بازدید 6001

یک دهم هزینه انتقال پایتخت صرف ساماندهی شود

کد خبر: ۹۷۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵ 10 May 2020

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر یک دهم اعتبار انتقال پایتخت خرج تهران شود مشکلاتش حل می شود.

به گزارش مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به زلزله بامداد جمعه گفت: لازم است که محلات تهران آب ۷۲ ساعته قابل اطمینان در صورت وقوع حادثه را داشته باشند. همچنین مساله امداد توسط خود شهروندان مطرح شد و باید آموزش‌ها گسترده‌تر شود.

او ادامه داد: در جریان این زلزله نیز مشاهده کردیم که ترافیک شهر را به هم ریخت و همه به خیابان‌ها آمدند. خوشبختانه ریزش و آواری نداشتیم و در غیر این صورت دچار مشکل می‌شدیم چرا که زلزله حداقل در ۴۸ ساعت اول ساختار و ارگانی که باید فعال شود نمی‌تواند کمک‌ها را سازماندهی شده به مردم برساند و این خود مردم هستند که در ساعات اولیه باید به خود کمک کنند.

هاشمی اظهار داشت: از مسئولین خواهشمندیم که نسبت به زلزله تهران با توجه به گستردگی استان تهران و بافت فرسوده قوی که در مناطق تهران وجود دارد بیش از گذشته به آن توجه جدی کنند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که اقدامات در این زمینه مربوط به دولت است یا شهرداری گفت: مساله زلزله تهران فرا دولتی است و این موضوعی ملی است و قطعاً از توان شهرداری خارج است که این اقدامات را انجام دهد. بر اساس قانون جدید مدیریت بحران نیز بحران را از شهرها برداشته اند و ستاد ملی بحران مسئول آن است.

هاشمی گفت: در گذشته تا ۳۰۰ کشته مسئولیت با شهرداری تهران بود و مدیریت بحران در شهر تهران مسئولیت مدیریتی داشت که این را هم از قانون برداشتند و کاملاً در اختیار ستاد بحران کشور و وزارت کشور قرار دادند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه قانون شوراها هنوز اجرا نشده است و خیلی از مسائل نیز به شهرداری واگذار نشده است تصریح کرد: آب اضطراری، برق اضطراری، گاز و مسائلی از این دست در اختیار ما نیست و اینها مسائل ملی است.

هاشمی به مساله انتقال پایتخت نیز اشاره و بیان کرد: همچنین بحث انتقال پایتخت نیز مطرح است و اینها مسائل جدی است و هر دولتی انتقال پایتخت را مطرح می‌کند و بحث می‌شود که هزینه زیادی برای انتقال پایتخت باید انجام شود و بعد به این نتیجه می رسند که اگر یک دهم این پول را در تهران خرج کنیم محکم و استوار می‌تواند باقی بماند.

وی در خصوص تأمین هزینه دستگاه‌های لرزه نگاری خاطرنشان کرد: لرزه نگاری در سطح شهر تهران در اختیار شهرداری نیست.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی