بازدید 9224
۱

یک شرکت امنیت سایبری رژیم صهیونیستی هک شد

یکی از شرکت‌های امنیت سایبری رژیم صهیونیستی که مشتریان و زیرمجموعه‌های مهمی از جمله شرکت‌های نظامی داشت، هک شد.
کد خبر: ۱۰۲۳۶۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲ 25 December 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، رسانه‌های صهیونیستی از حمله سایبری به شرکت امنیتی «پورتناکس» در این رژیم و هک شدن اطلاعات آن خبر دادند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، پورتناکس دارای مجموعه بزرگی از صدها مشتری مهم است که برخی از آنها مانند شرکت نظامی «اِلبیت سیستمز» جزو بزرگترین شرکت‌های اسرائیل محسوب می‌شوند.

بر اساس این گزارش، هکرها بخش‌هایی از اطلاعاتی را که از این مؤسسه امنیت سایبری به دست آورده‌اند، منتشر کردند که شامل یک گزارش ۱۵ صفحه‌ای این مؤسسه از نقطه ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی شرکت نظامی اِلبیت سیستمز است.

رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند که دامنه حملات به این مؤسسه و میزان اطلاعات هک شده هنوز کاملا مشخص نیست.

به نوشته وبگاه عبری زبان «واللا نیوز» گروه پورتناکس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بیش از یک ترابایت اطلاعات شامل اسناد، پروژه‌ها، فایل‌های کدگذاری و دیگر موارد از سِرورهای این شرکت استخراج شده است».

این گروه با بیان اینکه در حال بررسی ابعاد این حادثه امنیتی است، توضیح داد: «گزارش‌های چند ساعت اخیر نشان می‌دهد که گروه هکری موسوم به Pay2Key به سرورهای داخلی شرکت نفوذ کرده‌اند».

به نوشته جروزالم‌پست، این دومین بار در هفته جاری است که شرکت‌های مهم و امنیتی اسرائیل مورد حمله سایبری قرار می‌گیرند. در روز یکشنبه نیز تعدادی از شرکت‌های صنایع نظامی از جمله «صنایع هوافضای اسرائیل» که بزرگترین شرکت تولیدکننده تجهیزات نظامی هوایی است، هک شدند.

بر این اساس، شرکت اسرائیلی «چک‌پوینت» که در زمینه امنیت فضای مجازی فعالیت دارد، تایید کرد گروه هکری Pay2Key یک گروه نخبه سایبری است که با سرقت اطلاعات، اهداف خود را تهدید می‌کند در صورت عدم همکاری، این اطلاعات را در بازار سیاه به فروش می‌رساند.

گفته می‌شود عملیات‌های سایبری این گروه علیه شرکت‌های صهیونیستی هنوز ادامه دارد.

چندی پیش نیز حمله سایبری به شرکت صهیونیستی بیمه «شیربیت» به درز اطلاعات شخصی هزاران صهیونیست از جمله برخی مقامات ارشد رژیم اشغالگر قدس انجامید.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
به نظر حقیر, این سر و صدای هک نهادهای امریکایی و... یه برنامه هست پس از سرگردانی افکار عمومی و خصوصی دنیا و اساس آن واقعیت ندارد و باید گفت کار خودشان است تا آن هجمه سنگینی که قرار است آنها با امکانات وسیعی که در این زمینه در اختیار دارند به یک باره تمام دولت های متخاصم و غیر متخاصم را مورد حمله سایبری و نفوذ قرار بدهند و یک شبه همه آن اطلاعاتی که نیاز دارند و یا همه آن ضرباتی را که نیاز دارندرا وارد کنند می گویید نه پس صبر کنید ببینید چگونه کشورهای دشمن آمریکا ناگهان دچار حمله سایبری و هک و نفوذ می شوند. فکر کنم از هفته آینده باید منتظر حملات واقعی آنها بود نه این دروغ پردازی های هایی که دارند به خورد عالم می دهند اکستاکس نت امریکا و اسراییل غاصب یادمان نرفته و توانمندی آنها در این زمینه. البته واقعا یکی نیست تو این چند روز گه این داستان را شروع کرده اند بپرسد پس آثار زیانبارش کو...
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم