بازدید 5485
۳

جزئیات اصلاح تعرفه آب اعلام شد

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور آخرین جزئیات اصلاح تعرفه آب را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۱۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹ 19 March 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، در راستای اجرای مصوبه هیئت وزیران (ابلاغ آیین نامه اجرایی بند ی تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ ) مشترکین آب که بیشتر از الگوی مصوب مصرف آب داشته باشند به صورت پلکانی مشمول اصلاح تعرفه متناسب با مصرف می‌شوند و تعرفه مشترکینی که نسبت به رعایت الگوی مصرف آب اقدام کنند مشمول هیچ گونه تغییری نشده و از نرخ‌های یارانه‌ای برخوردار می‌شوند.

نرخ های اصلاحی پلکانی مشترکین بالای الگوی مصرف به نحوی است که یارانه پرداختی به مشترکین خوش مصرف را جبران کنند.

لازم به ذکراست ۵۴ درصد از مشترکین شهرها در حال حاظر الگوی مصرف را رعایت کرده و مشمول هیچ گونه تغییر قیمتی نخواهند شد حدود ۴۰ درصد از مشترکین تا دو برابر الگو مصرف دارند و ٦ درصد از مشترکین بد مصرف هستند که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند که پیش بینی می‌شود با اعمال تعرفه‌های پلکانی مصرف آنها مدیریت شده و به سمت رعایت الگو حرکت کنند.

همچنین طبق مصوبه مذکور مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در صورت مصرف تا یک سوم الگو از پرداخت آب بها معاف هستند.

شایان ذکر است الگوی مصرف در استان‌های مختلف و بر اساس شرایط آب و هوایی و محیطی و جمعیت خانوار متفاوت است و مطابق مصوبه مذکور وزارت نیرو موظف شده است الگو مصرف را بر اساس تعداد نفرات هر خانوار تعیین کند.

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تمام خانوارها درخواست میکند ، با هدف صیانت از منابع کمیاب آب کشور و همچنین برخورداری از نرخ‌های‌ یارانه‌ای مصرف ماهانه آب خود را در سطحی کمتر از الگوی مصوب حفظ کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳
اینکه مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت کنند مشمول افزایش نمی گردند حرفی مفت است که مسولین اب وبرق وگاز به خورد مردم می دهند ،زیرا درعمل کمترین مصرفهای گذشته دو یا سه برابر می گردد ،البته این شرکتهای دولتی مسول اب وبرق وگاز کشور انقدر درعملکردهای خود بریز وبپاش دارند که بایدانرا از جیب ملت تامین کنند ،برق حداقل برای مصرفهای معمولی سه برابر شده ،اب نیز همچنان ولی حقوق بازنشسته 10درصد افزایش می یابد ،هزینه اب وبرق افراد تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی از جیب ملت تامین می گردد منتش را دولت بر سر انها می گذارد ،ملت را هالو فرض کرده اند .دردولت اقای رییسی فقط شعار ها مثبت شده ولی تورم وگرانی چند برابر شده .
خدا به خیر بگذرونه
در حال حاظر؟!!!
سوادتون کجاست؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم