بازدید 11509
کد خبر: ۹۸۵۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱ 22 June 2020

فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا؛ از اساسنامه اصلاح شده فدراسیون فوتبال ایران چند ایراد گرفته است اما گفته می شود این ایرادها جزیی هستند.

به گزارش تابناک ورزشی، اساسنامه‌ای که فدراسیون فوتبال ایران دو هفته قبل برای فیفا ارسال کرد، به صورت کامل مورد تایید قرار نگرفت. فدراسیون بین المللی فوتبال از اساسنامه ارسالی ایران چند ایراد جزئی گرفته و قرار است صبح فردا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال کشورمان، مراتب را به اطلاع طرف ایرانی برساند.

فیفا از شهریور ماه سال گذشته چند بار با ارسال نامه‌های دوره‌ای از فدراسیون فوتبال کشورمان خواست اساسنامه اش را اصلاح کند و در نهایت با ارسال نامه‌ای به فدراسیون ایران سرمشق داد و تاکید کرد همان متنی که مدنظر خودش است و با اساسنامه کشور‌های عضو تطابق دارد، روی سربرگ فدراسیون فوتبال ایران نوشته و برای فیفا ارسال شود.

فیفا پاسخ نامه فدراسیون فوتبال ایران را داد/ عدم برگزار انتخابات ...

گویا با وجود این که وزارت ورزش با درک حساسیت‌های فیفا، بند مربوط به حضور وزیر در مجمع، بند صاحب رای بودن وزارت ورزش در انتخابات و بند‌های دیگری که از نظر فیفا استقلال فدراسیون را زیر سوال می‌برد، تغییر داد و نهاد عمومی مستقل غیر دولتی را هم مطابق خواسته‌های فیفا تعریف کرد، باز هم فدراسیون جهانی فوتبال چند ایراد جزئی از اساسنامه اصلاح شده گرفته که یکی از این ایراد‌ها به بحث سلسله مراتب مدیریتی در فدراسیون مربوط می‌شود، ایراد دیگر در مورد کمیته‌های تخصصی و چیدمان مسئولان این کمیته هاست و یک ایراد هم به مجمع برمی گردد. تاکید فیفا بیشتر روی حفظ استقلال مجمع و انتصابی نبودن افراد صاحب رای در مجمع است و در عین حال، روی خصوصی بودن فدراسیون تاکید دارد.

گفته می‌شود فیفا در نامه‌ای که صبح امروز به فدراسیون فوتبال ایران ارسال می‌کند، برای رفع این ایراد‌ها مهلت پنج روزه‌ای در نظر می‌گیرد و از فدراسیون فوتبال کشورمان می‌خواهد حداکثر تا روز جمعه این ایراد‌های جزئی را برطرف و اساسنامه اصلاح شده را برای تایید نهایی مجددا به فیفا ارسال کند. برابر با شنیده‌های ما، این ایراد‌ها در بازنگری مجدد قابل اصلاح است و چیزی نیست که مانع تایید اساسنامه اصلاح شده فدراسیون فوتبال شود.

مدیران ارشد فدراسیون فوتبال ادعا می‌کنند این نامه‌ای که قرار است امروز به دست شان برسد، به منزله رد اساسنامه ایران نیست و مشکل با چند بازنگری ساده حل خواهد شد. آن‌ها می‌گویند طی چند روز اخیر به طور مرتب با فدراسیون جهانی در حال مکاتبه بودند و فیفا هیچ گونه اشکال و ایراد جدی به اساسنامه اصلاح شده از سوی ایران وارد نکرده و فقط به خاطر همین ایراد‌های جزئی، تایید اساسنامه چند روزی عقب می‌افتد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی فتح خرمشهر متروپل آبادان
وب گردی