بازدید 11384
۱

خرید کلیه ماسک‌های تولید داخل و توزیع رایگان در میان خانواده‌ها

با توزیع رایگان ماسک در کشور، علاوه بر ایجاد آرامش روانی در جامعه، بحث سوداگری و اختلال در نظم اجتماعی و اقتصادی کشور از بین می‌رود. با هماهنگی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، دستورالعمل ممنوعیت خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها به زودی ابلاغ می‌شود.
کد خبر: ۹۶۰۹۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹ 22 February 2020
تابناک اجتماعیبرای پایان دادن به نگرانی‌های شکل گرفته درباره کمبود ماسک و محلول‌های شوینده در کشور، سازوکاری ویژه در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

به گزارش «تابناک»، در پی شیوع ویروس جدید کرونا در کشور و بیماری کووید-۱۹، گزارش‌های متعددی از کمبود شدید ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده منتشر می‌شود که به التهابات عمومی دامن‌زده و نگرانی‌های جدیدی به دنبال داشته است. وضعیتی که مسئولان را وادارد به اتخاذ تدابیری ویژه کرده که از جمله آنها، خرید همه محصولات کارخانه‌های تولید ماسک در کشور است.
 
خرید کلیه ماسک‌های تولید داخل و توزیع رایگان در میان خانواده‌ها

آن گونه که دکتر یوسفی، رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفته، این هیات امنا اقدام به خرید تمام تولیدات ماسک‌های شرکت‌های ایرانی می‌کند و این محصولات را برای توزیع رایگان در بین خانواده‌ها در سراسر کشور در اختیار معاونت بهداشت «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» قرار می‌دهد.

خرید کلیه ماسک‌های تولید داخل و توزیع رایگان در میان خانواده‌هایوسفی می‌افزاید: با توزیع رایگان ماسک در کشور، علاوه بر ایجاد آرامش روانی در جامعه، بحث سوداگری و اختلال در نظم اجتماعی و اقتصادی کشور از بین می‌رود. با هماهنگی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، دستورالعمل ممنوعیت خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها به زودی ابلاغ می‌شود.

به گفته وی، قرار است «ماسک‌های خریداری شده و وارداتی به همراه بسته آموزشی و محلول شوینده از طریق خانه‌های بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت، پایگاه‌های سلامت و واحد‌های بهداشتی در کشور در بین مردم به صورت توزیع شود.»

البته اطلاعات چندانی از جزییات این تصمیم در دست نیست، اما آن گونه که رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفته، «اولویت توزیع ماسک و بسته‌های آموزشی وزارت بهداشت با استان‌هایی‌ست که در آن‌ها موارد مثبت کووید ۱۹ گزارش شده» است و در کنار آن، توزیع در استان‌های دیگر هم در دستور کار قرار می‌گیرد.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱
سریعتر لطفا... و خودتون منزل به منزل پخش کنید که از تجمع و همهمه جلوگیری بشه
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم