بازدید 5645

رونمایی از طرح سکه برگزیت در انگلیس

تنها چند روز مانده به خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، خزانه دار سلطنتی این کشور از طرح سکه جدید ۵۰ پنی این کشور رونمایی کرد.
کد خبر: ۹۵۴۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷ 26 January 2020

 

به گزارش تابناک، فارس به نقل از بی بی سی نوشت: این طرح که چند روز پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا رونمایی شده به عنوان اولین طرح پول این کشور پس از خروج از اتحادیه به شمار می‌رود.

این طرح شامل نوشته "صلح، سعادت و دوستی با تمام ملت‌ها" است که زیر آن روز رسمی ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰، مصادف با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، حک شده است.

قرار بود انگلیس در روز ۳۱ اکتبر سال گذشته از اتحادیه اروپا خارج شود و به همین دلیل جاوید سفارش این طرح با تاریخ ۳۱ اکتبر را در اولین اقدام داده بود، اما با به تأخیر افتادن این توافق، میلیون‌ها سکه که با تاریخ ۳۱ اکتبر ضرب شده بودند ذوب شده و برای قطعی شدن تاریخ خروج کنار گذاشته شده‌اند.

 

قرار است در روز جمعه و همزمان با خروج از اتحادیه اروپا، ۳ میلیون قطعه سکه طرح جدید در چرخه پولی انگلیس توزیع شده و تا پایان سال نیز ۷ میلیون سکه دیگر اضافه شود.

جاوید که مسئولیت مرکز چاپ پول انگلیس را به عنوان خزانه‌دار برعهده دارد نخستین دسته از این سکه‌ها را این هفته به نخست وزیر تحویل خواهد داد.

وی در این‌باره گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک نقطه عطف در تاریخ این کشور است و این سکه‌ها شروع این دوره جدید را ثبت می‌کنند.

این انتظار وجود دارد که پارلمان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه خروج انگلیس از تصویب کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو