بازدید 6478

جستجوی کدام کلمات در قرنطینه بیشتر شد؟

ویروس کرونا و قرنطینه خانگی موجب افزایش جستجوی اینترنتی برخی عبارت‌ها در سرویس وب شده است.
کد خبر: ۹۷۳۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹ 21 April 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از مهر، به نقل از دیلی میل، جستجو‌های آنلاین طی دوران قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت تغییر کرده اند. در این مدت مردم از سرویس وب برای دسترسی به اطلاعات و سرگرمی استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال اطلاعات جهانی از موتور جستجوی گوگل نشان می‌دهد جستجو برای «تراشیدن مو» به شدت افزایش یافته، زیرا افراد مجبور هستند آرایشگر خود باشند. در ایرلند و کانادا تعداد جستجو برای مدل موی کوتاه بیش از بقیه کشور‌ها بود.

از سوی دیگر بازی Animal Crossing نیز محبوب شده و طی ۳۰ روز اخیر جستجو برای آن هزار درصد در موتور جستجوی گوگل آمریکا افزایش یافته است.

طبق گزارش موسسه «ریبوت آنلاین مارکتینگ» جستجو برای موضوعات مربوط به نان نیز به شدت افزایش یافته است. براساس این گزارش جستجو برای دستور شیرینی پزی، پخت نان موزی و آرد به ترتیب ۷۳۳ درصد، ۴۵۰ درصد و ۳۳۵ درصد رشد کرده است.

پس از آنکه دونالد ترامپ در ۱۳ مارس وضعیت اضطراری اعلام کرد محبوبیت پخت نان به شدت افزایش یافت. طبق اطلاعات به دست آمده از ابزارتحلیلی Jungle Scout در آمازون بیش از ۳۲۰ هزار جستجو برای «آرد» ثبت شده است. این امر نشان دهنده افزایشی ۳۵۰۰ درصدی است.

موسسه «ریبوت آنلاین مارکتینگ» عبارت‌های جستجو شده بین ۱۸ ژانویه و ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ میلادی را با استفاده از ابزار‌های گوگل ترندز و SEMrush بررسی کرده است. این تحلیل‌ها نشان داد در آمریکا جستجو برای آموزش کوتاهی مو ۷۰۰ درصد، آموزش آرایش ۴۸۸ درصد و ورزش در خانه ۴۷۸ درصد رشد کرده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری