گزارش لحظه به لحظه «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای سعادت آباد:
شاخص کل بورس روز یکشنبه مورخه ۵ بهمن ۱۳۹۹ در نهایت با افزایش ۱۲۶۳۰ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۷۰۱ واحدی آرام گرفت. امروز دوشنبه مورخه ۶ بهمن ۱۳۹۹ با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعادت آباد با ما همراه باشید.
کد خبر: ۱۰۳۰۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 25 January 2021

در روز گذشته، شاخص کل توانست در ابتدا بیش از ۳۰ هزار واحد افزایش ارتفاع دهد، اما با گذشت زمان و عرضه هماهنگ حقوقی‌های نماد‌های بزرگ و ترس سهامداران از ریزش، در پایان این افزایش ارتفاع به ۱۲۶۳۰ واحد کاهش یافت. همچنین روز گذشته شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. بورس امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ چه خواهد شد؟

به گزارش بورس تابناک، امروز مورخه ۶ بهمن ماه سال جاری در پیش گشایش بازار از ۶۵۲ نماد حدود ۵۹ نماد (۹ درصد) با صف خرید و حدود ۳۲۷ نماد (۵۰ درصد) نیز با صف فروش رو به رو بودند.  

گزارش بورس امروز سه شنبه ۲۵ آذر ۹۹

چند خبر در ۲۴ ساعت گذشته که می تواند برای بورس بازان مهم

- قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با کاهش ۲۲۸۱۵ ریالی به دلار ۲۳۱۸۷۶ ریالی اعلام شد.

-حسن روحانی رئیس جمهور که به دلیل ریزش شاخص بورس با انتقادات عدیده مسئولان و سهامداران روبرو است، خواهان ثبات فضای کسب و کار و اقتصاد به ویژه بازارسرمایه شد.

گزارش نیمه اول بازار: (ساعت 9:00 تا 10:45)

شاخص کل امروز

بر اساس آمار‌های معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند. شاخص کل با ۱۰۳۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۰۸ درصد به یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۵۱۷ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۲۷۱ واحد کاهش معادل منفی ۰.۰۸ درصد به ۳۲۱ هزار و ۹۰۵ واحد، شاخص کل هم وزن با ۴۵۹۳ واحد کاهش معادل منفی ۱.۰۵ درصد به ۴۳۲ هزار و ۹۷۹ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۳۰۰۴ واحد کاهش معادل منفی ۱.۰۵ درصد به ۲۸۳ هزار و ۱۷۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۳۱۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۳۰ درصد به یک میلیون و ۷۶۴ هزار و ۲۵۹ واحد، شاخص بازار اول با ۱۵۶۰ واحد افزایش معادل ۰.۱۸ درصد به ۸۹۱ هزار و ۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۲۰۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۰ درصد به ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در پایان داد و ستد‌های نیمه اول امروز بورس، در ۷۸۱ هزار و ۹۸۲ معاملاتی، ۷ میلیارد و ۲۸۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۷۲ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

۷ نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه اول بازار در روز جاری عبارت بودند از: شستا، شپنا، فولاد، شبندر، ومعادن، نوری و شتران.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه اول بازار امروز از ۶۳۶ نماد حاضر، ۹۴ نماد (۱۵ درصد) در صف خرید و  ۱۲۰ نماد (۱۹ درصد) در صف فروش بودند.  

برترین عرضه و تقاضا

۷ نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: شپنا، پالایش، شتران، شبریز، وپارس، شبندر و پارند.

۷ نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: وتوصا، کدما، خموتور، غدام، بکاب، ثفارس و غگرجی.

بیشترین و کمترین قیمت

۷ نماد با بیشترین افزایش قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: پرداخت، شلعاب، ساراب، غمهرا، داسوه، غبهنوش، شاراک.

۷ نماد با بیشترین کاهش قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: ثاخت، پدرخش، کترام، ثنوسا، ثامید، لبوتان و ساربیل.

نقشه بازار بورس امروز

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

بورس امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹/ نوسان شاخص کل

گزارش بازار (ساعت 10:45 تا 12:30):

شاخص کل امروز ۶ بهمن ۹۹

بر اساس آمار‌های معاملاتی، در نیمه دوم بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند. شاخص کل با ۱۲۴۰ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۷۹۸ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۳۲۳ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به ۳۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد، شاخص کل هم وزن با ۵۱۴۵ واحد کاهش معادل منفی ۱.۱۸ درصد به ۴۳۲ هزار و ۴۲۷ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۳۳۶۵ واحد کاهش معادل منفی ۱.۱۸ درصد به ۲۸۲ هزار و ۸۱۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۲۱۸ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۸ درصد به یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۵۹ واحد، شاخص بازار اول با ۴۱۰۹ واحد افزایش معادل ۰.۴۶ درصد به ۸۹۳ هزار و ۵۵۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۶۷۰ واحد کاهش معادل منفی ۰.۳۴ درصد به ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۹۶۳ واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در یک میلیون و ۱۷۶ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ میلیارد و ۵۴۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۴ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

۷ نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه دوم بازار در روز جاری عبارت بودند از: شستا، فولاد، وغدیر، رمپنا، شپنا، ومعادن و شبندر.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه دوم بازار امروز از ۶۴۰ نماد حاضر، ۱۱۱ نماد (۱۷ درصد) در صف خرید و ۲۵۳ نماد (۴۰ درصد) در صف فروش بودند.  

برترین عرضه و تقاضا

۷ نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه دوم بازار امروز: شپنا، پالایش، شبریز، شبندر، فجر، شتران و ومعادن.

۷ نماد با برترین عرضه در بورس در پایان بازار امروز:  وتوصا، کدما، خموتور، غدام، ثفارس، غگرجی و بکاب. 

بیشترین و کمترین قیمت

۷ نماد با بیشترین افزایش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: پرداخت، ساراب، غمهرا، شلعاب، لخزر، سبهان و غبهنوش.

۷ نماد با بیشترین کاهش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: ثاخت، وساخت، پدرخش، ثنوسا، سکرما، خکار و ثامید.

نقشه بازار امروز ۶ بهمن ۹۹

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

بورس امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹/ نوسان شاخص کل

قاب پایانی بازار امروز

بر اساس آمارهای معاملاتی، در پایان بازار امروز، در نهایت تغییرات شاخص ها به شرح تصویر زیر بود:

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

بورس امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹/ نوسان شاخص کل

شاخص کل در نهایت با افزایش ۱۲۴۰ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۷۹۸ واحدی آرام گرفت.

بازدهی و ارزش معاملات صنایع بورسی

بیشترین بازدهی متعلق به گروه: ساخت وسایل و دستگاه های ارتباطی.

کمترین بازدهی متعلق به گروه: پیمانکاری صنعتی/ هتل و رستوران

بیشترین ارزش معاملات: خودرو و ساخت قطعات.

کمترین ارزش معاملات: ساخت وسایل و دستگاه های ارتباطی.

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

بورس امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹/ نوسان شاخص کل
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
سرمایه گذار با افق ودید سودسرمایه اش وارد بازارشده ووقتی می بیند که دولت ومسئولین که خودرا مدافع بورس می دانندمی خواهند کسری درآمد عمومی وجلوگیری از تورم ایجاد شده به خاطر سیاستهای پشت سرهم غلط خود را از طریق بورس جبران کند وبگوید اقتصاد کشور گل وبلبل هست که نیست خوب طبیعی هست سهامدار تحمل ضرر بیشتر را که هم اکنون 70درصد کاهش قیمت را تجربه کرده ندارد،حالا بماند که سلامت روانی جامعه را بهم زده و یک بزه را در جامعه ترویج داده و این به آسانی هم قابل ترمیم نبوده وجامعه را وخانواده ها را پاشیده است ،شما همین الان با سیاستهای غلط ایجاد رعب ووحشت کاهش نرخ دلار ومخدوش سازی وعدم برآورد نرخ قطعی و واقعی آینده دلار مثلا برای سال آینده وهمچنین دستکاری در نرخ خوراک پتروشیمی ها باعث کاهش در آمد سهامداران می شوید وبه خاطر عدم تجربه در بازارهای مالی دست اندرکاران با عث بسته شدن شرکتهایی که ازدلار قیمت بالا استفاده نموده اند می شوید ،یعنی همین الان درب بسیاری از شرکتهایی که مواد اولیه را مثلا با دلار 28تومنی تهیه کرده اند تخته کرده اید ، آقای رییس کل بانک مرکزی ،آقای رییس جمهور ،آقای وزیر اقتصاد ،آقای ابراهیمی وکمسیون تلفیق مجلس ،بیایید یکبار به صورت کارشناسی وبا استفاده از مفروضات واقعی فعلی وبا استفاده از فاکتورهای نگهداری وفعالیت های ماندگار شرکتهای تولیدی وبازارسهام جلسه تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ومعادن وغیره را بدون اختلاف ومتحددرکنارهم دنبال کنید واز اظهارنظر غیر کارشناسی جدا خودداری کنید ،به خدا باین همه تصمیمات غلط پی درپی باعث ازبین بردن سهامدار وبورس وتعطیلی همه شرکتهای تولیدی ریالی وارزی خواهید شد ،کشاورز نیشکر شکر تولیدی را چقدر سود می برد حالا نرخ دولتی 6000تومن هست وآزاد از12000تا 15000تومان ،چرا این کشاورز نابود نشود و..... درسالهای گذشته دولت همین شکررا باارز وارد می کرد وخود مبلغ 7000تومان این شکررا خریداری وبه مبلغ 24ریال عرضه عمومی می کرد ولی شما الان بانرخ گذاری دستوری درب نیشکر هفت تپه را تخته می کنید ومی شود فشار کارکنان هفت تپه ،درحالی که با آزادسازی همین قیمت شکر ،در کشور می توانیدرقابت افزایش تولید ایجا د واشتغال کنید ...بارها گفتم این سیاستهای اقتصادی غلط ودستوری باعث نابودی نه که بورس بلکه همه کشور خواهد شد ، تصمیمات غلط باعث رانت وخروج کالای ارزنده از کشور وواردات کالاهای ارزان از خارج خواهد شدکه اولی منابع کشوررا ازبین می برد ودومی کارخانجات را به تعطیلی می کشاند وهیچ تصمیمی نباید به یکبار اتخاذ گردد بایستی هر تصمیمی بصورت بلند مدت وپله ای با افق دوردست در نظر گرفته شود تا کشور بتواند از این بحران اقتصادی عبور کند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی