بازدید 16347
۷

دل نوشته حمید جبلی برای محمدعلی کشاورز

حمید جبلی خیلی اهل گفتگو نیست و بویژه دستش چندان به نوشتن یادداشت‌های یادبود برای همکارانش نمی‌رود، ولی این بار وقتی برای نگارش مطلبی یا خاطره‌ای از محمد علی کشاورز با او طرح موضوع کردیم، دست به قلم شد و در پاسخ به درخواست ما یادداشتی برای این هنرمند نوشت.
کد خبر: ۹۸۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵ 15 June 2020

به گزارش تابناک، این هنرمند که در چند اثر مختلف با کشاورز همکاری داشته است، در یادداشت خود که آن را در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است:

«محمد علی خان مُردن هم دل خوش می‌خواهد.

استاد کشاورز حداقل می‌گذاشتی این ویروس عالم‌سوز تمام شود. حداقل می‌توانستیم به آن دنیا بدرقه‌ات کنیم. چرا اینقدر مظلوم و تنها؟ کاش می‌شد همه با هم گریه کنیم. نه برای تو که حتما جای بهتری می‌روی. برای خودمان که رفیقی و استادی را از دست دادیم. خلاصه که کار خوبی نکردی.

«مردی که موش شد» را یادت هست؟ چقدر با هم می‌خندیدم. مرحوم احمد بهبهانی ـ نویسنده فیلمنامه ـ می‌گفت اگر شما نبودید، این قصه در نمی‌آمد. فیلم «مادر» که جای خودش را داشت. وقتی مرا به خانه راه نمی‌دادی، مرحوم چهره‌آزاد چقدر می‌خندید و می‌گفت بعد از فیلمبرداری همدیگر را ماچ کنید و مرحوم علی حاتمی به ما می‌خندید که همدیگر را در آغوش می‌کشیم.

فیلم «دلشدگان» که بماند همه با هم پر از خاطره برگشتیم. در «یک مرد یک خرس» چه شوخی‌هایی که با خرس نمی‌کردیم. مرحوم نادره، مرحوم گرمسیری و الان باید بگویم مرحوم محمد علی کشاورز! باشد که روزی در آن دنیا همه با هم گروهی درست کنیم و همه دور هم باشیم.

به امید دیدار.»

محمد علی کشاورز ۲۵ خرداد ماه در سن ۹۰ سالگی درگذشت و فردا ۲۷ خرداد ماه به خاک سپرده می‌شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۷
هنرمندانی اینچنین و پاک از لاکچری بازی، اعتبار ایران هستند...یادشان همیشه جاودان.
جبلی با معاون صدا و سیما چ نسبتی دارد؟
حیف حمید جبلی که کم می بینیمش و حتی ارزو بدل کلاه قرمزی و پسرخاله اش شدیم این روزها.یاد فیلم سایه خیال با بازی حمید جبلی و حسین پناهی بخیر.چقدر حیف اون روزها که ساده بودیم وبی ریا و زندگی مثل زهر نبود.یادش بخیر.
نسل بی بدیل هنرمندان واقعی و مردمی و با اصالت ..
روحش شاد
روح استاد کشاورز شاد و همیشه یادش گرامی.
خداوند شما استاد جبلی را برای ما حفظ کنه.
روحت شاد استاد. یادت برای همیشه در قلبها باقی خواهد ماند.
آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.
سلامت و پایدار باشید استاد جبلی عزیز که یا این چند خط ما رو به گذشته شیرین بردید.
روح استاد کشاورز شاد و در آرامش ابدی
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی