بازدید 12685
۱

انتقام جويي از دندانپزشک با انتشار تصاوير او در فضاي مجازي

کد خبر: ۹۸۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷ 04 July 2020

رئيس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف پرونده با موضوع مزاحمت و تهديد در فضاي مجازي با موضوع انتشار تصاوير خصوصي افراد خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ داوود معظمی گودرزی بیان داشت : با طرح شکايتي از سوي خانمي 55 ساله ساکن يکي ازمحله هاي شمال تهران به پليس ، پرونده در دستور کار کارآگاهان فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکي در اظهارات خود بيان داشت دکتر دندانپزشک هستم يکي از بيماران که خانمي 45ساله و ساکن تهران مي باشد مرا با مردي ساکن تهران آشنا کرد و با هم در شبکه اجتماعي واتساپ با هدف ازدواج اقدام به گفتگو و ارسال اطلاعات و بيوگرافي شخصي خود کرديم او در ابتدا خيلي به من ابراز علاقه می کرد و چند بار براي ديدنم به مطب آمد تا اينکه اعتماد من به او به جايي رسيد که تعدادي از تصاوير شخصي خود را براي او ارسال کردم .

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه شاکی افزود: بعد از گذشت يک ماه خانم مُعَرف بين ما به مطب مراجعه کرد و تعدادي ازتصاويري که براي متهم فرستاده بودم را در اختيار داشت و به من نشان داد لذا با متهم تماس تلفني گرفتم و علت اين عمل ناشايست او را از او جويا شدم که بيان داشت به دليل اينکه به وي تهمت زدم اقدام به ارسال تصاويرم نموده است ولي متهم در ادامه اظهار داشت بايستي حرف هايي که پشت سرم گفتي جبران نمايي و از من درخواست پول نمود و درصدد اخاذي برآمد .

رئيس پليس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه پرونده با هماهنگي دادسراي مبارزه با جرايم رايانه اي در دستور کار کارشناسان فتا قرار گرفت، گفت: متهم که مردي 35 ساله ساکن تهران ميدان رسالت بود، شناسايي و به پليس فتا احضار شد.

وی افزود: متهم در اعترافات خود اظهار داشت با شاکي از طريق خانمي آشنا شدم و قصد ازداج با وي را داشتم ولي او به من تهمت مزاحمت غير اخلاقي زده بود و گفته بود که برايش ايجاد مزاحمت مي کنم و درصدد تلافي اقدام به انتشار تعدادي از تصاوير شخصي او براي خانمي که آشناي دو طرف بود کردم .

سرهنگ گودرزي در ادامه با اشاره به اینکه پرونده با طرفين به دادسراي مبارزه با جرايم رايانه اي ارسال شد.بيان داشت:عصر، عصر ارتباطات است و زندگي در فضاي مجازي، بايد و نبايدهاي خود را دارد يکي از مهم ترين مشکلات، جرايم ارتکابي در فضاي مجازي و يکي از رايج ترين اين جرايم، توهين و افترا و انتشار اطلاعات محرمانه افراد است در موضوع انتشار ، آنچه که اهميت دارد توهين آميز بودن رفتار است؛ چراکه انتشار اطلاعات شخصي و محرمانه ديگران جرم است خواه در فضاي واقعي اتفاق بيفتد يا در فضاي مجازي .يعني کاربران گرامي بدانند که فرهنگ‌ و قوانين فضاي مجازي همان بايدها و نبايدها در زندگي واقعي است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
خانوم 55 ساله و آقای 35 ساله!!! اونوقت قصد ازدواج هم داشتن؟؟؟؟!!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی