بازدید 32700

پزشکیان: دعوا دعوای قدرت است

بخش هایی از مناظره ها را دیدم و چنگی به دل نمی زند. با سه دقیقه وقت از کاندیدا می پرسند که مملکت را چگونه درست می کنید؟ هم صداوسیما شوخی کرده و به تمسخر گرفته است و هم معلوم نیست افرادی که با توضیح سه دقیقه ای می توانند مملکت را درست کنند تا الان کجا بودند که در حال حاضر می خواهند راه حل بدهند.
کد خبر: ۱۰۵۷۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸ 12 June 2021
به گزارش تابناک، مسعود پزشکیان در پیش بینی میزان مشارکت مردم درانتخابات، گفت: فکر می کنم درصد مشارکت پایین خواهد بود حالا هرکسی به هر کاندیدای می خواهد رای بدهد.


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران اظهار داشت: قدم اول برای اینکه همه مردم پای صندوق های رای حضور یابد این بود که اجازه می دادند افرادی که ثبت نام کردند در صحنه حضور یابند. شورای نگهبان با افرادی که به عنوان رجل سیاسی معرفی کرد کاری کرد که جمعیتی پای صندوق ها نیایند و طبیعتا سهمی از افراد جامعه را حذف کرد.

اینکه این بخش از جامعه را چگونه می توان دوباره به صحنه کشاند بستگی به مناظرات و نحوه گفت وگوی کاندیداهایی دارد که آنجا نشسته اند و باهم گفت وگو می کنند. اگر بتوانند خودشان را صادقانه به عنوان نماینده مردم نشان بدهند آنوقت می‌توانند مردم را به صحنه بکشانند.

وی ادامه داد: بخش هایی از مناظره ها را دیدم و چنگی به دل نمی زند. با سه دقیقه وقت از کاندیدا می پرسند که مملکت را چگونه درست می کنید؟ هم صداوسیما شوخی کرده و به تمسخر گرفته است و هم معلوم نیست افرادی که با توضیح سه دقیقه ای می توانند مملکت را درست کنند تا الان کجا بودند که در حال حاضر می خواهند راه حل بدهند.

 پزشکیان در پاسخ به انتقادات نمایندگان مبنی بر اینکه کشور ۳۲ سال در دست اصلاح طلبان بوده است و نتوانسته اند کاری کنند گفت: من الان یک طبیب و جراح قلبم، کارگری کردم در بیمارستان کار کردم و با همان کاری که کردم در انتخابات مجلس، علی رغم اینکه خیلی از مردم انتخابات را تحریم کرده بودند، اما آمدند و به من رای دادند، نه دنبال پول نه پست و نه قدرت بودم و تا الان هم از هیچ مریضی پول نگرفتم و نمی گیرم ، صادقانه برای مردم کار کردم.

اینها خودشان بگویند که کجا بودند و برای این مملکت چکار کردند ، فرهنگ جامعه دست کیست؟ چه کسی در مسجد و مدرسه و دانشگاه دین درس می دهد؟ چرا دین ما اینگونه شده است؟ چهل سال است که این انقلاب دست روحانیت است چرا جوانان ما اینگونه شده اند؟

 وی ادامه داد: همه ما در شکل گیری شرایط موجود نقش داریم باید نشست و اختلافات را حل کرد و صادقانه براساس علم و‌نه براساس شعار عمل کرد.

برای اینکه ۱۱نفر را در میدان بازی بدهند "کی‌روش" را می آورند و نتیجه می گیرند در حالی که ما کلی مربی در کشور داریم اما چندین میلیون پول به آن فرد می دهند که یازده نفر را در میدان مدیریت کند و این یعنی استفاده از علم؛ چطور است که ما در کشور با این همه مشکلات خودمان را عقل کل می دانیم اما علمش را هم نداریم.

حاضر نیستیم بگوییم ما عالم این رشته نیستیم. فردی که کشاورزی بلد نیست برای کشاورزی طرح و برنامه می دهد؛ کسی که صنعت بلد نیست برای صنعت طرح می دهد؛ تا زمانی که اینگونه مردم را فریب می دهیم مشکل حل شدنی نیست.

وی در مورد اینکه آیا مشکل بحث نظارت استصوابی است گفت: من با نظارت استصوابی مشکل ندارم ، اما معتقدم کسی که می خواهد نظارت استصوابی داشته باشد باید ابزار درستی برای این کار داشته باشد. اگر ابزار درستی در دستش باشد که مشکلی ندارد.

سوالی که من از آنها دارم این است که ابزار، کتاب و میزان تان را برای این نوع نظارت بگوید تا همه بدانند و بعد هم اینکه این ابزار قابل سنجش باشد. اگر صدنفر دیگر بسنجند همان دربیاید. شما اگر بچه یا بزرگسال، مسلمان یا غیر مسلمان باشی و بروی بگویی یک کیلو پنیر می خواهم یک کیلو پنیر به شما می دهند، نیم کیلو نمی دهند؛ ابزار و وزنه هست و قابل اندازه گیری است. ما ابزار نظارت استصوابی را چه تایید و رد افراد را باید داشته باشیم و آن را به همه معرفی کنیم.

پزشکیان تصریح کرد: در قرآن تاکید شده است که ذره ای در اندازه گیری طغیان نکنید، افرادی را که تجربه و علم ندارند حاکم می کنیم اما عده ای عالم را حذف می کنیم. خیلی ها چون جایی در این مملکت برایشان وجود ندارد می روند، حالا هی ما شعار بدهیم.

وی در مورد اینکه آیا دلایل رد صلاحیت تان را به خودتان اعلام کرده اند گفت: هیچ دلیلی به من اعلام نشده است من عملا توضیح خواستم ولی کسی پاسخ نداد، کسی با ما حرف نزد، البته ما خوشحالیم و معتقدم کسی که در این شرایط می خواهد بیاید و مشکل مملکت را حل کند باید فردی شجاع باشد که می خواهد با این مشکلات دربیفتد و دنبال منافع شخصی نیست.

پزشکیان در پاسخ به اینکه آیا کاندیداهای فعلی این شرایط را دارند گفت: من در مورد این افراد قضاوتی نمی کنم اما آنچه مشخص است این است که دعوا دعوای قدرت است و دعوای خدمت نیست.

وی در پاسخ به اینکه "برخی معتقدند تمامی این روند و سازوکارها برای این است که یک نفر خاص رئیس جمهور شود و آیا این را قبول دارید؟" گفت: تصورم این است که اینها سیستم را طوری چینش کرده اند که یک نفر خاص از صندوق بیرون بیاید. در همین مجلس ۲۲۰ نفر امضا کردند که آقای رئیسی کاندیدا شود ،افرادی که امضا کردند جز اینها هستند و آقای جلیلی هم جز افرادی بود که می گفت اگر آقای رئیسی بیاید کنار می کشد، اینها همه با هم هماهنگ هستند و رقابتی وجود ندارد.

وی در مورد اینکه آیا این دوره از انتخابات شور و حرارتی در جامعه ایجاد کرده است گفت: وقتی یک گروه،جناح ،دسته و یک نوع تفکر می آید و حالا دونفر هم که معلوم نیست در آن جریان های دیگر بودند یا نبودند تایید می شوند، قطعا آن شور و حرارت ایجاد نمی شود. همه افراد اصلی را حذف می کنند و دو نفر را نیز برای خالی نبودن عریضه می آورند این را مردم می فهمند و نمی توانیم تصور کنیم که مردم نمی فهمند این نوع رفتار به ضرر مملکت است.

وی ادامه داد: اینها می گویند اصلاحات بد و دولت بد کار کرده است تلویزیون این را می گوید و خودشان هم این را می گویند تریبون هایشان هم این را تاکید می کند؛ خوب اجازه دهید که نماینده اصلاحات بیاید و خود را در معرض رای مردم قرار دهد و اگر بد کار کرده باشند اجازه دهید مردم رای ندهند چرا حذفش می کنید؟ شما که می گویید اینها بی عرضه هستند و می گویید اینها نتوانستند و خراب کردند و همه گناهان را گردن اینها می اندازید پس چرا می ترسید یکی از اینها بیاید؟ اگر ریگی در کفش‌تان نیست پس چرا می ترسید .

وی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات شرکت می کنید گفت: بالاخره این انقلاب مال ماست و به هر شکلی که شده است و هر اتفاقی که بیفتد باید آنرا حفظ کنیم. بحث ما این بود که دیگران را به صحنه بکشانیم با این اتفاقات خیلی سخت است و حتی آدم در خانواده اش نمی تواند به زور بگوید بیاید رای بدهید من با تمام وجودم برای این انقلاب و مملکت کار کردم، قرار نیست با این انقلاب قهر کنم .

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه آیا کاندیدایی را برای رای دادن انتخاب کرده اید گفت: نه هنوز هیچ کس را انتخاب نکرده ام.

نایب رئیس مجلس یازدهم راجع به سخنان مقام معظم رهبری در مورد جبران حق یکی از کاندیدای ریاست جمهوری گفت: جز عجایب بود وقتی رهبری مطلبی بیان می کند و یا مطالبه ای دارد نمایندگان خودشان را به آب و آتش می زنند که چرا حرفشان زمین ماند ولی این بار هیچ واکنشی نداشتند.

رهبری گفتند حتما باید احقاق حق شود شورای نگهبان هیچ کاری نکرد و گفتند کار ما درست است. این هم جز آن بحث های است که باید شفاف کنند که آیا اطلاعات غلط به رهبری داده اند که می گویند باید جبران شود یا اینها اصلا حساب کتاب را هم قبول ندارند، کلمه جبران را شورا ی نگهبان تفسیر کند، هرکسی می داند معنای جبران چیست و قطعا شورا جبران نکرد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۵۳
اصلا معلومه شما قدرت دوست نداری
همش برای مردم داری تلاش میکنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
از دو کلام حرف حساب سوختی؟ اوضات خرابه
ملاک صلاحیت اعضای شورای نگهبان چیست ؟ اینکه شش نفر از اعضای شورای نگهبان توسط ریاست قوه قضائیه تعیین شوند و سپس همان ریاست قوه قضائیه در حین اشتغال بکار نامزد ریاست جمهوری بشود ودر نتیجه تمام رقیبان واقعی ایشان توسط اعضای شورای نگهبان قلع وقمع شود نشان عدالت است ویا غافل ماندن قانونگذار از بروز چنین موقعیتهایی !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
دومی
حرفهای ایشان درست است. کاری به جبهه سیاسی ایشان هم ندارم.
پاسخ ها
اکبر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
بابا پزشک افراد با لیاقت تو مملکت زیادن بست نیست
برو یک گوشه ای با نوه هات بازی کن بسه دیگه ریاست چقدر مزه کرده که ولش نمیکنی
خدا را شکر لااقل یکبار یک گزارش واقعی در مورد انتخابات چاپ شد و حقیقت را به ملت نشان داد. خداومد افرادی مانند آقای پزشکیان را که با تمام وجود برای کشور و ملت زحمت کشیدند و میکشند، حفظ کند و قدرت طلبان را به راه راست هدایت کند. انشاالله.
حالا تابناک یک دلیل هم بیاورد که چرا باید رای دهیم؟
ما افرادی که هیچ نامزدی در این انتخابات نداری؟
بابا پزشک اژخر شیطان بیا پائین ریاست چقدر مزه کرده بخدا افراد لایقتری تو مملکت وجود دارند بست نیست
پزشکیان افتخار آذربایجان
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
نه فقط آذربایجان .
ببخشید آقای حق بجانب که از قدرت متنفری.شما دنبال چی بودی
اگر شما اومده بودی دعوای قدرت نبود و همه چی گل و بلبل بود .
دکتر جان وقار خودت رو حفظ کن خیلی خدایی.
شورای نگهبان باعملکرد ضعیف خود نظام را درخطر قرذر داده
اصلاح طلب خادم می خوای این آقا.
تشنه قدرت می خوای این هفت نفر کاندیدای قبول صلاحیت شده.
دست ما کوتاه و خرما بر تخیل.
ای کاش من هم رییس جمهور بودم.
حیف و صدحیف که ما دیر خبردار شدیم.
من قول می دهم اصلا جنگ قدرت نداشته باشم.
من خیلی خوبم.
باور کنید
چرا به من اینطوری نگاه می کنید.؟؟؟!!!
دفعات قبل روحانی نماینده طیف اصلاحات نبود یعنی از اصلاح طلبان کسی تایید صلاحیت نشد و چون این جبهه نمانیده نداشت به ملت گفت بین بد و بدتر انتخاب کنید نه اینکه ایشان و عملکردشان معرف جبهه اصلاح طلبها باشند روحانی از اول اصولگرا بود بعدا کمی معتدل شد و اصلاح طلبان از سر ناچاری از ایشان حمایت کردند.
آقای پزشکیان انسان وارسته ای هست. تفکرات ملی داره و اهل بازی های قومی قبیله ای و جناحی نیست.
ایشون حقش بود که جزو کاندیداها باشه. انصاف داشته باشین صندلی ریاست جمهوری زیبنده ایشون هست یا زاکانی یا جلیلی یا چند تای دیگه از اون کاندیداها؟//
با اینکه رای نمیدم منتهی مطلوب اینه که تمامی جریان ها کاندیدا داشته باشند . ظلم به افراد به خاطر منافع سیاسی گناهی نابخشودنی می باشد که روزی دامنگیرتان خواهد شد
پزشکیان افتخار ایران بزرگ هست.
رای نمی دهم
حالا که دستت کوتاه شده جنگ قدرت اگه بودی نمی گفتی جنگ قدرت بلکه میگفتی الان وظیفه هست برای نجات کشور دریغ از اینکه چند دوره در مجلس قانون گذار بودی
خنده داره چه حرفایی میزنن کسانی که صاحب قدرت بودن ولی الان قدرت ندارن
اخییییییییییی گریه نکنید
درود به تو شریف مرد
آقای پزشکیان. درمناظره اول. متاسفانه دعوا را اقایان همتی ومهرعلیزاده شروع کردند. چرا حمایت عیرقانونی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
انگار مناظره اول را ندیده ای وگرنه این حرف را نمی زدی
24 سال از دوم خرداد بیشتر نمیگذره چجوری 32 سال مملکت دست اصلاحات بوده؟ اصلا 8 سال احمدی نژاد هم اصلاح طلب بوده! باز کم میاد که حامیان راستگوی درستکار رئیسی !
اقای پزشکیان اگر مشارکت را پایین .به جهت عملکرد صعیف هشت سال دولت. شما که نماینده مجلس بودید. چکار انجام دادید و......
مسلمه که دعوای قدرت است ولی اهداف از به دست آوردن قدرت متفاوت هست ،بعضی ها قدرت رو برای قدرت و برای دنیاشون می خوان و بعضی ها برای خدمت .
فرهنگ جامعه دست کیست؟ چه کسی در مسجد و مدرسه و دانشگاه دین درس می دهد؟ چرا دین ما اینگونه شده است؟ چهل سال است که این انقلاب دست روحانیت است چرا جوانان ما اینگونه شده اند؟

این جملات پزشکیان باید جواب داده شود.
پاسخ ها
ناجی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
کی میخواد جواب بده؟!
نکنه امثال تندروها و مثلاً انقلابی ها یا مفت خورهایی مثل تو؟!!
فقط کافیه چشمهای بسته اتو باز کنی ببینی .
اگه روانیت مشکلی نداره که آقای روحانی هم انصافاث در حد خودش خوب کار کرد با همه این مشکلات.
اگر هم بدِ که از جامعه روحانیتِ.مگه میشه بدباشه!!!!
من صلاحیت کاندیداها را احراز نکرده‌ام و لذا نمی توانم رای بدهم. ثانیا من چون سرشته این کار را ندارم در آن دخالت نمی کنم!!!
من نه منم!!!
هم دعوای قدرت است هم دعوای سهم خواهی بیشتر است هم دعوای بخور بخور بیشتر است
باسمه‌تعالی‌نکنه‌خودت‌خیلی‌شیفته‌قدرت‌نیستی؟پس‌چرادست‌ازشورای‌محترم‌نگهبان‌برنمیداری؟خوب‌کارت‌کردن‌ردت‌کردن‌شورای‌محترم‌نگهبان‌شماروردنکردخداردت‌کردچون‌میدونست‌اگه‌گدامعتبربشه‌چی‌میشه
جنگ قدرت را شما دارید نه آقای رئیسی یا دیگران
پزشکیان: دعوا دعوای قدرت است

شما چی؟ دنبال قدرت نبودی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
آقای محترم همان سه دقیقه وقت برای ارائه نظرات و پاسخ به سوال راهم بعضی ازکاندید ها اضافه آورده و سخنی برای گفتن ندارند..چی میگی عمو.
خدمت را فقط احمدی نژاد انجام داد. جایش خالی
احسنت.حق مطلب را ادا فرموده اید: "اجازه دهید که نماینده اصلاحات بیاید و خود را در معرض رای مردم قرار دهد و اگر بد کار کرده باشند اجازه دهید مردم رای ندهند چرا حذفش می کنید؟"
آقای دکتر ظاهراً گوش شما کلمات را برعکس به مغزتان میرساند. واقعاً سی و دو سال عقب ماندگی کشور را فقط در هشت سال حسن کلید که حالا بعد از هشت سال میگوید دو تا بیل میخواستیم می‌شود دید چه برسد به سی و دو سالی که شما میگویید که متاسفانه صد سال مملکت را عقب انداخت. از کدام دعوای قدرت حرف میزنید چرا خود شما کنار نمیروید تا ( نمیگویم جوان که شما بگویید تجربه ندارد) شخص دیگری بیاید. پس معلوم می‌شود که چه کسی دعوی قدرت دارید!!!
حقیقت تلخه ولی برای مردم عادی، زندگی شما که گل وبلبله واصلاح طلبان هم نعوذ بالله معصومند وآدم فضایی ها برای مردم مشکل درست کردند.
هستن افرادی ایران دوست که کشورشان و مردمشان را دوست دارند نسبت به افرادی که فقط به فکر پر کردن جیب هایشان هستن وای کاش ایران از شرر دشمن های ظاهر نما پاک شد
اقای پزشکیان قدرت اجرایی را با همفکرانتان تسخیر کردید و اجازه ورود به منتفدین خود نمی دهید تا اصلاح امور کنند تا ببینید جهش اقتصادی امکان پذیر ایت
بله اگرشماهاتاییدشوید خیلی خیلی خیلی خوب وعالی هست ولی بازشورای نگهبان بداست، جبران هم ازنظرشما آنچه مورد نظرشماهست خوب هست شماکه نمیتوانی جلوی عصبانیت خودت رابگیری وکنترل کنی میخواستی رئیس جمهوربشی
پزشکیان، عشق آذربایجان وایران است، رای بی رای، چون بی دلیل ردصلاحیت شده، اصلاحات اصلاحات
اگه رد صلاحیت نمیشدی فقط شما برای رضای خدا کار میکردی و بقیه دنبال قدرت هستند.همه شما در رده های بالا در این اوضاع مسئولید.الکی فرافکنی نکنید
اقای پزشکیان تو رو خدا من میخندم دل درد میشم
اخه شما فکر کردید همه مثل شما عاشق خدمتتن
مگر رئیس جمهور چقدر قدرت دارد؟
پزشکیان حالا فهمیدی جنگ جنگ قدرته... بابا کی به فکر مردمه
دکتر سلبریتی ها خیلی وقته جای مسجد روضه حسینیه منبر آخوند رو گرفتند به روز نیستی دکتر
سلام
جناب پزشکیان برحسب وظیفه ثبت نام کردید بقول خودتان دنبال قدرت هم نیستی .پس چرا این همه ناراحت هستی!!
چشم بسته غیب میگویند !!!
خداان روزرانیاره کشورمان ومجلسمان از ادمایی مثل پزشکیان وهمتی و اینگونه ادمان خالی بشه به عشق پزشکیان رای ماهمتی
شما که خوب وقت داری جایی هم نبودی همین جا بودی ‌نبودی؟
ختم الخطاب قانونه ، این آقایون سی و دو سال دولت دستشون بود ، این وضعه کشوره ، وقتی هم رای نمیارن یا شورای نگهبان تاییدشون نمیکنه رو به فتنه گری و آشوب میارن چه بسا که در دوران دولتشون هم فتنه و فتنه گری جزء تدابیرشونه ،مراقب باشید اصلاحات باز میخواد فتنه راه بندازه.مراقب خون پاک شهدا مخصوصا حاج قاسم باشیم . اگر سردار دربین مردم بودن چی میگفتن و چه میکردن ....
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی