بازدید 14357

سردار رضایی: ناجا در طرح امنیت اخلاقی تنهاست

جانشین فرمانده ناجا گفت: در موضوع امنیت اخلاقی که دغدغه علما و مردم متدین است نیروی انتظامی واقعاً تنهاست و مجبور شده به تنهایی کار‌های ایجابی را انجام دهد؛ در حالی که وظیفه اش انجام این کار نیست.
کد خبر: ۹۹۳۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱ 30 July 2020

به گزارش تابناک به نقل از فارس، سردار «قاسم رضایی» در دیدار با آیت الله «سید یوسف طباطبایی» نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان، اظهارداشت: امروز نیروی انتظامی مورد وثوق مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده و بار‌ها ایشان از این نیرو تقدیر کردند و لقب مجاهد فی سبیل الله را به این نیرو دادند و این کلمه مقدس را در مورد سازمان ناجا به کار بردند.

وی، نیروی انتظامی را از مردم، برای آن‌ها و در خدمت جامعه دانست و گفت: امروز بزرگترین افتخار مجموعه فرماندهان و کارکنان ناجا، پاسداری از انقلاب و دستاورد‌های آن است.

سردار رضایی، تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری‌های مختلف میداندار است و در حوزه قاچاق کالا نیز با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی و کوتاه کردن دست دانه درشت‌ها در راستای تحقق شعار جهش تولید نقش آفرینی می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی اذعان کرد: در موضوع امنیت اخلاقی که دغدغه علما و مردم متدین است این نیرو واقعاً تنهاست و مجبور شده خودش به تنهایی کار‌های ایجابی را انجام دهد در حالی که وظیفه این نیرو انجام این کار نیست.

وی افزود: در حوزه دریا هم با توجه به اینکه برخی از مردم تحت تاثیر شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های ماهواره‌ای اقدام به هنجارشکنی در این مناطق می‌کنند طرحی به نام طرح امنیت دریا را در دستور کار قرار دادیم که در آن جا هم علی رغم اینکه مصوب شد تا دیگر دستگاه‌ها هم به میدان بیایند، باز می‌بینیم به غیر از بسیج و نیرو‌های داوطلب کسی با نیروی انتظامی همراهی نمی‌کند.

سردار رضایی، اولویت برنامه‌های ناجا را دغدغه‌های مردم عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مردم سرقت است؛ در حوزه سرقت منزل و مغازه هرچند که ۹۰ درصد آن‌ها با تلاش‌های پلیس کشف می‌شوند، اما میزان بالای وقوع این نوع سرقت‌ها نشان می‌دهد که در این حوزه با خلاء‌های قانونی و مدیریتی مواجه هستیم.

جانشین فرمانده ناجا بر لزوم پیوست امنیتی در ساخت و ساز‌ها تاکید و تصریح کرد: اگر به مسکن یا مغازه‌ای که در ساخت آن پیوست امنیتی رعایت نشده باشد پروانه ساخت ندهند قطعاً آمار وقوع سرقت‌ها پایین می‌آید؛ کار نیروی انتظامی، دستگاه قضائی و سازمان زندان‌ها کم می‌شود و از آن سو دغدغه مردم در این حوزه هم از بین رفته و احساس امنیت در جامعه بالا می‌رود.

وی بیشترین میزان وقوع سرقت خودرو را مربوط به خودرو‌های ساخت داخل عنوان کرد و گفت: مقدمات تهیه پیوست امنیتی در صنعت خودرو به پیشنهاد ناجا در شورای امنیت کشور مطرح و مورد استقبال مسؤولان قرار گرفته و پلیس به دنبال ملزم کردن خودروسازان به رعایت پیوست امنیتی در تولید خودرو است.

سردار رضایی، با بیان اینکه نیروی انتظامی خود را سرباز ولایت می‌داند و تمام برنامه‌های خود را نیز براساس فرامین و منویات مقام عظمای ولایت تنظیم می‌کند، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه عزاداری برای امام حسین (ع) نباید تعطیل شود، در این خصوص نیروی انتظامی برنامه ریزی خوبی کرده و برای اجرای برنامه‌ها در تمام استان‌ها از آمادگی کامل برخوردار است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی