بازدید 3435
۵

با اجرای طرح جدید، شاخص‌های فقر بهبود می‌یابد

وزیر تعاون طرح جدید یارانه‌ها را در حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد دانست و گفت: پیش بینی من این است با بعضی از شاخص‌های بین المللی مثل شاخص بانک جهانی و شاخص سازمان بهداشت جهانی می‌توانیم با اجرای این طرح، فقر را تا آخر امسال برطرف کنیم.
کد خبر: ۱۱۱۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸ 14 May 2022

به گزارش «تابناک»، عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ با اشاره به اینکه سه دهک اول جامعه، کم درآمدترین افرادند، افزود: سه دهک اول که حدود بیست و شش میلیون نفر و جزو قشر محروم و کم درآمد جامعه اند، در این طرح مبلغ بیشتری دریافت می‌کنند و درعین حال بخشی از این افراد با مستمری‌های مشخص، زیرپوشش نهاد‌های حمایتی هستند.

وزیر تعاون درباره به روز بودن پایگاه اطلاعاتی وزارت رفاه گفت: اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان از سال ۹۶، ۹۷ به مرور زمان وارد شده و این پایگاه مدام در حال بروزرسانی است هر مقطعی از زمان آخرین اطلاعاتی که در آن ثبت شود مبنای گروه بندی و دهک بندی است.

عبدالملکی درباره افرادی که معتقدند می‌بایست در دهک یک تا سه قرار گیرند، ولی ۳۰۰ هزار تومان برایشان واریز شده است گفت: سایت حمایت ِ وزارت رفاه، و تعاون به نشانی hemayat.mcls.gov.ir برای اعتراض به دهک بندی است.

وی درباره اینکه فرد متوفی سریع یارانه اش قطع می‌شود، ولی بچه‌ای که به دنیا می‌آید سریع یارانه اش وصل نمی‌شود، افزود: این‌ها مربوط به سازمان هدفمندی یارانه هاست در دولت قبل سیاست این بوده که افراد جدید به یارانه بگیر‌ها اضافه نشوند، ولی کسی که فوت می‌کند در سازمان ثبت احوال ثبت می‌شود و به سازمان هدفمندی منتقل و یارانه اش حذف می‌شود.

وزیر تعاون درباره کسانی که ماشین ندارند، ولی در سامانه اطلاعات ماشین به نامشان ثبت شده گفت: احتمالا این افراد ماشین خود را قولنامه‌ای فروخته اند یا بروز نشده است در سامانه اعتراض دهند تا بررسی شود.

عبدالملکی درباره کسانی که درخواست جدایی یارانه خود از سرپرست را دارند توضیح داد: فرآیند این جدایی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها است هر زمان سایت آن آماده شود توضیح می‌دهند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه پیامکی یارانه هاگفت: افراد می‌توانند ازطریق این سامانه به شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ کدملی و موبایل خود را وارد و اعتراض خود را ثبت کنند که ازطریق پیامک با آن‌ها ارتباط گیری خواهد شد.

وزیر تعاون همچنین به افرادی که پول هایش در حساب دیگران است یا برعکس پدر و مادر‌هایی که حساب شخص شان دست فرزندانشان است توصیه کرد؛ سعی کنند حسابشان را شخصی نگه دارند و در شناسنامه اقتصادی افراد، آن اموالی باشد که مربوط به خودشان است.

وی افزود: کسانی که در گذشته یارانه دریافت نمی‌کردند درخواست خود را در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها که چند روز دیگر آماده و ازطریق رسانه‌ها اطلاع رسانی می‌شود ثبت کنند و درصورت در دسترس نبودن سایت به دلیل شلوغی، می‌توانند چند ساعت دیگر دوباره امتحان کنند و تا سه ماه دیگر فرصت مراجعه دارند و هر زمانی که استحقاق این افراد تایید شود، کل این دوره برایشان واریز می‌شود.

عبدالملکی درباره زمان پاسخگویی به فرایند اعتراض‌های یارانه‌ای افزود:در خصوص دریافت پاسخ اعتراض مردم عجله نداشته باشند چند روزی طول می‌کشد و بانک‌های اطلاعاتی بسیار وسیع و بزرگ است اعتراض‌ها بررسی و رسیدگی می‌شود اگر نیاز باشد تماس تلفنی یا پیامکی برقرار می‌شود تا این بررسی‌ها و ارزیابی‌های انجام شود.

وی درباره اینکه آیا مردم برای ثبت شکایت حضوری می‌توانند جایی بروند، اظهار داشت: نیازی به مراجعه حضوری نیست و هیچ جایی که حضوری بخواهند کاری انجام بدهند وجود ندارد همه ازطریق سامانه است برای آن‌ها که اعتراض به دهک بندی دارندازطریق سامانه تلفن گویا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ یا ازطریق سایت hemayat.mcls.gov.ir (حمایت دات ام سی ال اس دات جی او وی دات آی آر) و کسانی که قبلا یارانه نمی‌کردند برای ثبت نام از طریق سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها اقدام کنند و شماره تماس وزارت تعاون ۶۳۶۹ است که به صورت ۲۴ ساعته برقرار هستند.

عبدالملکی در ادامه درخصوص برقرارنشدن ارتباط نیز اظهار داشت: دلیل ارتباط برقرار نشدن، ترافیک زیاد است، مردم صبر کنند و نگران نباشند در زمان‌های مختلف به سایت مراجعه کنند هیچ حقی از کسی ضایع نمی‌شود پولی که به ۹۰ درصد مردم ایران باید پرداخت شود یا واریز شده یا در حساب‌های دولتی موجود است آن‌هایی که اعتراض دارند بررسی می‌شود برایشان واریز می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۵
سر هدفمندی یارانه ها هم همین را گفتین بهبود وضعیت اقتصادی. کو کجاست اون وعده ها
شازده فعلاً که با این شاهکار تیم اقتصادی رئیسی، تعداد افراد زیادی به زیر خط فقر رفتند
۴۲سابه که بزک نمیر بهار میادو....
درود بر وزیر جوان نخبه و مردمی .قطعا با انجام این طرح های عظیم ارزشمند که مدتها کسی جرات فکر کردنش را هم نمی کرد ، اوضاع کشور بهبود خواهد یافت خدا پشت و پناهتان و دعای خاص امام زمان بدرقه راهتان سرافراز و پیروز باشید دلاورمردان قهرمان.
توی خیالات و اوهام مسیولین بهبود پیدا می‌کند. خونه ندارم ماشین ندارم درآمد متوسط بعد جزو دهک دهم هستم گ. پس لابد مسیولین و نمایندگان مجلس و ... که توی دهک دهم جا نمی شوند در فضا هستند
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی