بازدید 3054

منع آمد و شد ۴۸ ساعته در کردستان عراق

وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق از إعمال منع آمد و شد گسترده به مدت ۴۸ ساعت از امروز شنبه با هدف مهار کروناویروس خبر داد.
کد خبر: ۹۷۰۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱ 04 April 2020

وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق از إعمال منع آمد و شد گسترده به مدت ۴۸ ساعت از امروز شنبه با هدف مهار کروناویروس خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، وزارت داخلی اقلیم کردستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که منع آمد و شد به صورت کلی حتی برای افراد پیاده به مدت ۴۸ ساعت اجرا می‌شود که این امر برای نخستین بار است که در اقلیم کردستان رخ می‌دهد.

در این بیانیه آمده است که بر اساس مصوبات جدید، به نیروهای آسایش و پلیس و پیشمرگ‌ها و ارتش فدرال اجازه استفاده از خودرو داده نمی‌شود تا آنها ممنوعیت آمد و شد را نقض کنند، مگر در صورتی که یک وظیفه ضروری رسمی رخ دهد و در غیر این صورت، آنها بازخواست می‌شوند.

این وزارت خانه اعلام کرد که پزشکان و کادر وزارت بهداشت نیز اجازه عبور با خودرو را ندارند، مگر در صورتی که در ساعات رسمی کاری باشند و مجوز رسمی در اختیار داشته باشند.

منع حرکت خودروها در اقلیم کردستان تا ۱۰ آوریل جاری اجرا می‌شود.

پیشتر وزارت بهداشت اقلیم کردستان اعلام کرده بود که مجموع آمار ابتلا به کرونا در داخل اقلیم به ۲۰۸ تن رسیده و دو فرد جان خود را از دست داده و ۶۲ تن دیگر بهبود حاصل کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو