بازدید 11493

غرق شدن زن جوان در سیل دشتستان

کد خبر: ۱۰۱۹۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴ 07 December 2020

بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی شهرهای استان های بوشهر و فارس، باعث آب گرفتگی معابر و ورود آب به برخی منازل و وارد آمدن خسارت هایی به تاسیسات شهری و مردم شد.

به گزارش خراسان، سیلاب در شهرستان دشستان استان بوشهر همچنین باعث غرق شدن زن جوانی شد. سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور عصر دیروز در گفت و گو با ایسنا با تشریح آخرین وضعیت سه استان جنوبی درگیر سیل و آب گرفتگی اعلام کرد که پیش از این هشدار سطح قرمز برای استان های بوشهر، فارس و خوزستان صادر شده بود.

علی بختیاری با بیان این که در میان سه استان فارس، خوزستان و بوشهر، بیشترین خسارت ها ناشی از سیل و بارندگی ها مربوط به بوشهر بوده است، افزود: در این استان در عرض ۲۴ ساعت شاهد بارش ۱۶۰، ۹۰ و ۵۰ میلی متری باران در دشتستان، گناوه و دیلم بودیم و علاوه بر آن جریان آب حاصل از بارش در استان های بالادست نیز سبب افزایش حجم آب رودخانه ها و بالاآمدن سطح آب شد.

وی با بیان این که بارندگی های اخیر در شهرستان دشتستان سبب آب گرفتگی معابر شهری در بخش های برازجان، شبانکاره، وحدتیه و آب پخش شده است،افزود: این موضوع خسارت های شدیدی به بخش های کشاورزی و دامی وارد کرد. همچنین بارندگی ها در شهرستان گناوه نیز منجر به آب گرفتگی حدود ۵۰ روستا و خسارت به بخش های کشاورزی شده است.

در شهرستان دیلم نیز بارندگی‌ها منجر به آب گرفتگی حدود ۴۰ روستا، شکستگی حدود ۳۰ تیر برق و خسارت به بخش های کشاورزی شد. مدیر عامل هلال احمر بوشهر از پیدا شدن و شناسایی جسد زن جوان غرق شده در سیلاب دشتستان خبر داد.

حاجیانی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: ظهر دیروز یک شنبه در پی بارندگی شدید در مناطق مختلف استان بوشهر، اطلاع دادند که در شهر برازجان و در نزدیکی یکی از کارخانه‌ها، خانمی در آب غرق شده است. پس از چند ساعت جست وجو، جسد پیدا و هویت آن مشخص شد که یک خانم ۳۵ ساله بوده که متاسفانه بر اثر سقوط در یکی از دره‌های فصلی و غرق شدن جان باخته است.

وی اظهار کرد: در برخی محلات در دشتستان یا گناوه، شهرهایی مانند برازجان، سعدآباد، شبانکاره، آبپخش، گناوه و... در فاصله زمانی کوتاهی حجم آب زیادی بر اثر وقوع سیلاب و بارندگی شدید، جاده‌ها و معابر را مسدود کرد.

آب گرفتگی در برخی نقاط فارس

آزادی مدیرکل مدیریت بحران فارس هم از ایجاد آب گرفتگی در برخی معابر شهری شیراز و بعضی از شهرستان‌های این استان در پی تشدید بارش‌ها خبر داد و افزود: شدت آب گرفتگی در شهرستان‌های کازرون و نورآباد بیش از دیگر نقاط گزارش شده، اما خسارتی نداشته است.همچنین بارش باران باعث آب گرفتگی در بسیاری از مناطق شهر یزد شد.

دستور رئیسی درباره آبگرفتگی‌ها

همچنین به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، رئیس قوه قضائیه با صدور دستوری به رئیس سازمان بازرسی، از وی خواست برای پیگیری دلایل بروز آبگرفتگی در بخش‌های مختلف خوزستان، در اسرع وقت شخصاً به‌همراه تیمی از کارشناسان به این استان سفر کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی