بازدید 7389

تشریح اقدامات وزارت خارجه برای مقابله با کرونا

سخنگوی وزارت خارجه ضمن تشریح تلاش‌های این وزارتخانه برای مبارزه با کرونا، از کمک‌های دولت و مردم چین قدردانی کرد.
کد خبر: ۹۶۵۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲ 13 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سید عباس موسوی در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در خصوص اقدامات وزارت امور خارجه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: وزارت امور خارجه افتخار دارد که از اولین نهادهایی بود که در کنار مردم و وزارت بهداشت وارد تلاش ملی مبارزه با کرونا شد.

موسوی افزود: حمایت از هموطنان مقیم خارج از کشور از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه است، لذا در دوره انتشار کرونا در چین، همه راه های ممکن برای کمک به دانشجویان عزیز ایرانی مقیم شهر ووهان چین انجام شد و پس از بررسی و پیگیری همه گزینه ها و هماهنگی با نهادهای ذیربط بویژه وزارت بهداشت، با اعزام یک پرواز اختصاصی هواپیمایی ماهان بازگشت این عزیزان میسر شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه سلامت این دانشجویان را مدیون از خود گذشتگی خدمه پرواز هواپیمایی ماهان دانست.

وی در ادامه اظهار داشت: در مرحله بعد و پس از انتشار ویروس کرونا در ایران، تلاش وزارت امور خارجه معطوف به جذب کمک های داوطلبانه دولت ها و ملت های دوست و همچنین سازمانهای بین المللی و هماهنگی انتقال آنها به ایران بوده که همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در این ارتباط کمک های دولتی و مردمی زیر تا کنون از چین دریافت و با هشت پرواز باری شرکت هواپیمایی ماهان بصورت رایگان به ایران منتقل و تحویل وزارت بهداشت شده است:
1- حدود 350 هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا
2- حدود دو میلیون و چهارصد هزار ماسک
3- حدود 130 هزار لباس ایزوله
4- حدود 120 دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور
5- حدود 2800 وسیله تب سنج و اکسیژن سنج
6- حدود 13 هزار عینک محافظ
7- حدود 160 هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ
8- حدود 50 کارتن داروی ویژه درمان کرونا

موسوی یادآور شد: روند ادامه دریافت کمک های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد و هم اکنون نیز کمک های زیادی در حدود 32 هزار کیلو انواع کمک ها بسته بندی شده و منتظر پروازهای بعدی برای انتقال به ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با قدردانی از کمک های دولت و مردم چین، از هواپیمایی ماهان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گمرک جمهوری اسلامی ایران که در انتقال این کمک ها مساعدت داشته اند نیز تشکر کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان خاطر نشان کرد: پس از توئیت های دکتر ظریف برخی کشورها و سازمان ها از آمادگی خود برای ارسال کمک های پزشکی یا تهیه و فروش آنها به ایران خبر دادند که برخی اطلاع رسانی شده و موارد آینده نیز به اطلاع مردم شریف و مقاوم ایران خواهد رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم