بازدید 14913

احداث بیمارستان سیار نیروی دریایی سپاه در گیلان

پس از گذشت چند روز از شیوع ویروس کرونا در استان گیلان و با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های شهرستان رشت و استان گیلان با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران و پیگیری‌های فرمانده سپاه قدس گیلان بیمارستان سیار نیروی دریایی سپاه پاسداران در محوطه بیمارستان رازی احداث شد.
کد خبر: ۹۶۴۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲ 08 March 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، پس از گسترش ویروس کرونا در استان گیلان و افزایش تعداد افراد مبتلابه این ویروس در استان ظرفیت تخت‌های بیمارستان شهرستان رشت تکمیل‌شده و با پیگیری‌های صورت گرفته تعدادی تخت به این بیمارستان اضافه شد.

پس از گذشت چند روز از شیوع ویروس کرونا نیاز استان به احداث بیمارستان سیار و صحرایی به‌شدت احساس شد و پس از انتخاب دکتر قربانی به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان احداث بیمارستان سیار در محوطه بیمارستان رازی و احداث بیمارستان صحرایی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان مصوب شد.

امروز یکی از مصوبه‌های ستاد مبارزه با کرونا استان گیلان انجام و با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران و با پیگیری‌های فرمانده سپاه قدس گیلان بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان با ظرفیت ۸۰ تخت احداث شد و به گفته مسوولان سپاه قدس و دانشگاه علوم پزشکی گیلان قابلیت افزایش تا ۱۲۰ تخت را هم دارد.

با توجه به شرایط موجود و احتمال افزایش تعداد افراد مبتلا شده به ویروس مرموز کرونا با اقدامات و پیگیری‌های انجام‌شده زیرساخت‌های احداث بیمارستان صحرایی در بخش لاکان آماده و در صورت احساس نیاز استان در مدت‌زمان ۴۸ ساعت راه‌اندازی می‌شود.

یکی از نیاز‌های استان گیلان پس از احداث بیمارستان سیار نیاز به کادر درمانی و پرستار است تا با حضور کادر درمانی از دیگر استان‌های کشور به گیلان باری را از دوش سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا بردارند.

علیرغم خستگی بسیار زیاد پرستاران در استان گیلان آن‌هم به علت کار و فعالیت شبانه‌روزی، ولی کماکان فداکاری پرستاران ادامه داشته، ولی باید باری را از دوش آنان برداشته شود به همین دلیل و به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با وزارت بهداشت و رئیس پرستاران این وزارت خانه رایزنی‌های لازم انجام و مقرر شد تعدادی پرستار و کادر درمانی هرچه سریع‌تر به استان گیلان و بیمارستان رازی اعزام شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان در حاشیه احداث بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان و در گفتگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در استان گیلان برای مردم یک پیغام بسیار مهم داشت اظهار کرد مهم‌ترین پیغام ویروس کرونا برای مردم گیلان و کشور همدلی وحدت و اتحاد برای حل مشکلات است، زیرا اگر مردم و مسئولان باهم اتحاد داشته باشند می‌توانند بر هر مشکلی فارغ شوند.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به احداث بیمارستان سیار در استان گیلان گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک بیمارستان آماده با ۸۰ تخت را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان استان آورده و امروز در محوطه بیمارستان رازی احداث کردیم.

وی با اذعان به اینکه کادر درمانی بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان تأمین‌شده است، تصریح کرد: بیمارستان با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران احداث و دارای ۸۰ تخت بوده که می‌تواند به ۱۲۷ افزایش پیدا کند و از امروز و یا فردا کار پذیرش بیمار به بیمارستان توسط مدیریت بیمارستان رازی انجام می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات این مجموعه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: توزیع محصولات بهداشتی و ضدعفونی، توزیع ماسک و دستکش، ضدعفونی و گندزدایی معابر و توزیع اقلام کمک معیشتی ازجمله اقدامات سپاه قدس گیلان است.

با تلاش سپاه قدس گیلان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیمارستان سیار در استان گیلان احداث شد تا امیدواری مردم برای ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در استان و درمان بیماران کرونایی بیشتر شود. عبدالله پور با بیان اینکه سپاه تا ریشه‌کن شدن کامل ویروس کرونا در کنار مردم خواهد بود، خاطرنشان کرد: امروز دشمن با اقدامات خود امنیت روانی جامعه را هدف قرار داده است، اما از عموم مردم می‌خواهیم تا با حفظ آرامش با جدیت به توصیه‌های مسئولان بهداشت و درمان عمل کنند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم