بازدید 8464

عراق از آمریکا به شورای امنیت شکایت می‌کند

وزارت خارجه عراق اعلام کرد که این کشور از آمریکا به دلیل حملات هوایی‌اش علیه نیرو‌های عراق، به شورای امنیت و سازمان ملل متحد شکایت می‌کند.
کد خبر: ۹۶۵۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲ 13 March 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، وزارت خارجه عراق اعلام کرد که این کشور از آمریکا به شورای امنیت و سازمان ملل متحد شکایت می‌کند.

وزارت خارجه عراق شامگاه جمعه (۲۳ اسفند) اعلام کرد که «اقدام نیرو‌های آمریکایی در بمباران مقر [نیروهای]دولتی عراق اقدام خصمانه و نقض حاکمیت است».

وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای که منتشر کرده، گفته است که این گونه حملات آمریکایی‌ها تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم از بین برده و به توافق ایجاد شده بین عراق و ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا صدمه می‌زند.

عراق گفته است که به‌زودی در نامه‌های جداگانه از آمریکا به دلیل حملات امروز به شورای امنیت و سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که حملات هوایی «دقیقی» به فرودگاه درحال ساخت کربلا و مقر نیرو‌های ارتش و الحشد الشعبی در استان‌های الانبار و صلاح الدین انجام داده است. در این حمله چند نیروی عراقی شهید و چند تن دیگر زخمی شدند.

پارلمان عراق ۱۵ دی بعد از اقدام تروریستی آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی، به طرح اخراج نیرو‌های آمریکا از عراق رأی مثبت داد.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم