بازدید 365314

داروی رسیژن در درمان بیماران کرونا جواب داد

دکتر پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری نتایج دو مطالعه بالینی داروی اینترفرون بتا-۱آ روی بیماران مبتلا به COVID-۱۹ را تشریح کرد.
کد خبر: ۹۸۳۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳ 11 June 2020

به گزارش تابناک دکتر پیام طبرسی در گفت‌وگو با خبرنگار فانا (پایگاه تحلیلی خبری دارو و سلامت) توضیح داد: امروز در بیمارستان مسیح دانشوری نتایج دو مطالعه بالینی مربوط به داروی Interferon beta-۱a روی بیماران مبتلا به COVID-۱۹ اعلام شد. براساس نتایج مطالعه اول، داروی Interferon beta-۱a به همراه داروی Kaletra برای ۲۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ استفاده شد که همه بیماران درمان شدند. وایرولوژیک ریسپانس در این بیماران خوب و کوتاه‌تر از زمان عادی بود و عوارض خاصی از دارو نیز دیده نشد. نتایج این مطالعه در مجله ایمونو فارماکوتراپی چاپ شده است.

وی افزود: مطالعه بالینی دوم نیز به صورت کیس کنترل انجام شد. ۱۵۲ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ دو داروی Interferon beta-۱a ساخت داخل (با برند رسیژن) و Kaletra را با هم دریافت کردند و ۳۰۴ بیمار هم در گروه کنترل بودند که فقط داروی Kaletra را دریافت کردند. نتایج این مطالعه به این صورت بود که بیمارانی که داروی Interferon beta-۱a را دریافت کردند، با وجود شدت بیماری، میزان نیاز آنها به بستری در ICU کاهش یافت و میزان مرگ‌ومیر آنها هم به یک پنجم کاهش یافت یعنی در واقع بیمارانی که این دارو را دریافت نکردند، نرخ مرگ‌ومیر در آنها ۵ برابر بیمارانی بود که این دارو را دریافت کردند. نتایج این مطالعه در مرحله داوری بوده و قرار است به زودی چاپ شود.

وی گفت: به صورت همزمان سازمان جهانی بهداشت نیز در تعدادی از کشورهای جهان از جمله ایران در حال مطالعه داروی Interferon beta-۱a روی بیماران مبتلا به COVID-۱۹ است که بیمارستان مسیح دانشوری نیز در این مطالعه حضور دارد و پیش‌بینی می‌شود نتایج آن تا یک ماه دیگر منتشر شود.

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد: البته میزان دوزی که ما در مطالعه خودمان برای بیماران استفاده کردیم با میزان دوزی که سازمان جهانی بهداشت در مطالعه جهانی استفاده می‌کند، متفاوت است. ما ۵ دوز Interferon beta-۱a دوازده میلیون واحدی یک روز به بیماران دادیم درحالی‌که در مطالعه سازمان جهانی بهداشت ۳ دوز به بیماران داده می‌شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۴۶
انتشار یافته: ۱۸
بسیار گران است
بایدببینیم چند روز دیگه تکذیب میشه یا نه
نه خبری از گروه کنترل است و نه استفاده از شبه دارو!
با شه ما هم قبول کردیم پس دیگه از این به بعد مرگ و میر در ایران از بابته این بیماری نداریم
در این مطالعه مسوولیت مرگ 5 برابری در گروه بیماران شاهد به دلیل عدم استفاده از داروی جدید بر عهده کیست؟؟ آیا این کار به لحاظ انسانی درست است در حالی که می دانیم یک داروی موثر در اختیار داریم گروهی از بیماران را به عنوان نمونه شاهد از آن محروم کنیم و در معرض مرگ قرار بدهیم؟؟
آخ مردیم ازین همه اختراع واکتشاف....تو کرونا که رکورد رکورداهم شکستیم.
بارالها؛ توان وصبر برتلاش مدافعان سلامت کشورمان را افزون وآنان را در مسیر وهدف بزرگشان که همانا نجات
جان بیماران درمانده از این ویروس منحوس می باشد را نصرت ویاری فرما آمین یا رب العالمین/.
تا سال2233هیچ درمان قطعی برای کرونا پیدا نخواهد شد
الحمدالله خدا خیرتون بده
هم یک بهانه ای برای گرفتن بودجه و پول و ارز
خدا رو شکر
دوباره دارویی روی دستشون باد کرده میخوان بفروشن برداشتن علم کردند این خوبه
چرا همش با مردم بازی میکنید و بازار سیاه دارو درست میکنید
از اول کرونا تاکنون 100 مدل دارو معرفی کردید . مردم هم رفتند خریدند ....
سلام قیمتها درج شود
درود بر غیرت و شرف کادر درمان
خدا کنه داروش پیدا بشه و همه با سلامت کامل مرخص بشن
وای یا خدا یعنی داروشو ساختن یعنی دیگه نترسیم
پس چرا آمار فوتی ها کمتر نمیشه همیشه شصت هفتادتاس
چقدر غم انگیزه که توی گروه کنترل باشی و بخاطر نگرفتن دارویی که تخت کناریتو نجات داده بمیری. به نظرم اخلاق علم باید اینجا وارد بشه
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی