و برای سرمایه گذاری آقازاده ها و دامادها برداشت می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
پول نفت مردم مناطق
بچه محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
ایشان چند سال وزیر صنعت بودند که حاصلش هیچ بوده برای کشور... حالا می خواهد با پول صندوق بودجه کشور را تامین کند که مطمئن باشید حاصل آن هم هیچ خواهد بود...
مسئولان فقط وعده درمانی میکنند و خروجی سالها مدیریتشان همین هست که الان میبینیم... خراب، فقر، بیکاری، تورم، اختلاس، دزدی و....
مفتش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
اونوقت میگن مردم با یارانه 300هزار تومنی باید کلاهشون هم بندازن هوا چون اضافه هم میارن،یه حساب دو دوتا من میکنم بعدش قضاوت با شما،اگه من برای صبحانه،ناهار،شام هر وعده 2تا تخم مرغ بخورم میشه روزی 6تا ، نون و روغن هم حساب نمیکنم،ماهی 180تا تخم مرغ باید بخرم میشه از قرار 3000تومن 540000هزارتومن،یعنی هر نفر اگه هرروز 3وعده تخم مرغ بخوره بدون نون،روغن،نمک،گاز برای درست کردن باید240هزار تومن هم بزاره روش،آخه این مشاورهای اقتصادی دولت و مجلس اندازه اینهم نمیفهمن که میگن تازه یارانه اضافه هم مردم براشون میمونه؟
آقا من یه بیسواد هستم خواهشا یکی به من توضیح بده که قانع بشم ،شاید من اشتباه میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
بنده اگر صندوق ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد، حتما در سال اول می‌توانم ۱۰ میلیارد دلار به دولت بدهم) ضمانتت چیه ؟!! شما در کجا می تونی سرمایه گذاری کنی که بهت دلار بدهند ؟!! انهم در شرایط تحریم بانکی و در شرایطی که لوایح اف ای تی اف و پالرمو اجرا نشده ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
تبدیل صندوق به نهاد اقتصادی؟؟!!! خداوند این کشور را لوث وجود نهادهای اقتصادی (ملوک طوایف) پاک کند، باشد که مردم رستگار شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
صندوقی که در دوره تحریم و کرونا برای غذا و دارو استفاده نشه همون بهتر که بسته باشه
ناشناس
|
Czech Republic
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
اگر دلار گفته اند باید دلار پس بدهند ولی اگر صندوق بی عقلی کرده و به ریال وام داده پس باید وام را به ریال پس بگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
درود بر دکتر غضنفری عزیز استاد برجسته و بزرگوار ای کاش دکتر رییسی رئیس جمهور محترم دکتر غضنفری را بعنوان وزیر صنعت معدن و تجارت انتخاب می کردند دوره ای که در خدمت این بزرگوار در سازمان توسعه تجارت بعنوان معاون وزیر و سپس بعنوان وزیر بودیم بهترین دوره وزارت صمت بود عقلایی ترین تصمیمات اخذ شد یک تیم منسجم و کارآمد همراه غضنفری بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
ایران بادی به سازمان بین الملل هشدار بدهد در مورد امور غیر ملی اظهار دخالت نکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
اگر برداشت غیر قانونی است چرا پس اجازه برداشت دادید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
سفره ای دیگر باز شده
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
آقای غضنفری عزیز ، دقیقا " امروز مشکلات مردم منشاء در همین رانت ها و افرادی دارد که با پول مردم سرمایه دار و قوی شده اند و پا روی گردن مردم گذاشته اند ! آقای غضنفری ، خشم و نگرانی مردم از این است که "" می فهمند "" و چون می فهمند زجر می کشند ! پول و ارز ارزان قیمت را در اختیار افرادی گذشته اید که هیچ علم و تخصصی نداشتند ، درصد ناچیزی را در پروژه ها هزینه کرده و بخش عمده پول را خرج زندگی خصوصی- ویلاهای لاکچری - ماشین های لاکچری و مسافرت های خارجی و عیش و نوش !!! نخبگان و جوانان دانشمند و فرزانه با ایده های خاص و توانمند به دلیل نداشتن سرمایه فراری شدند ! رانت خواران چند دهه قبل وام ارزی ارزان قیمت گرفته اند ، اقساط آن را سر موعد پرداخت نکرده اند و به بهانه ما تولید کننده هستیم بدهی ما بدهی جاری است و بازپرداخت وام ما را به نرخ همان زمان دریافت کنید و چانه زنی و استفاده از رانت و کدخدا منشی با قیافه طلبکارانه متوسط نرخ ارز در زمان دریافت وام و قیمت روز بانکی ، یعنی حداقل به ازاء هر دلار فقط ۱۵ هزار تومان کسب درآمد می کنند ! سرمایه و ثروت ملی به فنا .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
چه کم اشتها..........در ضمن ریش بلند کردی اقا..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
صندوق توسعه باید فقط زیرساخت تامین مالی زیست بومهای جدید را ایجاد کند ولاغیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
خدا لعنت کند نظام حاکم بر مملکت را. که ابدا عدالتی در کار نیست. و چقدر آدمهایی که با سوء استفاده و چسباندن خودشان به مقامات بالا با مجوزهای سوری مردم و مملکت را نابود و بار هفت پشت خود را بستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
شافعی کثیفترین آدم اتاق بازرگانی هست که طی چندین سال هست که هیچ دولتی نتونسته تون رو عوض کنه.
باید اعدام بشه
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
راست میگی اما نسخه خودت را پیچیدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
دمت گرمممممممم .......اما الان شدی تارگت شماره یک مافیا......خدا رحمتت کنه
ظفر مهربانی دیل گچساران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
سلام مگه یادتان رفت پول صندوق را دادند به دختر روحانی اینها و گرفتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
کیا خوردن وبردن چرا ولی شاید مردم خاص وابسته به حکمیت هستن اگر چنین است روضه برا که می‌خوانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
به خودی دادید که اسم آنها را نمیگویید و آنها هم پس نخواهند داد.
با کلمات بازی نکن ما این داستانها را از بر هستیم.
حالا پول نفت را به شما بدهند که کلا بخشیده شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
چیه؟ سهمت کمه بیشتر میخوای؟ میخوای یه عده از مردم رو هم به عنوان برده بهتون بدن بفروشین حال کنین؟ شماها دیگه چه جونورایی هستین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
به چه روزی افتادیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
کشوری مثل نوروژ برای ملتش بزرگترین صندوق ملی را به یادگار گذاشته
مسئولین ما هم با قدرت تورم و بدهی را به یادگار می گذارند
آقایان و خانم های مسئولین و فرزندان غیور مسئولین دست مریزاد
اموزگار
|
Canada
|
۰۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
جناب غنفری شما خیال میفرمایید رانتخواران والیگارشیها که پشتشان به کوه البرزه چنین اجازه ای میدهند قراره اقتصاد مقاومتی باشد یعنی مردم درمقابل فقر وگرسنگی چشمشان کور مقاومت کنند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
این بود حکومت عدل علی که می گفتید‌....
Shapour
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
اگر نفت نبود چه میکردید؟ بدون نفت هیچ هستید.ایتالیا،المان،اسپانیا،بنگلادش،پاکستان،ترکیه و .......... نفت ندارند.با بهترین موقعیت جغرافیائی و کلی نفت و گاز، کشور را به بیابان تبدیل کردید.تازه طلبکار هم هستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
پول بزرگ فساد می آورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
آفرین خوب گفتند ولی کیا گرفتند که این قدر گردن کلفتند ؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
مگر فرمان نمی دهند که از آن بودجه چندهزار میلیاردی به صدا و سیمای میلی برای تفرقه افکنی و ایجاد ناامیدی و غم و اندوه در جامعه استفاده کند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
فقط برای مردم عادی که صاحبان اصلی ثروت ملی هستند پولی وجود ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
چه عجب که یک مسئول چیز فهم دیدیم، درست داره می گه مگه مال مفته این پول ملته
رضا
|
United Kingdom
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
آفرین به شجاعتت با اینکه خیلی دیر گفتی
امیدوارم سیاسی نباشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
شما گذاشته اید وقتی صندوق خالی شده گزارش می دهید و مدعی هم هستید!!!! خیلی جالب است حالا که چیزی برای کسب سود ندارد و صندوق خالی شده طرح جدید می دهد که مجددا صندوق در اختیار خود را پر کنید شما اگر توانمند بودید در این مدت اجازه نمی دادید صندوق به این شرایط برسد و پرداختی های انجام شده را با سود ان به نرخ روز پس می گرفتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
صندوق توسعه شافعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
پول نفت به جیب دولت در سایه می رود.
mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
بدون اینکه یک سنت از خودشان بیاورند با پول صندوق نیروگاه ساختند و مرفه نشین شدند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
بابا دست مریزاد اقای دکتر. همینکه جسارت طرح این مسئله را داشتید به شما درود میفرستم.
امیدوارم شما و هیات عامل محترم پای این ایده بایستید
ابرمرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
تو خود دستور دهنده بودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
آفرین دقیقا عده ای مرفه نشین شده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
براستی واقعا باید گفت وامصیبتا..چه بر سر منابع این مملکت میادو چه فجایعی در انتظار نسلهای آتی هست؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
باشه حاجی شماره حسبتان را بفرمائید پول نفت را بریزیم توش .عمو مملکتداری کارهرکسی نیست .مرد مرد میخواهد نه هرکسیکه کله کج نهاد و راست نشست .کلاهداری و ائین سروری داند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
حتما به تو هم میدادن که موافقت میکردی با برداشت این پولا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
"یک عده‌ای همه برج‌های فرشته برای آن هاست و یک عده‌ای هم در شوش نان شب ندارند که بخورند؛ بنابراین این گونه که نمی‌شود و باید پول صندوق را پس بدهید"
پول صندوق را پس بدهند ،مردم شوش نان شب دار می شوند؟؟؟!!!
همین پولی که در اختیار صندوق است چه کارهای برای مردم همانند شوش در سراسر کشور شده است؟؟؟
اگر این پولها برگردد،و راسأ توسط صندوق سرمایه گذاری شود چه تغییر در عدالت اقتصادی ایجاد خواهد شد؟؟؟
از تابناک خواهشمندیم گزارش اقتصادی علمی جهت اطلاع مردم ارائه نماید .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
اگر چنین تخلفی رویداده همگی باید به جرم مفسد اعدام شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
بیچاره سرت رو زیر آب میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
خب مملکت شده بخوربخور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
اختلاسگران چی فکرشو کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
متاسفانه مدیران ومسئولین این کاره نیستند اداره هربخش کشور نیازمند مدیران شجاع ، متخصص، تحصیل کرده ، کاربلد می باشد و اینطور نیست یک نفر از مکتب بدون تحصیلات مرتبط بیاید و بخواهد کشور را اداره کند !
ا ف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
سلام جناب غضنفری لطف بفرمائیدو کسانی یاسازمانهائی که از صندوق برداشت و نسبت به بازپرداخت آن اقدام ننموده آندرا معرفی نمائید تا ملت بدانند چه کسانی یاکدام سازمانها سرمایه مملکت را بیاد فنا داده اند
اگراینکارشود کم کم به پیشرفت خواهیم رسید ولاغیر
سید علی اکبر حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
معلومه که کلا فقط برای جیب خودشان کار میکنند و مسابقه بخور بخور در بین مسئولان را افتاده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
معلومه چه بخور بخوريه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
راست میگه خب
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
این هم یکی دیگر از اون برنامهای که چهل سال است ادامه دارد
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
سلام با نگاه به کشورهای که مشگلات زیادی داشتن حل کردن والان برای همیشه ی نقشه راه مشخص برای همه دورها قطعی همیشگی دارن و کسی نمیتونه از اون تخطی کنه میشه که مشگلات حل بشه بنفع همه و برای همیشه بدون تحقیر توهین و انداختن کارها به هم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
صندوق ثروتی که کمسیون اراده می کند میلیارد دلار از آن برداشت کند و بدون اجازه رئیس آن این پول را برداشت می کنند و پنج ماه بعد رییس ان می فهمد که دیگر جای هیچ حرفی نیست
ربیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
برای اجرای عدالت وبریدن دست دلالان قلدر و آقازاده های حرامخوار و وزیران ومدیران پیر فرتوت ادواری گذشته فساد طلب وکارگزاران لیبرال وطن فروش کدخدا پرست باید قاطعانه برخورد حق پرستانه و انقلاب اقتصادی بزرگ انجام داد.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
تو وامسال تو که انقدر بچه زرنگید چرا پول صندوق را دادید به از ما بهترون؟.....!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
از اعتراضات مردم دلم به درد می‌آید.
از رفتار منافقینی که بر مسند قدرت نشسته اند و با هزینه ملت،، ملت را میشورانند!
دلم بیشتر به درد می‌آید...
پیشنهادات بنده حقیر این است که آقا ورود کنند.
و مهمتر،، برخوردکنند.
وخیلی مهمتر به اششد مجازات برسانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
۲۲ میلیارد کشور چین به ایران بد هکاره برو بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
چرا با مردم شفاف سخن گفته نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
شما مسول هستین شما باید جواب بدین یکبار از صندوق برداشت شد بازگزداننده نشد
گذارشگر فساد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
درود بر آقای غضنفری اگر از چنگال غارتگران اتاق بازرگانی سرمایه صندوق را بروز بیرون نکشید نزد 85میلیون ایرانی مدیون هستید
دریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
چرا هیچکس پاسخگو نیست
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
پس مفت خورها چی بخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
پولشو بدین سودشو بگیرین یعنی اختلاس.
احمد مهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
هرچه می توانید پول ملت را میخوری میخوری میخوری بخوری تا آخر ببینید چه خواهد شد
جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
ای کاش توانایی اداره کردن مملکت را داشتید
زرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
درود برجناب غضنفر ی نشات داد پولی را ک بالاشهریها برای برجهای سر بفلکه کشیده آورده اند وازکجا اوردهاند را مشخص شدوخیابان فرشته ازکجا فرشته شده نمایان شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
میشه از پول صندوق یک خونه بخرم و ماهانه قصدش را بدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
ایول .
محمد حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
جان مادرت ..دنبال کار رو بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
پول رو می گیرند ولی بودجه کم میاد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
زمانی پول نفت و گاز ومعادن دست شما بود چکار کردید
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
تا روابط بین الملل ما منطقی و بر اساس منافع ملی نباشد وتا اقتصاد شفاف سازی نشود و همه ارگان ها و همه اقشار مالیات ندهند و تا مدیریت علمی و کاربردی نداشته باشیم .سال به سال خواهیم گفت دریغ از پارسال .و تورم و گرانی مهار نشدنی خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
اسم اون ۸۵ میلیون نفر نیارید ،اون ۸۵ میلیون نفر از شما نیستند
اصغ
|
Poland
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
این آقا درست میگوید به عنوان نمونه کسانی که با ارز ،۴۲۰۰ت.مانی تصحیلات گرفته هنوز همان را نیز پس نداده اند و الان باید به قیمت روز یا پول را بدهند یا ملک و کارخانه را .که البته این افراد همان مافیای دولتی و مجلس و رهبری و رانت خواران هستند که تمام ثروت این کشور را چاپیده اند به امید سرنگونی انها
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
خوب این نیروگاهها باید برق را به قیمتی که دولت میگه بفروشن اگه دولت اجازه میده برق رو به قیمتی که تو منطقه هست بفروشن یا صادر کنن اونوقت به نرخ آزاد وامشون رو تسویه کنن
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
رودبه شرف این مرددانا وبزرگوارودلسوز ملت ! خداسلامتی وطول عمروتوفیق خدمتگذاری به ملت بهش بده انشاالله.مرگ بردشمنان وبدخواهانش
اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
سود صندوق که هیچ اصل پول راخوردید وجوابی ندادید هشت سال مملکت را نابود کردید اختلاص های میلیاردی کردید بازم حرف میزنید.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
بسیارر عالی گفتند آقای غضنفری
عسگری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
بلی مملکتی که حساب وکتاب ندارد با پول ملت سرمایداری میشن
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
سلام دست اندرکاران این مملکت تادیرنشده ارزش پول ملی رابرگردانید بگذار غیرت ملی داشته باشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
اگه راست میگی وامهاشو تمدید کن برا ما بدبختها
100ملیون وام گرفتم از صندوق توسعه گل محمدی کاشت کردم سال اول ثمر ندادن میگن بیا12ملیون قسط بده قرار بر این بوده سال دوم که ثمر میدن از فروش گل قسط بدم تمام وامهای کشاورزی تمدید شد بجز صندوق توسعه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
تو دوره بازپرداخت برق نیروگاه را دولت مفت خریده، و پول برق را به نیروگاه ها پرداخت نکرده، تا نیروگاه اقساط اش را پرداخت کنه
آصاخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
واقعاً چه مملکت گل و بلبلی داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
اونوقت به من دامدار یه وام 300 میلیونی دادید از صندوق توسعه یک ماه عقب افتاد 24 درصد سود گرفتید.قانون فقط برای مردم عادیه برای آقایان و آقازاده ها قانونی وجود نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
136 میلیارد دلار رو کردن 10 میلیارد،، مملکت بی صاحاب همینه،، کی برده؟ کی خورده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
خدا کنه تو مرد باشی کاری کنی ما که ما امیدواریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
درآمد دلاری نفت چند دهه است که برای کشور هزینه نمپشود و این درآمد نفتی بعلاوه صادرات برق و گاز و ذخایر معادن هم میشود.
احمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
بابا اینها بیت المال و مملکت را مال خودشان می دانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
این همه منابع داریم ونفت داریم وهمه کشورها دارند از فروش نفت سرمایه هنگفت ربدست میارند حتی روسیه با ارزان دادن نفتش مارا بدبخت میکند ولی ما داریم تاوان دیگران را میدهیم تراخدا به خود بیایین ازاین فرصت استفاده کنید ومملکت را نجات دهید ممنون میشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
آفرین به این شجاعت
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
آقا هیچکس ازخودش چیزی ندارد حتما ازذخیره استفادمیکند بدین دست این همش هاپلی هاپو. این آقا هم هاپلی هاپو مگه چه میشه
امرای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
امیدوارم موفق باشید
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
آقای غضنفری عزیز این همه پول مردم جمع بشه بعد آقایون شیک بیان و پول صرف سرمایه گذاری خانوادگی کنن
سمنو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
شما از چیزی ک هستید و نمی‌تونید قیمت گوجه و خیارو کنترل کنید استعفا بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
شما تاحالا کجا بودی چرا الان مطرح میکنی این ملت همه رو دردفتر ثبت کردند کم‌کم همه چی داره رو میشه کارهای این دولتمردان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
با نظر شما موافقم
ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
عزیزم چرا این پولها را داده این با چه مجوزی پس اسمشو بزارین صندوق توسعه شخصی دستگاه‌های نظارتی کورن مال بیت المال به تاراج رفته کجایین فقط بلدین حقوق نجومی بگیرین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
واقعا دمت گرم
حرف حساب
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
اولا اثبات این ادعا چند سال طول میکشه اگر سر از کانادا در نیارن
دوم بجای اینکه بگید من این کار را می کنم یعنی طلسم دارم والا اگر علم ودانش وتجربه ومدیریت این کار را میتونه انجام بده طرحهای درشت وریز خود را اریه بدید اگر دولتیان نپذیرفتند طرح هارا منتشر و ما همه پشت سر شما از مسئولان میخواهیم عمل کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
چه خبره؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
۱- بهتر است نیروگاه را با همان نرخ ارز ۴ هزارتومانی قیمت گذاری کرده وبه دولت بفروشند .
۲- اصلل چه معنی دارد که عده ای با پول صندوق توسعه ملی برای خود نیروگاه بسازند ؟ این کشور توسط رابطه اداره می شود . ضابطه هم برای غیر خواص ساخته شده است .رابطه هم باعث فساد می شود . البته مسئولینی که خود اهل رابطه هستند ، هرگز اجازه جایگزینی ضابطه با رابطه را نخواهند داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
آقای غضنفری در کرمانشاه سالهاست خانواده م م و دامادهایش سالیانه چند صد میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی تسهیلات میگیرند که مثلا اشتغال ایجاد کنند اما متاسفانه این پولها یا در ان سوی ابها سر در می اورد و یا صرف سرمایه در گردش تجارت این خانواده میشود و اهداف اشتغالزایی ان اصلا محقق نمیشود هیچ کس هم جرات ندارد با این خانواده در بیفتد ...جانا سخن از دل ما میگویی....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
هر کس دیناری از پول بیت‌المال به ناحق برداشته باشد آن را با سودش باز میستانم هرچند آن را کابین زنانشان کرده یا کارخانه ای با آن راه انداخته یا چربی تنشان کرده باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
درست مثل شرکت فراسان برای اجرای خط انتقال اب خلیج فارس قطعه سوم ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
فتبارک الله امیدوارم مافیا حذفت نکنه
Amani
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
وزارت بازرگانی و صمت رو در دوره وزارت نابود کرده حالا مدعی شده مشکل کشور رو حل میکنه.
یه مدرسه با کلی رانت دستت هیچ آبی نتونستی گرم کنی حالا گیخواهید کشور آباد کنی.
بدون هرگونه تجربه و سابقه در حوزه مالی و اعتباری الان ده ماه صندوق توسعه با کلی رابطه را با همکارانت و همکاری دکتر میرکاظمی منصوب شدید بجز کارای نملگایشی چه اقدامی تونستید در حوزه سرمایه کذاری انجام بدید چقدر به پروژه های اقتصادی کمک کردید.
آنجا محلی برای پرداخت حقوق به تعدادی بازنشسته شده.
خدا به این کشور و مردم کمک کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
چیشد؟ کی بود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
بسمه تبارک الله تعالی فرج شریف سریع فوری قوی قدرتمند اسماءحسنی صفات عظمی القاب و عناوین خیر درجات اعلی بهیج بهشتی حق ارض و سماء & از این لحظه باب واریزی و وردی ارزی و ریالی به صندوق توسعه ملی باز بدون محدودیت و باب برداشت آن بسته تا اطلاع ثانوی & دکتر مهدی غضنفری با هئیت مدیره و هیئت امناء صندوق مهر انسداد و مسدودی برداشت مهدی فرزانه را بر باب خروجی ارز و ریال بر صندوق توسعه ملی محکم بکوبید & همه اهل و اهالی حیات قائم طیبه بهیج پاکیزه بهشتی حق ارض و سماء فلات رفیع مرتفع ایران بهشت و اهل و اهالی حیات سیاره زمین آبی دنیا عالم جهان هستی هر نوع و هر گونه ارز و پول، اسکناس و سکه و مسکوکات گرانبها دارند همانطور که داخل ضریح مطهر و مهجر حرم ها متبرک واریز میکنند به داخل صندوق توسعه ملی ملی هم واریز و هر ثانیه دقیقه ساعت روز شب هفته ماه فصل سال بر موجودی هائ صندوق بیفزایند &
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
هییییی چی میشه گفت دست رودلمون نذار جناب غضنفری
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
عجب بخور بخوری.
سید بهروز قضاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
این آقا که زمانی از دوستان بنده حساب میشد و با هم در استرالیا در دوره دکتری تحصیل میکردیم وقتی قدرت در دستش بود و وزیر صمت بود بنده برای حل مشکل تولید در کارخانه آلومینای جاجرم بصورت تضمینی و دریافت حق الزحمه به شرط رفع مشکل به دلیل بوی رانتی که در کارخانه با مشارکت چینی ها که خود کارخانه را به این وضع انداخته بودند به مشام میرسید به ایشان مراجعه کردم ولی بنده را دنبال نخود سیاه فرستادند و هیج قدمی بر نداشتند و بعید میدانم صحبتهای کنونی ایشان در راستای خدمت به کشور باشد و خدا میداند قصدش چیست زیرا اگر قصد خدمت به کشور باشد در همان زمان فرصت مناسبی بود که خدمتی به کشور انجام دهند و کارخانه آلومینای جاجرم را از این فلاکتی که سالهاست گریبان آنرا گرفته نجات دهند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم عاشورا روز خبرنگار محمود صارمی ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج
وب گردی