بازدید 5173

بارش باران و برف در نقاطی از کشور

کد خبر: ۱۰۹۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱ 15 January 2022

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان،‌ کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درخصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور به میزان گفت: امروز برای شمال‌شرق، شرق، جنوب و جنوب‌غرب کشورمان، بارش و وزش باد، پیش‌بینی ‌می‌کنیم. شدت بارش‌های امروز در شرق خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، فارس، یزد و بخش‌هایی از خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: امروز در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای‌خزر شاهد بارش پراکنده و متناوب برف و باران خواهیم بود که این بارش‌ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود. در مناطق جنوبی کشور هم بارش‌ها به شکل رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی است. فردا نیز در جنوب، جنوب‌شرق، شرق و شمال‌شرق کشور بارش‌ها ادامه دارد.

این کارشناس هواشناسی افزود: فردا با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال‌غرب به کشورمان، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و غرب تهران، بارندگی‌ها تقویت می‌شود. شدت بارش‌ها فردا در استان‌های آذربایجان‌غربی، اردبیل، کردستان و گیلان، نیمه جنوبی فارس، کرمان و هرمزگان، جزایر شرقی خلیج‌فارس، تنگه‌هرمز و خراسان جنوبی است. همچنین برای روز دوشنبه هم در غرب اصفهان و جنوب‌غرب کشور شاهد تداوم بارش‌ها خواهیم بود. این بارش‌ها تا روز چهارشنبه در کشور ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:
هفته آینده در بیشتر مناطق کشور باران و برف می‌بارد

رفیعی خاطرنشان کرد: بارش‌ها در مناطقی که شدت خواهد داشت سبب آبگرفتگی معابر، بالاآمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها می‌شود که کاهش دید را به همراه خواهد داشت. همچنین مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر نیز در استان‌های پربارش پیش‌بینی شده است. طی سه روز آینده در نیمه شرقی کشور، وزش باد شدید رخ خواهد داد. آب‌های دریای‌خزر برای یکشنبه و دوشنبه و آب‌های خلیج‌فارس از امروز تا سه‌شنبه مواج و متلاطم است.

بنا به گفته این کارشناس هواشناسی، کاهش دمای ۷ تا ۹ درجه روز‌های یکشنبه و دوشنبه در مناطق شمال‌غرب و سواحل دریای‌خزر و روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه برای دامنه‌های جنوبی البرز، غرب و جنوب‌غرب، مرکز و شرق کشور، پیش‌بینی شده است.

وی دربارهء آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری در برخی از ساعات ابری همراه با بارش باران و وزش باد است. حداکثر دمای تهران نیز ۱۲ درجه بالای صفر و حداقل دما نیز به ۵ درجه بالای صفر رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی