بازدید 26986

واکنش ترامپ به اظهارات ظریف: نه مرسی!

رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری به صحبت های وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با یک نشریه آلمانی پیرامون احتمال مذاکره با آمریکا در صورت برداشتن تحریم ها واکنش نشان داد.
کد خبر: ۹۵۴۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۳ 26 January 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، رئیس جمهور آمریکا به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفتگو با یک نشریه آلمانی که گفته بود امکان مذاکره با آمریکا در صورت برداشته شدن تحریم‌ها وجود دارد، واکنش نشان داد.

دونالد ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: وزیر خارجه ایران گفته است که ایران خواهان مذاکره با آمریکا است اما می‌خواهد که تحریم‌ها برداشته شود.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این صحبت‌های ظریف در مصاحبه با نشریه آلمانی «اشپیگل» که روز شنبه منتشر شد، ادامه داد: نه مرسی!

وزیر خارجه ایران در گفتگو با این نشریه آلمانی درباره احتمال مذاکره با آمریکا در پی ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت که مذاکره با آمریکا غیر محتمل نیست، به شرطی که آمریکا تغییر رفتار دهد و تحریم‌های ایران را لغو کند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۱۴
این عاقبت خوش خیالی وگره زدن سیاست خارجی به منافع جناحی و توافق به هر قیمتی است ابزار قدرت در جهان بمب اتم است نه تویت بازی آقای ظریف
ترامپ یک ایران ستیز و دشمن ایران است. چگونه با این مردک مذاکره کرد ؟ در مورد کره شمالی هم همین اتفاق افتاد
اینو میخواستید، فهمیده فشار حداکثری جواب میده، چرا هم به می کوبید و به نعل؟؟!
اقای ظریف چرا بهانه دست این ترامپ احمق میدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما هیچ مذاکره ای با این قاتل نداریم ..اضلا اسمش را هم به زیان نیاوریم
آقای ظریف اینقدر حقارت رابرای ایران به ارمغان نیار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کی باید قبول کرد آمریکا دشمن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خفت تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسرت مذاکره رو دلت میزاریم قمار باز
تابناک عزیز. در متن انگلیسی به صورت مشخص آقای ظریف بیان کرده که آمریکا میز مذاکره را ترک کرده و با برداشتن تحریمها می تواند به میز مذاکره بازگردد. در ادامه هم گفته که آمریکا موجب صدمه شدیدی به مردم ایران شده که مردم ایران پاسخ آن را خواهند داد. " ما صبرمان زیاد است" . در ابتدای متن انگلیسی هم به ترامپ توصیه شده به جای اتکا بر مترجمینی که از فارسی برایش ترجمه کرده اند متن اصلی مصاحبه را به انگلیسی بخواند. لطفا شما هم اشتباه ترامپ را تکرار نکنید!!
چرا قبل از وضع شدن تحریمها مذاکره نکردید؟! خوب صبر کردید که ملت به خاک سیاه بنشینند بعد به التماس بیفتید؟
در طول این شش سال کاسه گدایی بدست گرفتن در مقابل کدخدا و کدخدازاده ها نیتجه ائی جز حقارت و بدبختی مردم نداشته و عجیب اینجاست که باز هم همان رویه رو ادامه میدهند
جالبه ما انگلیسی میزنیم اون فارسی جواب میده
آقای ظریف، واقعاً تاسف انگیزه... حداقل شما هم بگید: امکان مذاکره با آمریکا وجود دارد، در صورتی که تغییر رفتار دهد... تغییر رفتار آمریکا، در واقع همان احترام به دموکراسی جهانی است. آمریکا باید از تلاش برای ترور مخالفان و کودتا در کشورهای مخالف دست بردارد.... آمریکا باید به جهان قول دهد، ماشین کشتار مخالفان خود در سراسر جهان را متوقف کند...
بهترین جواب ممکن را ترامپ ، آنهم به فارسی داد ، نه مرسی!
وقتی همیشه زمان مذاکره را از دست بدید و پشتتان را به کشورهای ناتوان گرم کنید و یا آن کشورها که فقط تا نقطه حساس با شما هستند غیر اسن هم نمی شود حال آنها برای شما ناز میکنند
تراژدی ذلت در دولت روحانی ادامه دارد.
علی برکت الله
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022